با جدایی نوراللهی مشکلی پیش نمی‌آید، بازیکنان جایگزین همیشه خلأ را پر کرده‌اند / درخشان: بازیکنان در پرسپولیس به خیلی چیزها می‌رسند

0 95
با جدایی نوراللهی مشکلی پیش نمی‌آید، بازیکنان جایگزین همیشه خلأ را پر کرده‌انددرخشان: بازیکنان در پرسپولیس به خیلی چیزها می‌رسند

مرضیه دارابی – خبرنگاردر روزهایی که کشور به خاطر کرونا همزمان با ایام شهادت امام حسین (ع) تعطیل بود، احمد نوراللهی از جمع پرسپولیسی‌ها جدا شد.

او بعد از حسین کنعانی‌زادگان بازیکن شاخص و تاثیرگذار دیگری بود که فصل آینده همراه تیم نخواهد بود. البته در این بین رضا دهقانی هم دومین خرید سرخپوشان بود که در این چند روز قراردادش را با باشگاه امضا کرد. وحید امیری هم 3 ساله بست و مهدی شیری نیز در تیم ماند.
به نظر می‌رسد برای تمدید قرارداد امید عالیشاه و کمال کامیابی نیا هم مشکلی وجود نداشته باشد. و محمد آبشک و رضا اسدی هم به عقد قرارداد نزدیک به نظر می‌رسند. با استوری روز گذشته آبشک به نظر باید او را پرسپولیس دانست.
شاگردان یحیی گل‌محمدی خود را برای دیدار روز ۲۳ شهریور با استقلال تاجیکستان و لیگ برتر فصل آینده آماده می‌کنند. در این وضعیت و در مورد خریدها و تمدیدهای جدید با حمید درخشان سرمربی پیشین سرخپوشان صحبت کردیم. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را در زیر می‌خوانید:

احمد نوراللهی هم رسما از پرسپولیس جدا شد. نبودش ایجاد خلأ در تیم نمی‌کند؟
طبیعی است که تیم‌های بزرگ بازیکنان داشته باشد و بعد از یکی، دو فصل آن‌ها دیده شده و پیشنهاد بهتر برای‌شان می‌آید. می‌بایست که جدا شوند، این قاعده فوتبال حرفه‌ای هست. کاری که باشگاه باید انجام دهد، این است که خیلی زود جایگزین کند. سال‌های گذشته هم این اتفاق افتاد و برخی نفرات از جمع تیم جدا شدند، اما بازیکن جدید جای‌شان را گرفتند، خوب جواب دادند و رشد کردند. این یک چیز کاملا طبیعی است.
پس معتقدید که این جدایی هم نگران‌کننده نیست؟
پرسپولیس نگران از دست دادن بازیکن نباشد، قبلا هم در دوره‌های گذشته بازیکنان خوبش را از دست داده و به دنبال جایگزین رفته.
ظاهرا حضور آبشک در پرسپولیس قطعی شده.
او بازیکن خود من در داماش بوده، خیلی بازیکن توانمندی است. امیدوارم در پرسپولیس هم خوب جواب دهد. بازیکن بسیار خوبی بود و از آن‌وقت تا حالا تجربه‌اش حتما خیلی بیشتر شده است.
جای احمد نوراللهی را پر می‌کند؟
امیدوارم که بکند. البته غیر از آبشک که قرار است بیاید، پرسپولیس سرلک و کمال را هم دارد. یک هافبک دفاعی می‌تواند به پرسپولیس کمک کند. حالا شاید وظیفه آبشک در پرسپولیس به صورت دیگری باشد. باید دید خواسته کادر فنی از این بازیکن چیست.
اسدی را هم می‌شناسید؟
او هم بازیکن خوبی است. امیدوارم او را هم جذب کنند. فکر می‌کنم خط هافبک توانمندتری با این‌ها داشته باشیم. البته من معتقدم خوب بودن برای پرسپولیس صرفا کافی نیست. خیلی‌ها خوب بودند و قبلا عملکردشان خوب بوده، اما در پرسپولیس جواب ندادند. خوب بودن زمانی است که شما وارد پرسپولیس می‌شوی و می‌توانی خواسته‌های این تیم را اجابت کرده و در خدمت تیم باشی. به هر حال شرایط پرسپولیس با سایر تیم‌ها متفاوت است و برخی بازیکنان نمی‌توانند خودشان را نشان دهند. اولویت اول همین است که بازیکن بتواند جوابگوی خواسته تیم جدیدش باشد و بازی خوبی اینجا ارائه دهد.
تا اینجای کار هم باشگاه به لحاظ پولی با مشکلات زیادی مواجه بود.
سال‌هاست که با این مشکلات دست‌به‌گریبان هستیم، سال اول نیست، سال گذشته و سال‌های قبل هم همین بود. در سال‌های آینده هم همین است.
با این شرایط می‌شود به قهرمانی ششم امیدوار بود؟
قهرمان شدن امکانات خیلی زیادی می‌خواهد، به این راحتی و با حرف نیست. خیلی کارها باید انجام شود و رسیدن به قهرمانی سختی‌های زیادی دارد، تمرینات سخت می‌خواهد. این‌ها مسايلی است که حتما در کار دیده شود.
سپاهان امسال شانه‌به‌شانه پرسپولیس آمد، فاصله‌اش با تیم خیلی کم بود. این تیم می‌تواند سال آینده مدعی اصلی قهرمانی باشد؟
به‌صراحت سپاهان ازنظر مالی از همه تیم‌های لیگ برتری جلوتر است. روی هر بازیکنی دست می‌گذارد، بدون مشکل با رقم بالاتر جذبش می‌کند. غیر از سپاهان، تیم‌های گل گهر و فولاد هم همین شرایط را دارند. حتی ذوب‌آهن هم به همین شکل است. آن‌ها تیم‌های خصوصی قوی هستند. این ۴ تیم حرف اول را ازنظر مالی در لیگ می‌زنند.
چرا پس پرسپولیس قهرمان شد؟
به دلایل خاصی، یک تماشاگران خوبی که این تیم دارد. 2 بازیکنانی که می‌آیند و با تمام وجود بازی می‌کنند. 3 کادر فنی خوب، 4 کادر مدیریتی هماهنگ. خیلی‌ها پول دارند، در همین لیگ فصل گذشته دیدیم پرسپولیس با تمام وجود و درایت و شجاعت بازی کرد و توانست به قهرمانی برسد. این مساله بالاتر از پول است. با تمام وجود بازی کردن خیلی مهم‌تر از فاکتورهای دیگر است
صحبت‌هایی از احتمال جدایی حامد لک یا رادو هم وجود داشت.
لک که فکر می‌کنم بهتر است بماند، اما در مورد رادو با این وضعیت دلاری او برای باشگاه هزینه‌بر است. می‌شود یک گلر دوم ایرانی گرفت که این‌قدر برای‌مان هزینه نداشته باشد. یک چیزی هم من بگویم کسی که در پرسپولیس مطرح می‌شود باید بهایی بدهد، اینجا با همه‌جا فرق می‌کند. بچه‌ها بهتر است با پیشنهاد مالی کمتر هم اینجا بمانند، چون اینجا به خیلی چیزها می‌رسند که فرافوتبالی است. از پیشنهادهای خیلی خوب در آینده گرفته تا محبوبیتی که به دست می‌آورند.

 

 

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.