آخرین اخبار و اتفاقات در مورد نقل و انتقالات پرسپولیسآغاز هفته پرهیجان

0 60
آخرین اخبار و اتفاقات در مورد نقل و انتقالات پرسپولیسآغاز هفته پرهیجان

میلاد اعظمی – خبرنگار: بعد از جدایی احمد نوراللهی و چند روز سکوت باشگاه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات، بالاخره روز گذشته وحید امیری به‌عنوان اولین بازیکن تمدیدی پرسپولیس قراردادش را با این باشگاه به مدت 3 سال دیگر تمدید کرد تا احتمالا تا آخرین روزهای فوتبالش پرسپولیسی بماند. خبر تمدید امیری برای هواداران پرسپولیس بسیار خوشحال‌کننده بود و به ‌شدت از این اتفاق استقبال کردند. نوع بازی امیری و چند پسته بودن، او را به یک بازیکن برجسته و مهم در ترکیب پرسپولیس تبدیل کرده است. حالا در این مطلب می‌خواهیم درخصوص آخرین اتفاقات نقل و انتقالاتی پرسپولیس صحبت می‌کنم.
فعلا ۲ تازه‌وارد
تا این لحظه که این مطلب نگارش می‌شود علیرضا ابراهیمی و رضا دهقانی 2 بازیکن تازه‌وارد پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بودند. ابراهیمی به‌نوعی جایگزین محمدحسین کنعانی زادگان در پرسپولیس شد و رضا دهقانی هم به‌عنوان یک وینگر_مهاجم به ترتیب پرسپولیس اضافه شد تا شاید جایگزینی باشد برای امید عالیشاه.
امیری چراغ تمدیدها را روشن کرد، شیری امضا
از چند وقت پیش اعلام شد ۵ بازیکن پرسپولیس یعنی وحید امیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، امید عالیشاه و مهدی شیری در پایان فصل قراردادشان تمام می‌شود و در فهرست بازیکنانی قرار می‌گیرند که باید قراردادشان تمدید شود. باشگاه پرسپولیس از مدت‌ها پیش برای تمدید قرارداد این بازیکنان اقداماتی انجام داد البته در اولین اقدام احمد نوراللهی قراردادش را با پرسپولیس تمدید نکرد تا به امارات برود و به خاطر همین نگرانی زیادی مخصوصاً برای تمدید قرارداد وحید امیری و کمال کامیابی‌نیا وجود داشت. امیری ظهر جمعه با حضور در باشگاه پرسپولیس قراردادش را تمدید کرد تا چراغ اول تمدیدها روشن کرده باشد. مهدی شیری هم شنبه قراردادش را به مدت 2 فصل دیگر تمدید کرد. در این خصوص شنیده می‌شود که کمال کامیابی‌نیا هم قراردادش را با پرسپولیس تمدید می‌کند اما هنوز درباره امید عالیشاه قطعیتی وجود ندارد. عالیشاه پیشنهادی سنگین از یک باشگاه صنعتی دریافت کرده. البته عالیشاه در محافل خصوصی اعلام کرده که قراردادش را تمدید می‌کند اما فعلا در این خصوص اتفاقی رخ نداده و باشگاه پرسپولیس تا یکشنبه(امروز) به بازیکنان فرصت داده تا به باشگاه بیایند و قراردادشان را تمدید کنند.
آلترناتیوهای تمدیدی‌ها
شنیده‌ها حاکی از آن است که کادر فنی پرسپولیس و مدیران باشگاه چند بازیکن را به‌عنوان آلترناتیو بازیکنانی که قراردادشان تمام شده انتخاب کردند تا در صورت عدم تمدید آن‌ها به پرسپولیس اضافه شوند. به نظر می‌رسد حداقل درخصوص 2 بازیکن چنین نتیجه‌ای گرفته شده و ممکن است در صورت عدم تمدید کمال کامیابی نیا و امید عالیشاه بازیکنان جایگزین آن‌ها به پرسپولیس اضافه شوند.
چه کسی جانشین نوراللهی می‌شود؟
بعد از جدایی احمد نوراللهی بحث انتخاب یک جایگزین برای او وجود دارد. از رضا اسدی و سروش رفیعی به‌عنوان جایگزین احتمالی احمد نوراللهی در پرسپولیس یاد می‌شود. در این مورد باشگاه پرسپولیس مذاکرات مثبتی را به رضا اسدی انجام داده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد اسدی دیگر بازیکن جدید پرسپولیس خواهد بود و جایگزین نوراللهی در ترکیب سرخپوشان خواهد شد. در همین خصوص باید بدانید که یحیی گل محمدی تا امروز هیچ نظر و هیچ برنامه‌ای برای جذب سروش رفیعی ندارد و این بازیکن هم پیشنهاد سنگین از تیمی صنعتی دریافت کرده است.
