انتظاری: توقع هوادار بالا رفته، همه قهرمانی آسیا می‌خواهند

0 129

بعد از علیرضا ابراهیمی مدافع گل‌گهر و رضا دهقانی وینگر نساجی، روز گذشته علی نعمتی مدافع فصل گذشته شهر خودرو مشهد هم رضایتنامه‌اش را از باشگاهش گرفت تا بتواند با قراردادی 3 ‌ساله به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی اضافه شود. البته به خاطر مشکلی که در رضایتنامه نعمتی بود، امضای قرارداد به امروز کشیده شد.تا اینجای کار جدایی حسین کنعانی‌زادگان و احمد نوراللهی و پیوستن‌شان به تیم‌های خارجی قطعی شده، کنعانی زادگان حتی برای تیم جدیدش گل هم زده؛ شهریار مغانلو را هم دیگر می‌شود سپاهانی دانست. پول پرسپولیس به‌قدری نبود که بتواند رضایتنامه‌اش را بگیرد و این‌طور که پیداست مهاجم گلزن سرخپوشان فصل آینده را در تیم اصفهانی سپری خواهد کرد.

درخصوص نقل و انتقالات صورت گرفته با سهراب انتظاری مهاجم دهه‌های گذشته پرسپولیسی‌ها صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت را در زیر می‌خوانید:

-3 بازیکنی که به‌تازگی به جمع قرمزها اضافه ‌شده‌اند را چطور دیدید؟

شناخت زیادی نسبت به این‌ها ندارم. این‌قدری که شنیدم نعمتی بازیکن خود یحیی بوده و ابراهیمی هم که فصل خوبی در گل گهر داشت. مهم این است که بازیکن بداند تیم قبلی‌اش با پرسپولیس فرق دارد. دهقانی هم نساجی بود و به آن‌ها تبریک می‌گویم. امیدوارم موفق باشند. طبیعتا سرمربی دنبال کمبودهای تیمش بود و آنجا که احساس می‌کرد خلأ هست، بازیکن گرفت. داستان همه این‌ها در باشگاه‌های قبلی‌شان متفاوت بود، ممکن است بازیکن در یک تیم، خیلی تاپ لول باشد اما شرایط سرخابی‌ها فرق می‌کند و خیلی‌ها به پرسپولیس و استقلال آمدند اما نتوانستند کارایی همیشگی را داشته باشند. امیدوارم این تغییرات به کار پرسپولیس بیاید.

-خلأهای پرسپولیس با توجه به بازیکنانی که جدا شدند، با این نفرات جبران می‌شود؟

من یک‌چیز دیگری می‌خواهم بگویم، ما جدای از اینکه ۵ سال متوالی قهرمان لیگ شدیم، ۴-۵ سال است که به‌صورت مداوم در باشگاه‌های آسیا شرکت می‌کنیم، ما یک قهرمانی آسیا در ویترین افتخارات‌مان کم داریم. هوادار هم انتظار قهرمانی آسیا دارد. به نظر من این عزیزان خیلی قابل احترام و عزیز هستند ولی ما بایستی بازیکنانی بگیریم که تجربه بازی کردن در لیگ قهرمانان و بازی در سطح بالا و قهرمانی را داشته باشند. بایستی بیشتر هزینه کنیم، نمی‌گویم این‌ها بدند حتما کارنامه خوبی داشتند که یحیی انتخاب‌شان کرده، ولی تیم بزرگ باید بازیکن بزرگ جذب کند. ما برای قهرمانی آسیا احتیاج به بازیکنان میدان دیده‌تر داریم. الان بازی‌های مهم آسیایی در پیش است. مثلا همین ابراهیمی ۳۲ سال سنش هست، ما برای قهرمانی آسیا به بازیکنان جوان‌تر و شاداب‌تر نیاز داریم. میانگین سنی تیم ما یک کمی بالا رفته، چون از آن طرف سیدجلال، کمال و وحید امیری را هم داشتیم و حالا ابراهیمی هم بالای ۳۰ سال است.

-یک اتفاقی هم خیلی ناراحت‌کننده بود، جدایی مغانلوست. او فصل گذشته برای پرسپولیس عملکرد خوبی داشت.

به‌راحتی از دستش دادیم، خودمان این بازیکن را احیا کردیم. باید مدیریت چاره‌ای می‌اندیشید که هر طور شده او را نگه می‌داشت. با بچه‌ها مچ شده بود، خیلی هم کمک‌ حال‌مان بود، در قهرمانی پنجم و هم آسیایی سهم بسزایی داشت. من شرایط باشگاه و موجودی‌اش را نمی‌دانم ولی در فصل نقل و انتقالات انتظار بیشتری وجود دارد، آن‌ها برای تیمی که برای قهرمانی آسیا می‌جنگد. بعد از ۵ قهرمانی متوالی لیگ برتر، ما قهرمانی آسیا را می‌خواهیم و برای رسیدن به قهرمانی آسیا، باید بازیکنان بزرگ‌تری جذب شوند. قصد بی‌احترامی به این‌هایی که آمدند را ندارم ولی باید بیشتر هزینه کنیم که فردا حسرت نخوریم. دو سال رفتیم فینال آسیا، قهرمانی در دست‌مان بود ولی به‌راحتی از دستش دادیم. مدیریت کمک کند و بازیکنان شاخصی جذب شوند.

-البته ريیس هیات مدیره باشگاه گفته مو به مو خواسته‌های گل محمدی را انجام می‌دهند.

ان‌شاءا… این اتفاق بیفتد. انتظار هوادار خیلی بالاست. پرسپولیس در ویترینش فقط قهرمانی آسیا را کم دارد.

-در این وضعیت نتوانستیم حسین کنعانی زادگان و احمد نوراللهی را حفظ کنیم.

کنعانی دو سال زحمت کشید و نوراللهی هم چند سال بود و خیلی تلاش کرد. ممنونش هستیم. آنجا پیشنهاد مالی بیشتری بود و بازیکن رفت. ارقام حتما از عهده پرسپولیس خارج بود. در حالی‌که به نظر من می‌توانستیم کمی مدیریت کنیم. احمد نوراللهی به‌عنوان لیدر می‌توانست تیم را رهبری کند و بعد از سیدجلال این کار را خوب انجام می‌داد. او خیلی به دردمان می‌خورد، حالا باید همین هزینه را برای بازیکن جدید بکنیم. البته قبول دارم که حتما دست باشگاه خالی بود. این اتفاق هر سال در وقت نقل و انتقالات رخ می‌دهد. پرسپولیس و استقلال پول کافی برای جذب بازیکن خوب ندارند. سپاهان چطور می‌تواند بازیکن ما را بگیرد، اما ما با این عظمت نمی‌توانستیم بازیکن خودمان را نگه‌داری. اگر هدف قهرمانی آسیاست بایستی هزینه کنیم. فوتبال صنعت شده، باید در آن هزینه شود. تیم‌های بزرگ ۲۰۰-۳۰۰ میلیارد خرج می‌کنند تا به قهرمانی برسند. قهرمانی که بیاید، هزینه‌ها جبران می‌شود. به هر شکل نوراللهی و کنعانی زادگان در این سال‌ها برای پرسپولیس زحمت کشیدند، دم‌شان گرم. به‌عنوان یک ایرانی امیدوارم نماینده خوبی در خارج از کشور باشند و شاهد رشد و ترقی بیشترشان باشیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.