قرعه‌کشی جام حذفي در آستانه ديدار سرنوشت ساز با عراق؛جام‌جهانی فدای جام‌حذفی!

0 14

تا دقايقي پيش از قرعه‌کشي مرحله يک‌چهارم نهايي جام‌ حذفي همه صحبت‌ها، مصاحبه‌ها، خبرها و پيش‌بيني‌ها حول محور مرحله اول گزينشي جام‌جهاني و ديدار با عراق بود.

به گزارش پرسپولیس نیور، همه کارشناسان و پيج ها و سايت‌ها و خبرگزاري‌ها در مورد جدال آخر اين مرحله بين ايران و عراق صحبت مي کردند. 3 برد قبلي مقابل هنگ‌کنگ، بحرين و کامبوج هم باعث شده بود که مدتي صحبت از مسايل باشگاهي و کري هاي سرخابي نباشد.

به نظر مي‌رسيد همه همدل به دنبال صعود از اين مرحله هستند، خصوصا با وضع فاجعه‌باري که مارک ويلموتس براي‌مان رقم زده بود و براي صعود نياز به 4 برد مقابل حريفان داشتيم. اما بعدازظهر روز گذشته، مراسم قرعه‌کشي مرحله يک چهارم نهايي انجام شد. در حالت طبيعي اگر پرسپوليس و استقلال به هم نمي‌خورند، شايد اين مراسم خيلي ذهن ها را از ديدار با عراق به سمت جام حذفي معطوف نمي‌کرد اما به هرشکل يکي از احتمالات رويارويي 2 تيم سرخابي در اين مرحله از جام حذفي بود که اتفاقا همين هم رخ داد و شاگردان يحيي گل محمدي و فرهاد مجيدي بار ديگر بايد با هم رودررو شوند، آنهم در شرايطي که دربي برگشت را پرسپوليس برده و هنوز هم کادرفني استقلال و استقلالي‌ها در موردش صحبت مي‌کنند.

فدراسيون فوتبال ايران درواقع در آستانه بازي سرنوشت ساز با عراق، که در يک سوي ميدان شاگردان کاتانچ که صعودشان به مرحله بعدي قطعي شده، بدون استرس و نگراني بازي خواهند کرد، در سوي ديگر هم ايران براي باقي نگذاشتن هيچ اما و اگري بايد عراق را ببرد؛ مراسم قرعه‌کشي جام‌حذفي را برگزار کرده و حالا سوژه جذاب‌تر براي خيلي ها، همين بازي است.

ديداري که در هر مرحله و در هر جامي باشد، چون دربي است، از حساسيت هاي زيادي برخوردار است. حالا که در جام حذفي 2 تيم بايد به مصاف هم بروند، حتما يک تيم بايد ببازد و اين مسابقه برنده داشته باشد، حتي اگر کار به 120 دقيقه و پنالتي بکشد.

کري از همان لحظه اول که 2 تيم در قرعه‌کشي به هم بخورند، در فضاي مجازي و سايت‌ها و روزنامه‌ها آغاز مي‌شود. آن همدلي و فضاي آرام طبيعتا تغيير خواهد کرد.

ملي‌پوشان 2 تيم هم در اردو اکنون کنار هم هستند و قرار است با لباس تيم ملي در کنار هم يکي از حساس‌ترين بازي هاي دو سال اخير خود را پشت سر بگذارند. اينکه چرا در چنين وضعيتي سازمان ليگ فدراسيون فوتبال قرعه‌کشي جام حذفي را انجام داده، جاي تعجب دارد.

چه اتفاقي مي‌افتاد روز چهارشنبه و بعد از مشخص شدن تکليف صعود تيم ملي و پايان ديدار با عراق، مرحله يک‌چهارم نهايي جام حذفي قرعه‌کشي مي شد؟ يعني فدراسيون نمي‌دانست که اين قرعه کشي و تقابل سرخابي‌ها چقدر مي‌تواند تمرکز بازيکنان تيم ملي را بر هم بزند؟

سازمان ليگ نمي‌دانست که وقتي دربي ديگري در راه باشد چقدر رسانه‌ها و فضاي مجازي به اين موضوع خواهند پرداخت؟ درحالي‌که اکنون فوتبال ملي ما در آستانه ديدار با عراق، بيش از هر چيزي به آرامش و همدلي نياز دارد، چيزي که به واسطه آن موفق شد تيم ملي بحرين را با 3 گل از پيش رو بردارد.

در 48 ساعت باقي‌مانده تا ديدار با عراق، حالا همه‌جا و در فضاي خبري صحبت از رويارويي پرسپوليس استقلال مي شود. ضمن اينکه جدال 2 تيم مدعي فولاد خوزستان و سپاهان هم در اين مرحله با توجه به هواداران سرسخت خوزستاني و اصفهاني، مي‌تواند حاشيه‌ها و بحث‌هاي خاص خودش را داشته باشد.

اين هم يکي ديگر از تصميماتي است که عجولانه اتخاذ شده، درست مثل ترتيب دادن سوپرجام بين 2 تيم پرسپوليس و تراکتورسازي بلافاصله بعد از بازگشت ملي‌پوشان از منامه. از اين محل نيز پرسپوليس که 7 بازيکن و يک مربي را در تيم ملي دارد، متضرر خواهد شد و سازمان ليگ هم هيچ اهميتي به اين موضوع نداده و پرسپوليس بايد 30 خرداد ماه برابر تراکتورسازي صف‌آرايي کند تا سوپر جام ديگري را به خود اختصاص دهد.

اين‌گونه تصميمات هرگز نمي تواند چهره خوب و منطقي از فدراسيون جديد به فوتبال دوستان ارائه دهد. اينکه جام‌جهاني فداي جام حذفي شود، اتفاق تلخي است که اکنون رخ داده و همه اميدوار هستيم که ترکش‌هاي تصميم عجولانه سازمان ليگ به تيم ملي کشورمان برخورد نکند. به اندازه کافي فوتبال ملي ما از عقد قرارداد با مارک ويلموتس ضربه خورد، شايد ديگر جايي براي هيچ اشتباهي باقي نمانده باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.