قرعه‌‌‌کشي جام حذفي و بداقبالي استقلال؛ کابوس مجيدي ادامه داردهمان هميشگي

0 34

شيوا د‌‌‌‌‌‌‌‌ورانگر – خبرنگار: قرعه‌کشي مرحله يک‌چهارم نهايي جام حذفي فوتبال برگزار شد و پرسپوليس در اين مرحله از تيم استقلال ميزباني مي‌کند. اين براي دومين بار در يک‌سال گذشته خواهد بود که 2 تيم در جام حذفي با يکديگر جدال مي‌کنند.

به گزارش پرسپولیس نیوز،‌ در شهريوري که گذشت يک دربي جذاب را در مرحله نيمه‌نهايي جام حذفي شاهد بوديم و سرخابي‌ها بدون حضور تماشاگران بازي زيبا و پرگلي را به نمايش گذاشتند که حاصل آن 4 گل بود. اين رقابت نفسگير که در وقت قانوني با تساوي 2 بر 2 به پايان رسيده بود، در وقت‌هاي اضافه هم گلي در بر نداشت و در ضربات پنالتي اين رقيب سنتي بود که به پيروزي رسيد. البته در اين شکست داور هم بي‌تاثير نبود، زيرا به گفته کارشناسان داوري يک پنالتي براي پرسپوليس گرفته نشد و در ضربات پنالتي هم ضربه نوراللهي و اوساگونا به‌خاطر خطاي دروازه‌بان استقلال بايد تکرار مي‌شد.

نبرد انتقامي پرسپوليس در آزادي

حالا پرسپوليس اين شانس را پيدا کرده است که انتقام شکست ناعادلانه از رقيب سنتي درجام حذفي را در کمتر از يک‌سال از اين تيم بگيرد. البته تاريخ و ساعت برگزاري اين ديدار هنوز اعلام نشده و مشخص نيست دقيقا چه زماني با هم رو به رو مي شوند. ولي اين‌طور که سهيل مهدي اعلام کرده است بازي هاي مرحله يک‌چهارم حذفي قبل از اتمام ليگ بيستم برگزار خواهد شد و از جايي که پيشتر عنوان شده بود اين فصل نهايتا تا 15 مرداد ماه به پايان مي‌رسد، يعني به زودي بايد منتظر يک دربي جذاب باشيم.

از احتمال دربي آسيايي تا رقابت در جام حذفي

گرچه همين چند هفته پيش چيزي نمانده بود پرسپوليس و استقلال در ليگ قهرمانان آسيا با هم بازي کنند، اما صعود تراکتور به يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا، فرصت تماشابي دربي آسيايي را از علاقمندان فوتبال گرفت و حالا 2 تيم قبل از پايان فصل بيستم در يک تورنمنت ديگر با هم رو به رو مي شوند تا اين فصل هم 3 دربي داشته باشيم و بايد ديد اين‌بار کدام تيم پيروز  از ميدان خواهد شد؟ در 4 تقابل گذشته سرخابي‌ها در جام حذفي، همه چيز پاياپاي بوده و 2 برد از آن 2 تيم بوده است.

برد در ضربات پنالتي

نخستين جدال پرسپوليس و استقلال در جام حذفي به سال 67 باز مي گردد؛  اين بازي که در مرحله يک‌چهارم نهايي برگزار شد در وقت‌هاي قانوني بدون گل به پايان رسيد و در ضربات پنالتي اين پرسپوليس بود که با برد زمين را ترک کرد.

قهرماني پرسپوليس در جام حذفي

11 سال بعد 2 تيم در فينال جام حذفي با هم رو به رو شدند که اين‌بار هم پرسپوليس با گل‌هاي مهدي هاشمي‌نسب و افشين پيرواني با نتيجه 2 بر يک مقابل رقيب سنتي به برتري رسيد و جام قهرماني را از آن خود کرد.

برد پرحرف و حديث و دوپينگ دسته جمعي آبي‌ها

استقلال در سال 90 سرانجام توانست پرسپوليس را در يک بازي پرحرف و حديث از گردونه رقابت‌هاي جام حذفي کنار بزند. اين بازي در مرحله يک‌چهارم نهايي انجام شد و آبي‌پوشان در وقت‌هاي تلف شده با 3 گل به پيروزي دست يافتند. در پايان اين مسابقه تست دوپينگ مهدي اميرآبادي و ميثم حسيني از استقلال مثبت درآمد، اما فدراسيون وقت روي اين رسوايي تاريخي سرپوش گذاشت. چندي پيش مهدي اميرآبادي اعتراف کرد در آن بازي جنجالي تمام بازيکنان استقلال جک تري دي مصرف کرده و اين پودر را فرهاد مجيدي در اختيار بازيکنان تيم قرار داد.

باخت سرخپوشان در ضربات پنالتي

همان‌طور که اشاره شد آخرين جدال 2 تيم در جام حذفي در شهريور سال گذشته اتفاق افتاد که استقلال در واپسين ثانيه توانست گل دوم و تساوي بخش بازي را به ثمر برساند و در ضربات پنالتي پيروز و به فينال برسد. البته آبي‌پوشان در ديدار فينال مغلوب تيم فوتبال تراکتورسازي شدند و دست‌شان از جام قهرماني کوتاه ماند.

سومين جدال سرخابي‌ها در يک‌چهارم

با اين تفاسير پرسپوليس و استقلال براي سومين بار در يک‌چهارم نهايي با هم رو به رو مي شوند. در 2 جدال گذشته سهم هر 2 تيم يک برد بوده است. نکته اينجاست که اين‌ بازي‌ها در وقت‌هاي قانوني گلي نداشته است و تکليف تيم برنده در وقت‌هاي قانوني و ضربات پنالتي مشخص شده است. بايد ديد اين‌بار تيمي مي‌تواند در 90 دقيقه کار را به سود خود تمام کند و کدام‌يک از 2 تيم فاتح دربي 96 خواهند بود؟از آنجايي که استقلال شانس قهرماني در ليگ را از دست داده است و پرسپوليسي‌ها در جام حذفي گذشته مغلوب شدند اين بازي براي هر 2 تيم حساس تر از قبل دنبال خواهد شد که رسيدن مصدومان 2 تيم به مسابقه مي تواند اين رقابت را جذاب‌تر کند.

نبرد تکراري سپاهان و فولاد

ديگر قرعه جذاب حذفي، نبرد ميان تيم‌هاي اول و هفتم ليگ يعني سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان است. بازي رفت 2 تيم در ليگ برنده‌اي نداشت و با تساوي بدون گل در نقش جهان همراه بود. جالب اينجاست که سپاهان و فولاد در شروع مجدد ليگ مقابل هم قرار مي‌گيرند و در واقع چند روز ديگر بايد در اهواز با هم بازي کنند. در ساير بازي‌ها هم گل‌گهر سيرجان ميزبان آلومينيوم اراک است و ملوان انزلي هم که از تيم‌هاي پرافتخار جام حذفي محسوب مي‌شود بايد با خيبر خرم‌آباد جدال کند.

برگزاری دربی ۹۶ در جام حذفی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.