ايران – کامبوج پيش درآمد بازي حيثيتي با عراقبدون توقف به سمت صدر

0 9

شیوا دورانگر – خبرنگار: در چارچوب مسابقات مقدماتي جامجهاني 2022 قطر، تيمهاي فوتبال ايران و کامبوج از ساعت 19 روز جمعه در استاديوم ملي بحرين به مصاف هم مي‌روند.

ايران و کامبوج در يک نگاه
رتبه در جدول:
ايران: 2
کامبوج: 5
نتيجه آخرين تقابل: ايران 14 – کامبوج صفر
بهترين گلزن:
ايران: کريم انصاري فر، سردار آزمون( 6گل)
کامبوج:کئو سوکفنگ (2 گل)

شاگردان اسکوچيچ به دنبال سومين برد متوالي در بحرين
تيمملي ايران بعد از شروعي توفاني در آغاز دوباره رقابتها و کسب 6 امتياز مقابل تيمهاي هنگکنگ و بحرين به دنبال اين است که همچون دور رفت با يک نتيجه پرگل از سد تيم کامبوج بگذرد، تا با خيالي آسوده در بازي آخر به مصاف عراقيها برود. تيم کامبوج هم که پيش از اين بازي حذفش از رقابتها قطعي شده به دنبال اعاده حيثيت در بازيهاي باقي است. اين تيم در بازي قبل خود با 8 گل مقابل بحرين شکستخورده بود. در جدول گروه < تيمملي کشورمان با 6 بازي و کسب 12 امتياز در رتبه دوم قرار دارد و تيم کامبوج هم با يک امتياز از 7 قعرنشين است. اين بازي را به عبارتي ميتوان تقابل بهترين خط حمله و بدترين دفاع گروه دانست.ناگفته نماند که ايران تاکنون 23 گل زده و کامبوج هم 34 گل دريافت کرده است، که نيمي از اين گلها توسط مليپوشان کشورمان وارد دروازه اين تيم شده است.
شکست تاريخي کامبوج مقابل ايران
در بازي رفت که در ورزشگاه آزادي و با حضور بانوان علاقمند به فوتبال برگزار شد، تيم ايران موفق گرديد با 14 گل تيم کامبوج را در هم بکوبد. انصاري فر 4 گل، آزمون 3 گل، طارمي و محبي 2 گل، نوراللهي، کنعاني زادگان و مهرداد محمدي هرکدام يک گل زدند تا سنگينترين شکست تاريخ اين کشور ثبت شود. ناگفته نماند که در اين مسابقه کامبوج روي معدود فرصتهايش صاحب يک ضربه پنالتي شد که توسط عليرضا بيرانوند مهار شد.
کامبوج، فرصت طلايي براي ذخيره‌هاي ايران
با توجه به اينکه کامبوج نسبت به ساير تيمها ضعيفتر است، به احتمال فراوان دراگان اسکوچيچ در بازي برگشت مقابل اين تيم به تعدادي از بازيکنان اصلياش استراحت ميدهد تا هم نفراتش بيش از اين آسيب نبيند و با آمادگي بهتري خود را آماده مصاف حساس روز آخر کنند که اگر اين اتفاق رخ دهد بايد منتظر حضور نفراتي مثل امير عابدزاده، کريم انصاريفر ،سيامک نعمتي، ترابي و قائدي از ابتدا در ترکيب باشيم. گرچه کامبوج تيم ضعيفي است اما نبايد به هيچ عنوان اين بازي را کم اهميت دانست و قطعا شاگردان اسکوچيچ اين را بهخوبي ميدانند. آنها براي اينکه بتوانند در هفته آخر صدرنشيني را از عراقيها بگيرند بايد اين بازي را ببرند. يعني در وهله اول تمرکز ملي پوشان بايد روي برد باشد و سپس ثبت يک نتيجه پرگل. بنابراين بازيکنان بيش از اينکه دنبال افزايش تعداد گلهاي خود باشند، بايد براي کسب امتياز تلاش کنند.

برتري مطلق ايران مقابل کامبوج

البته آمارها گواه به برتري تيم ما ميدهد و در طول رقابت49 ساله 2 تيم هرگز ايرانيها بازنده نبودهاند و در هر 3 بازي با برد زمين را ترک کردهاند.

کلاني نخستين گلزن
اولين ديدار 2 رسمي 2 تيم، در تاريخ 17 ارديبهشت 1351 انجام شد. اين بازي که درچارچوب رقابتهاي جام ملتهاي آسيا 1972 برگزار شد با برتري 2 بر صفر ايران همراه بود. حسين کلاني در دقيقه 45 و زندهياد صفر ايرانپاک در دقيقه 51 گلهاي بازي را به ثمر رساندند. در بازي برگشت هم زندهياد ايرانپاک دروازه کامبوج را باز کرد که اين گل بلافاصله توسط بازيکن حريف پاسخ داده شد و درنهايت پرويز قليچ خاني گل دوم را به ثمر رساند تا تيمملي کشورمان اين بازي را با نتيجه 2 بر يک پيروز شود و به فينال رفت.

2 رقمي شدن کامبوج مقابل ايران
در سومين و آخرين جدال 2 تيم که به 2 سال قبل بازميگردد تيم کامبوج با نتيجه يکطرفه 14 بر صفر در آزادي از مليپوشان کشورمان شکست خورد تا در مجموع 3 بازي 19 گل از ايران دريافت کرده باشد.

انصاري فر بهترين گلزن
کريم انصاري فر با 4 گلي که در بازي رفت وارد دروازه کامبوج کرد نامش را به عنوان بهترين گلزن ايران در تاريخ جدالهاي 2 تيم ثبت کرد. سردار آزمون با 3 گل و صفر ايرانپاک با 2 گل در رتبههاي بعدي قرار دارند.

غيبت ستاره ايران مقابل کامبوج
تيمملي براي بازي با کامبوج يک غايب بزرگ دارد. وحيد اميري که در بازيهاي گذشته عصاي دست اسکوچيچ بود و در پستهاي مختلف خوش درخشيد و گلزني کرده بود در مقابل بحرين از ناحيه همسترينگ پا آسيبديده است. قبل از اين بازيکن، کمال کاميابي نيا دچار آسيبديدگي شده بود که به همين دليل مصدوميت مجبور شد اردوي تيمملي را ترک کرده و به تهران بازگردد. ناگفته نماند 4 بازيکن ايران در آستانه از دست دادن بازي با عراق هستند. محمدحسين کنعاني زادگان، مهدي ترابي، سردار آزمون و احسان حاج صفي بايد مراقب باشند در اين بازي از داور کارت زرد دريافت نکنند تا تيمملي بيشتر از اين آسيب نبيند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.