بررسی عملکرد پاکدل در لیگ برتر؛ تازه‌ترین خرید پرسپولیسیکی بهتر از شهریار

0 111

شیوا دورانگر – خبرنگار: حامد پاکدل ستاره فصل قبل آلومینیوم اراک با نظر یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس پیوست. این مهاجم 29 ساله اهل دورود لرستان است و سابقه بازی در تیم‌های پارسه، پیکان، حفاری، ماشین‌سازی، صنعت نفت و پارس جنوبی را در کارنامه دارد‌.

شروع فوتبال با ماشین‌سازی

پاکدل از فصل شانزدهم وارد دنیای حرفه‌ای فوتبال شده و با پیراهن تیم ماشین‌سازی ۲۱ بار در لیگ برتر به میدان رفت. پس از سقوط این تیم به لیگ دسته اول فوتبال کشور، پاکدل به صنعت نفت آبادان پیوست و در ۱۰ مسابقه‌ای که با پیراهن این تیم در لیگ هفدهم به میدان رفت موفق به زدن ۴ گل شد.
این مهاجم در دومین فصل حضورش در جمع زردپوشان تنها ۷ بار فرصت بازی پیدا کرد که حاصل آن یک گل بود.

صعود با آلومینیوم به لیگ برتر

پاکدل در پایان فصل هجدهم راهی پارس جنوبی شد، اما بعد از انجام ۶ بازی از جمی‌ها جدا شد و در نقل و انتقالات زمستانی به تیم لیگ یکی آلومینیوم منتقل شد و با گل‌های 3 امتیازی و سرنوشت سازی که برای اراکی‌ها به ثمر رساند در صعود این تیم به لیگ برتر نقش موثری داشت. این مهاجم برای آلومینیوم ۷ گل زد، 2 پاس گل داد و 2 پنالتی گرفته بود.

گلزنی مقابل پرسپولیس

حامد پاکدل در ادامه گلزنی‌هایش برای آلومینیوم در لیگ برتر نیز درخشان ظاهر شد و توانست نام خود را به‌عنوان اولین گلزن تاریخ این تیم در لیگ حرفه‌ای مطرح کند. این اتفاق در هفته پنجم رقابت‌ها رخ داد، جایی که این مهاجم در ورزشگاه خانگی آلومینیوم دروازه تیم سابقش یعنی ماشین‌سازی را باز کرد تا اولین گل تیم اراکی در تاریخ لیگ برتر را به ثبت برساند و به ناکامی این تیم در امر گلزنی خاتمه دهد. پاکدل در ادامه فصل ‌۹ بار دیگر برای تیمش گلزنی کرد که مهم‌ترین آن در هفته دوازدهم وارد دروازه پرسپولیس شد و زمینه شکست این تیم را فراهم آورد. به عبارتی تنها باخت فصل قهرمان لیگ در اراک و به دست این بازیکن رقم خورد. اتفاق جالب توجه خوشحالی نکردن پاکدل بعد از باز کردن دروازه پرسپولیس بود که شائبه علاقه وی به این تیم را بر سر زبان‌ها انداخت و البته بعدها خود این بازیکن اعتراف کرد که علاقمند پیراهن سرخ را بر تن کند.

پنجمین گلزن برتر لیگ در تور پرسپولیس

این مهاجم ۱۸۶ سانتی‌متری و سرزن پس از درخشش در دور رفت مسابقات لیگ برتر که با زدن ۶ گل همراه بود موردتوجه 3 تیم مدعی لیگ یعنی پرسپولیس، استقلال و سپاهان قرار گرفت و در حالی‌که تلاش زیادی داشت تا سرخپوش شود نتوانست رضایت اراکی‌ها را برای جدایی جلب کند. اما این انتظار چندان طولانی نشد و پاکدل سرانجام به آرزوی دیرینه خود رسید و با تیم محبوبش 2 ساله بست. این مهاجم لرستانی در فصلی که گذشت ۱۰ گل برای تیمش در ۲۵ بازی زد و 2 بار از داوران کارت زرد گرفت. به عبارت بهتر این بازیکن هر ۱۹۷ دقیقه یک گل در لیگ بیستم به ثمر رساند و پنجمین گلزن برتر فصل بود. پاکدل درمجموع ۱۴ گل را با پیراهن تیم‌های مختلف در ۶۹ مسابقه‌ای که در لیگ برتر به میدان رفته از خود به‌جای گذاشته و حالا در آستانه ۳۰ سالگی به دنبال آن است که چالش جدیدی را با پرسپولیس تجربه کند و شانس این را داشته باشد که در رقابت‌های بین‌المللی بازی کند و با این تیم در تورنمنت‌های مختلف جام بگیرد.

پرسپولیس در قبضه لرهای باغیرت

پاکدل بعد از وحید امیری، حامد لک و میلاد سرلک چهارمین بازیکن لرستانی است که در طول 2 فصل گذشته به پرسپولیس می‌پیوندد. البته امیری پیش از این سابقه بازی در جمع سرخ‌ها را قبل از حضور در لیگ ترکیه داشت و ستاره این تیم در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم بود. سایر بازیکنانی هم که از آن‌ها اسم بردیم همگی در فصلی که گذشت از ارکان تاثیرگذار قهرمانی تیم بودند. لک با ثبت ۱۷ کلین شیت و دریافت تنها ۱۴ گل بهترین گلر فصل بود و سرلک هم به حدی خوب ظاهر شد که تمجید کارشناسان را به دنبال داشت. امید این می‌رود که پاکدل هم به مانند دیگر لرهای باغیرت تیم در جمع سرخ‌ها خوش بدرخشد. جالب اینجاست که در فصول قبل تیم پرسپولیس در قبضه شمالی‌ها بود و این تیم بیشترین تعداد بازیکن مازندرانی را داشت، اما در فصل آينده باید شاهد هنرنمایی لرها در تیم باشیم. ناگفته نماند که امید عالیشاه، سیامک نعمتی و فرشاد فرجی مازنی‌ها پرسپولیس هستند و سپس این خراسانی‌ها هستند که بیشترین تعداد فوتبالیست را در پرسپولیس تشکیل می‌دهند که احسان پهلوان و علی نعمتی ازجمله آن‌ها هستند. به‌طورکلی می‌توان گفت بیش از ۹۰ درصد ترکیب تیم قهرمان را در فصل آینده بازیکنان شهرستانی تشکیل می‌دهند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.