آقای خطیبی کوچک‌تر از آن هستی که در مورد قهرمانی پرسپولیس صحبت کنیعربشاهی: مگر گل آل‌کثیر ایرادی داشت؟ 

0 82

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس با شکست تراکتورسازی چهارمین سوپر جامش را هم گرفت. در زمین هیچ مشکلی نبود، داوری کارش را انجام داد و اعتراضی هم به روند داوری از سوی ۲ تیم نبود اما رسول خطیبی که سابقه درگیری با پرسپولیسی‌ها را در لیگ هم داشته، در پایان مسابقه حرف‌های عجیبی گفت: «بازی تمام شد، اما به آن عده تبریک می‌گویم که با انواع و اقسام کارشکنی‌ها تمرکز و آرامش ما را در روزهای گذشته سلب کردند. به دولت و وزارت ورزش تبریک می‌گویم که در روزهای پایانی کارشان یک جام دیگر به تیم‌شان هدیه شد. این جام نوش جان آقایان. ما تاوان می‌دهیم؛ تاوانِ خصوصی بودن و تاوان شهرستانی بودن. همه‌چیز از نحوه برگزاری، داوری و… مشخص بود. یک نمونه آن درصحنه گل تیم حریف نمایان شد و سروصدا و خوشحالی سکوها هم مشخص شد که هوادار را با عنوان عوامل برگزاری وارد ورزشگاه کرده بودند.»

حرف‌های خطیبی تکرار حرف‌های بی‌اساس استقلالی‌ها و سپاهانی‌هایی بود که در این سال‌ها دستشان از جام کوتاه مانده، ضیاء عربشاهی پیشکسوت باشگاه هم به نکات خوبی اشاره می‌کند. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با عربشاهی را در زیر می‌خوانید:

-هرچند خطیبی اجازه نداد یک نود دقیقه آرام، بعد از بازی هم آرام دنبال شود، اما ابتدا بازی پرسپولیس و تراکتور را به لحاظ فنی نقد کنید.

یک مدت بازی‌ها تعطیل بود و شاید به همین علت نیمه اول دلچسب نبود. پرسپولیس با تک مهاجم بازی کرد. مهاجم سایه هم عالیشاه بود و آل کثیر در راس، به نظر من ۲ تیم در نیمه اول بااحتیاط بودند. با اینکه مالکیت توپ دست پرسپولیس بود ولی آن جلو نفر کم داشتیم. عالیشاه مایل هست از عقب حرکت کند و به‌عنوان مهاجم سایه خوب نمی‌تواند کار کند. او دوست دارد آزاد باشد و کارش را هم خوب انجام می‌دهد. در نیمه دوم شرایط بهتر شد و بازی از حالت احتیاط درآمد چون ۲ تیم نمی‌خواستند کار به‌وقت اضافه کشیده شود. ما با تعویض‌هایی که کادر فنی انجام داد به گل رسیدیم. گل هم روی اشتباه مدافع تراکتور رقم خورد که آل‌کثیر را صاحب موقعیت کرد. درواقع کندی دو مدافع تراکتور و تیزهوشی و تکنیک آل کثیر و ضربه دقیقش پرسپولیس را به گل رساند.

 -بعد از گل پرسپولیس بازهم می‌توانست به گل برسد اما به هر شکل بازی با یک گل تمام شد.

بعد از گل معمولا تیمی که گل می‌خورد دوست دارد سریع به گل مساوی برسد اما اینجا برعکس بود و یحیی ۲ تا مهاجم آورد هم مغانلو و هم عبدی را، در صورتی که ما تا پیش از گل با تک مهاجم بازی می‌کردیم. روی هم رفته تراکتور تیمی نبود که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد. از آن شادابی دور بود. حتی مثل بازی‌های قبلش در لیگ هم نبود. من همیشه بازی‌اش را نگاه می‌کردم، عالی فوتبال بازی می‌کرد ولی نوسان چشمگیری نسبت به قبلش داشت. شنیدم که حتی بین دونیمه در رختکن آن‌ها خیلی مساله بوده و همین شده که تیکدری حتی در مصاف با پرسپولیس ۳۰ درصد همیشگی‌اش نبود. من نمی‌دانم در این تیم چه می‌گذرد. دژآگه و شجاعی که بازیکنان سرشناس تراکتور بودند هم از این تیم جدا شدند. البته اگر آن‌ها تیم همیشگی هم بودند، چیزی از شایستگی و شخصیت تیم پرسپولیس کم نمی شد. این تیم ۸ بازیکن در تیم ملی دارد و این نشان از اقتدار پرسپولیس دارد. این تیم شایستگی قهرمانی سوپر جام را داشت.

