از شعار استقلال سالاری تا بازگشت چندباره مدافع پرحاشیه / بازیکنی که بازارگرمی‌ کرد سودش را به جیب زد

0 181
از شعار استقلال سالاری تا بازگشت چندباره مدافع پرحاشیهبازیکنی که بازارگرمی‌ کرد سودش را به جیب زد

شیوا دورانگر – دورانگر : سوءاستفاده بازیکنان از اسم پرسپولیس به داستان تکراری هر فصل فوتبال ایران در زمان نقل و انتقالات تبدیل‌شده و برخی‌ها که روی دست مانده و تیم ندارند برای یافتن مشتری یا افزایش دستمزدشان با مطرح کردن پیشنهادهای خیالی برای خود بازارگرمی راه می‌اندازند که بیشتر اوقات به هدف رسیده و موفق شده‌اند رقم قرارداد خود را بالاتر ببرند. به‌هرحال همین‌که نام قهرمان لیگ به میان بیاید برای دستپاچه شدن کافی است و مدیران باشگاه‌ها حاضرند یک بازیکن را به چند برابر قیمت واقعی‌اش داشته باشند تا آن را در تیم رقیب ببیند، ولو آنکه می‌دانند چنین پیشنهادی وجود خارجی ندارد.
برای نمونه می‌توان به محمد دانشگر اشاره کرد که با تحت‌فشار گذاشتن مدیران استقلال و پیش کشیدن اسم پرسپولیس قرارداد جدیدی را با این باشگاه به امضا برساند. همین چند هفته قبل بود که این مدافع برای دریافت مطالباتش ضرب‌الاجل ۱۰ روزه تعیین کرده و زمانی که متوجه شد باشگاه تمایلی به حفظش ندارد با حضور در سازمان لیگ، قراردادش را یک‌طرفه فسخ کرد. و همین کافی بود تا شایعه شود این مدافع در حال مذاکره با پرسپولیس است تا مدیران استقلال کوتاه آمده و خواسته‌های وی را بپذیرند و با این مدافع پرحاشیه برای یک سال آینده تمدید کنند‌. این اتفاق در شرایطی رخ داد که دانشگر در فصلی که گذشت به خاطر مسايل انضباطی مورد غضب مجیدی قرار داشت و سرمربی استقلال در طول دوران حضورش در این باشگاه چند بار این مدافع را از تیم کنار گذاشته‌شده و بخشیده است.
اولین بار در دور برگشت فصل نوزدهم و بازی مقابل پیکان که این مدافع با انتشار استوری، استقلالی‌ها را اهل کوفه خوانده و توسط مجیدی اخراج شد اما با وجود اینکه این مربی اعلام کرده هیچ نامی بالاتر از استقلال و هوادارانش نیست و اعلام کرده بود این مدافع حق حضور در تمرینات را نخواهد داشت و آزاد است به هر تیمی که دوست دارد برود اما دانشگر را بخشید و در بازی حساس دربی هم بازی داد.
محمد دانشگر در فصلی هم که گذشت به خاطر درگیر با فرشید اسماعیلی، بهزاد غلامپور و در ادامه هواداران از تیمش اخراج شده بود و شایعه معاوضه‌اش با بازیکن تراکتور و کسر قرارداد مطرح شد، اما این بار هم مجیدی نتوانست روی موضع خود بماند و این مدافع را بخشید. آن هم در شرایطی که گفته بود: حتی اگر در زمین مسابقه شکست بخورند، اجازه نمی‌دهد اخلاق، عزت و اعتبار باشگاه بزرگ استقلال خدشه‌دار شود. و اگر حرمت این تیم حفظ نشود بدون تعارف با فرد خاطی برخورد خواهد کرد. اما همه آن شعارهای عامه‌پسندانه مبنی بر اینکه هیچ نامی بزرگ‌تر از استقلال نیست و بازیکن‌سالاری جایی در این تیم استقلال ندارد، نه‌تنها مدافع پرحاشیه تیمش را برای چندمین بار بخشیده که راه را برای بازارگرمی دانشگر باز گذاشت. این مدافع در ابتدای فصل برای تمدید قراردادش مدیران استقلال را تحت‌فشار قرار داده و توانسته بود رقم قراردادش را چند برابر افزایش دهد.
دانشگر تنها بازیکن استقلال نیست که با جاروجنجال تمدید می‌کند و سيدحسین حسینی در ادامه سریال قهر و آشتی‌هایش با انتشار پستی در صفحه شخصی‌اش و خداحافظی از هواداران و البته مطرح کردن پیشنهاد سپاهان توانست خواسته‌های مالی‌اش را به مدیران تحمیل کند و در جمع آبی‌ها باقی بماند. دیگر دروازه‌بان استقلال هم که علاقه زیادی به فضای مجازی دارد به خاطر حاشیه‌هایش به کمیته انضباطی این باشگاه احضار شده است. مظاهری اعلام کرده بود به دلیل عدم دریافت مطالباتش می‌تواند قراردادش را یک‌طرفه فسخ کند، اما آبی‌ها می‌گویند وی بیش از ۵۰ درصد از قراردادش را گرفته و نمی‌تواند جدا شود.
این دروازه‌بان که یکی از چند بازیکن نجومی استقلال در فصل اخیر بود چالش‌هایی در طول رقابت‌ها با حسینی داشت. مدیران استقلال در ابتدای فصل نوزدهم با قبول پیشنهاد نامتعارف بازیکنان موفق شد آن‌ها را پای میز مذاکره کشانده و با چند برابر شدن مبلغ قراردادهای‌شان در تیم حفظ کند که این موضوع صدای نهادهای نظارتی را هم درآورد.
مدیران استقلال در نقل و انتقالات اخیر هم این قاعده را رعایت کردند و با جذب ستاره‌های فولاد و قرارداد مالی قابل‌توجه نفراتی چون قاسمی نژاد و جعفر سلمانی را جذب کند، به طوری‌که سرمربی استقلال گفته بود از رقم‌های پیشنهادی بازیکنان در بازار نقل و انتقالات دچار تعجب شده و از طرفی از همان بازیکنان با سلام‌وصلوات استقبال کرده! این در حالی است که پرسپولیس حتی برای جذب ستاره‌های ملی‌پوش هم فرش قرمز پهن نکرد; حتی وقتی یکی مثل مهدوی کیا، علی دایی و علی کریمی با آن‌همه افتخار و بازی اروپایی به این تیم برگشتند. و مهدوی کیایی که هنوز از خاطر هواداران نرفته و برای پوشیدن پیراهن پرسپولیس به آب‌وآتش زد و با افتخار سفید بست. میسر نخواهد شد مگر با حمایت از کادر فنی و بازیکنان و آرامشی که به آن‌ها داده می‌شود تا بتوانند با تمرکز کامل یک‌بار دیگر فوتبال ایران در جام‌جهانی حضور داشته باشد.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.