غایبان نامدار و جایگزین‌های تازه‌وارد در لیست تیم ملی

0 142

دراگان اسکوچیچ جای خالی چهار لژیونر تیم ملی با استفاده از بازیکنان لیگ برتری تکمیل کرده است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، با برگزاری اردوی تیم ملی با حضور بازیکنان لیگ برتری، دراگان اسکوچیچ ۱۰ بازیکن را برای حضور در اردوی نهایی انتخاب کرده تا همراه با حدود ۱۶ بازیکن لیگ برتری، فهرست تیم ملی برای دیدار با سوریه و عراق تکمیل شود.

سرمربی کروات ایران برای دیدار با عراق، از غیبت چهار بازیکن کلیدی خود در این دیدار خبر داده که نمی‌توانند تیم ملی را برابر دو تیم عربی خاورمیانه همراهی کنند و در نتیجه برای پوشش جایی خالی آن‌ها از بازیکنان لیگ برتری بهره برده است.

*غایب‌ها و جایگزین‌ها

ایسنا نوشت: طبق اعلام مجتبی خورشیدی، سرپرست تیم ملی چهار بازیکن در این اردو غایب هستند که باید احسان حاج صفی، کاپیتان تیم ملی و بازیکن چند پسته را مهم‌ترین غایب ایران برابر سوریه و عراق دانست که اسکوچیچ برای پر کردن جای خالی این بازیکن، هافبک تازه وارد استقلال یعنی زبیر نیک نفس و به خصوص امید نورافکن را فراخوانده است که قابلیت بازی در پست هافبک دفاعی و مدافع چپ را به صورت توامان دارد.

با توجه به مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی و سید مجید حسینی و همیطور عارف غلامی که نامی از او برده نشده است، اسکوچیچ به سراغ دو مدافعی رفته که در سابقه بازی با پیراهن ایران را ندارند. سیاوش یزدانی و عارف آغاسی دو مدافعی هستند که به خاطر عملکرد نسبتا با ثبات خود توسط سرمربی کروات ایران فراخوانده شده‌اند. شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان و احتمالا رایان تفضلی سه بازیکنی هستند که مدافعان وسط تیم ملی را تکمیل خواهند کرد.

با توجه به ادامه مصدومیت علی کریمی، هافبک جدید کایسری اسپور ترکیه، محمد کریمی، هافبک طراح و بازیساز سپاهان نیز به این اردو فراخوانده شده تا برای نخستین بار پیراهن تیم ملی را به تن کند.

*در جست و جوی مدافع راست

دراگان اسکوچیچ برای چندمین بار به سراغ یک مدافع راست جدید رفته است. صالح حردانی، جدیدترین چهره‌ای است که سرمربی تیم ملی قصد دارد او را در این پست آزمایش کند.

پیش از این مهدی شیری، مجتبی نجاریان، سیامک نعمتی، جعفر سلمانی، سیامک نعمتی، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی تیکدری و سایرین را برای این پست دعوت کرده و همگی در آزمون سرمربی کروات مردود شده‌اند.

*ادامه جوانگرایی با دعوت از بازیکن ۱۹ ساله

حضور یاسین سلمانی، بازیکن تیم ملی نوجوانان و جوانان در تیم ملی بزرگسالان، یک اتفاق خوشیمن برای فوتبال ایران است که می‌تواند از چنین بازیکنان در گذر زمان در ترکیب اصلی تیم ملی استفاده کند؛ همانگونه که جهانبخش، آزمون، عزت اللهی و سایر لژیونرهای کنونی فوتبال ایران از سنین کمتر از ۲۰ سالگی به تیم ملی دعوت شدند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.