البته ذکر این نکته ضروری است که اختلاف مالی اسدی و باشگاه زیاد است و به خاطر همین هم محمد آبشک روز گذشته به باشگاه رفت و مذاکراتی داشت که به نتیجه نرسید. ممکن است در صورت عدم جذب اسدی آبشک به پرسپولیس بپیوندد.
نعمتی پرسپولیسی می‌شود یا گزینه‌های دیگر؟
کادر فنی پرسپولیس در نظر دارد یک مدافع وسط مطمئن دیگر را به ترکیب پرسپولیس اضافه کند. از مدت‌ها قبل یحیی گل محمدی درصد بود تا علی نعمتی مدافع چند پست پدیده را به خدمت بگیرد. در همین راستا نعمتی چند روز پیش در باشگاه پرسپولیس حضور پیدا کرد و اعلام شد که خود او برای دریافت رضایتنامه با باشگاه پدیده مذاکره می‌کند. همزمآن‌وقتی که صحبت‌های ضدونقیضی در خصوص آینده نعمتی مطرح شد باشگاه پرسپولیس مذاکراتی را با عارف آغاسی هم آغاز کرد تا در صورت عدم حضور نعمتی در این تیم آغاسی پرسپولیسی شود. در همین خصوص شایعات جدی درباره مذاکره مستقیم یحیی گل محمدی و محمد دانشگر مدافع استقلال هم به گوش می‌رسد. که البته تا این لحظه هیچ‌کدام از طرفین این موضوع را تایید یا تکذیب نکرده‌اند. اولویت گل محمدی برای پست مدافع علی نعمتی است اگر به هر دلیلی نعمتی پرسپولیسی نشود آن‌وقت عارف آغاسی یا محمد دانشگر یک کدام لباس پرسپولیس را برای فصل آینده می‌پوشند.
معمای خط حمله
مهم‌ترین دغدغه همه پرسپولیسی‌ها در فصل نقل و انتقالات وضعیت خط حمله این تیم است. با توجه به این‌که هنوز تکلیف شهریار مغانلو برای ماندن یا جدا شدن از پرسپولیس مشخص نیست صحبت‌های ضدونقیض درباره جانشین احتمالی او هم شنیده می‌شود. سجاد شهباز زاده جدی‌ترین گزینه پرسپولیس برای خط حمله بود که البته در چند روز گذشته با پیشنهاد سنگین و اغواکننده باشگاه سپاهان برای تمدید قرارداد مواجه شده و ترجیحش این است که به‌جای ریسک حضور در پرسپولیس یک‌فصل دیگر در سپاهان بماند. به خاطر همین هنوز تکلیف آن یک نفر خط حمله پرسپولیس مشخص نیست. ممکن است که از بین مغانلو و شهباز زاده یک نفر پرسپولیسی شود یا هیچ‌کدام از این 2 نفر پرسپولیسی نشوند! که در آن صورت سرخپوشان به دنبال گزینه دیگری میروند.
گزینه خارجی روی میز پرسپولیس
یکی از آپشن‌های بزرگ پرسپولیس برای فصل پیش رو جذب بازیکن خارجی است. با وجود اینکه هنوز لغو قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی اجرایی نشده ما احتمالا این قانون تا هفته جاری لغو خواهد شد تا تیم‌ها بتوانند در شرایط خاص بازیکن و مربی خارجی بگیرد. در همین خصوص شنیده شده که کادر فنی و مدیریت پرسپولیس نیم‌نگاهی به جذب بازیکن خارجی دارند و اگر در هر پستی نتوانند بازیکن داخلی مدنظر را جذب کنند آن‌وقت سراغ بازیکن خارجی می‌روند. با توجه به اینکه در فصل نقل و انتقالات جاری قیمت بازیکنان ایرانی به شکل عجیب‌وغریبی افزایش پیدا کرده، می‌شود با بودجه‌ای که برای خرید بازیکن ایرانی باید صرف شود بازیکن خوب خارجی جذب کرد. باید ببینیم که درنهایت پرسپولیس برای فصل آینده بازیکن خارجی به ترکیب اضافه خواهد کرد یا خیر.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.