فصل هنوز تمام نشده بازار دلالی با نام بزرگ فوتبال ايران آغاز شده استبازارگرمی با اسم پرسپوليس ممنوع

0 13
فصل هنوز تمام نشده بازار دلالی با نام بزرگ فوتبال ايران آغاز شده استبازارگرمی با اسم پرسپوليس ممنوع

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالي که هنوز زمان زيادي تا پايان ليگ بيستم باقي‌مانده است، از همين حالا گمانه‌زني‌ها درباره ليست خريد گل محمدي براي فصل آينده آغازشده است. در رسانه‌ها نصف بازيکنان ليگ از پرسپوليس پيشنهاد بازي دريافت کرده‌اند و اين تيم که آه در بساط ندارد قرار است فصل بعد تيم کهکشاني را با حضور لژيونرها و بازيکنان خارجي راهي مسابقات کند!
هم قرار است شجاع خليل زاده بازگردد و هم رايان تفضلي جذب شود. ايمان سليمي هم که آزاد است و ديگر تراکتور هم کاره‌اي نيست که بر سر انتقال اين بازيکن سنگ‌اندازي کند، پس چه‌بهتر که او را هم پرسپوليسي بدانيم .
فقط اين وسط مشخص نيست که پرسپوليس اين همه مدافع مياني را مي‌خواهد چيکار و اصلا چگونه بايد در ليست خود جا کند؟ آن‌هم وقتي 2 مدافع آماده مثل سيد جلال و کنعاني زادگان دارد و يک بازيکن تازه‌نفس مثل فرشاد فرجي که در همين بدو ورودش توانست جايگاه هم پستي‌هاي را به خطر بيندازد.
مي‌گويند کنعاني زادگان با الاهلي تمام کرده و فصل آينده در ليگ ستارگان توپ مي‌زند. اين خبر مدت‌هاست از سوي رسانه‌هاي قطري مخابره مي‌شود و هر بار از جانب اين بازيکن تکذيب شده است. اما به حرف رسانه‌هاي داخلي باشد جانشينش هم تعيين‌شده است!
احمد نوراللهي هم مثل کنعاني با پيشنهاد مالي سنگيني از سوي تيم‌هاي عربي مواجه شده است، پس تا تنور داغ است براي اين بازيکن هم جانشين مشخص کنند و چه کسي دم دست‌تر از رضا اسدي. به‌هرحال اين بازيکن هم مثل سليمي تيم ندارد، پس چه ‌بهتر که با اسم پرسپوليس براي اين بازيکن بازارگرمي کنند. ناگفته نماند اسدي که در پايان فصل گذشته راهي سن‌پولتن اتريش شده بود بعد از يک‌فصل ناموفق در اين تيم قراردادش را فسخ کرد و هم‌اکنون آزاد است. در نقل و انتقالات زمستاني هم خيلي از بازيکنان با نام پرسپوليس دست به بازارگرمي زدند، اما ديديد که کادر فني فقط 3 بازيکن در پست‌هايي که نياز بود را جذب کرد. اين رفتارهايي که برخي بازيکنان با کمک مديربرنامه و رسانه‌هاي حامي خود در نقل و انتقالات بروز مي دهند مدت‌هاست که منسوخ شده است.
حتما براي شما هم سوال است که اين شايعات چرا فقط حول محور پرسپوليس مي‌چرخد. احيانا 15 تيم ديگر ليگ قصد خريد بازيکن ندارند؟ شايد هم سرخ‌ها چاه نفت پيدا کرده و اين‌قدر پولدار شده‌اند که همزمان وقتي مي‌خواهند همه اين بازيکنان را بخرند به فرجاني ساسي ملي‌پوش و تونسي هم پيشنهاد مالي هنگفتي بدهند. البته خوب مي‌شد که پرسپوليس مي‌توانست اين همه بازيکن خوب و باکيفيت را يکجا داشته باشد، اما واقعيت اين است که اين حرف‌وحديث‌هاي دهن پرکن فقط براي جذب مخاطب و افزايش بازديد سايت‌هاي خبري خوب است و نتيجه‌اي جز به حاشيه رفتن سرخ‌ها ندارد. آن‌هم در اين شرايط که اين تيم در چند جبهه براي قهرماني مي‌جنگد.
پرسپوليس با همين مجموعه فعلي موفقيت‌هاي مهمي را به دست آورده و توان آن را دارد که با همه کاستي‌ها دوباره قهرماني‌هايش را تکرار کند. کادر فني پرسپوليس هم اگر خيال تغييرات داشته باشد، همان‌طور که قبلا هم گفته شده است آن را به زمان مناسبي واگذار مي‌کند. و آنچه در حال حاضر مدنظر باشگاه است، تمديد با بازيکناني است که در پايان فصل قراردادشان به اتمام خواهد رسيد که محمدحسين کنعاني زادگان و احمد نوراللهي يکي از آن‌ها هستند.
اميد عاليشاه، وحيد اميري و مهدي شيري هم ساير نفراتي هستند که گل محمدي تاکيد به تمديد آن‌ها دارد. البته باشگاه کار سختي براي حفظ اين نفرات دارد، چون برخي از آن‌ها پيشنهادات مالي وسوسه کننده‌اي از تيم‌هاي داخلي و خارجي دارند، اما همان‌طور که اشاره شد همه دغدغه کادر فني تمديد با ستاره‌ها و ملي‌پوشان تيم است و يحيي گل محمدي هم بارها تاکيد کرده که هيچ ليست خريدي به باشگاه نداده است. و اين يعني پرسپوليس در حال حاضر تصميمي براي جا به جايي نفراتش ندارد و اولويت حفظ بازيکنان فعلي است و پرداخت دستمزد آن‌هاست. و البته بستن پرونده‌هاي شکايتي که از داخل و خارج به سمت باشگاه سرازير شده و راه چاره و نجاتي با اين وضعيت مالي باقي نگذاشته است.
اگر بازيکناني که رسانه‌ها اسم مي‌برند مدنظر گل محمدي باشد، قطعا در اين مقطع اقدام به مذاکره نمي‌شود، تا تمرکز بازيکنان تيم در اين مقطع حساس که پرسپوليس مسابقات مهمي چون سوپرجام و دربي حذفي را در پيش دارد به هم نريزد. خصوصا که اين تيم رقابت نفسگيري هم بر سر قهرماني در ليگ با سپاهان دارد. بنابراين بازيکنان پرسپوليس نبايد توجهي به اسامي که اين روزها در رسانه‌ها مطرح مي‌شود داشته باشند و فقط و فقط روي بازي‌هاي خود تمرکز کنند. براي فصل آينده هم اگر بازيکني جذب شود براساس نياز تيم و با تصميم کادر فني خواهد بود.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.