-خطیبی واقعا بر چه اساسی حرف وزیر را پیش کشید؟

متاسفانه حرف خوبی نزد. به‌جای اینکه این حرف‌ها را بزند باید مشکل خودشان را حل می‌کرد. تراکتورسازی مشکل دارد. بازیکنان این تیم با خود خطیبی مشکل دارند. چرا شجاعی و دژآگه از تیم کناره‌گیری کردند. از لیگ قهرمانان که برگشتند تیم‌شان از هم پاشید. کاملا مشخص است که آن‌ها مشکل دارند. بازیکن با مربی مشکل دارد که یار خوب‌شان در زمین بازی نمی‌کند. خطیبی به‌جای اینکه جواب مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی را بدهد توپ را در زمین وزیر انداخته، این وزیر چه گناهی کرده؟ جایز نیست منِ مربی تیمم نتیجه نگیرد، به وزیر تبریک بگویم. مگر گلی که آل‌کثیر زد مشکل داشت؟ وقتی منِ مربی با بازیکن تیمم مشکل دارم، تیمم بازنده می‌شود. مشکل خودشان هست. آقای خطیبی اول اینکه خودت روانشناس نیستی که بلد نیستی با بازیکنت چطور رفتار کنی و بازیکنانت دلزده شده‌اند. در درجه دوم هم مدیر نیستی. شما دو خصلت مهم یک مربی موفق را نداری. آقای گزارشگر می‌گوید تخصص خطیبی آوردن تیم از لیگ یک است که خب من نمی‌توانم در مصاحبه در این مورد صحبت کنم، اما این را می گویم که شما کوچک‌تر از این هستی که در مورد قهرمانی پرسپولیس صحبت کنی.

-پرسپولیسی‌ها یک کار خیلی خوب هم بعد از قهرمانی انجام دادند که با کاپ قهرمانی سر خاک ۳ بزرگمرد فقید باشگاه رفتند.

خیلی کار فرهنگی و قشنگی بود. جا دارد به‌عنوان پیشکسوت پرسپولیس از مدیریت باشگاه تشکر و قدردانی کنم. حمید جاسمیان پیشکسوت خوب خودم بود. یکی از خوب‌های پرسپولیس، خیلی بی آزار که ارادت خاصی به او داشتم. مهرداد میناوند و علی انصاریان هم که برای این تیم خیلی زحمت کشیده بودند. ان شاءا… ۲ جام بعدی را هم پرسپولیسی‌ها سر مزار این ۳ نفر ببرند.

-دربی دیگری هم در پیش است.

من اصلا این را قبول ندارم که ۶ تیم لیگ برتری به هم بخورند و دو تیم لیگ یکی به هم. واقعا جای تعجب دارد. کار درستی نبود. نه اینکه از مصاف دوباره با استقلال واهمه داشته باشیم، اما دوست داشتیم که در نیمه نهایی یا فینال به هم می خوردیم. خیلی زود قرار است فینال جام حذفی برگزار شود. اگر گل محمدی خوب کُچ کند و ضعف و قوت استقلال را آنالیز کند مطمئن ‌باشید می‌بریم. وقتی این تیم ۸ ملی‌پوش دارد، یعنی قدرتش زیاد است. پرسپولیس شایستگی قهرمانی جام حذفی و لیگ بیستم را هم دارد. در لیگ رقیب اصلی پرسپولیس، سپاهان هست. نمی‌شود گفت تیم، آن‌ها یک باشگاه حرفه‌ای هستند که ۹۵ درصد زیرساخت‌های یک باشگاه حرفه‌ای را دارند و فقط هم در فوتبال تیمداری نمی‌کنند. این تیم سایه به سایه پرسپولیس در راه قهرمانی در حرکت است.

-بازی بعدی سرخپوشان با مس رفسنجان است. پرسپولیس می‌تواند روند بردهای خود را ادامه دهد؟

مس رفسنجان از لیگ یک به برتر آمده، تیم ضعیفی نیست اما پرسپولیس می‌تواند به این تیم ۳-۴ گل بزند البته به شرطی که از اول با دو مهاجم تیم حریف را پرس کند، بچه‌ها نباید اجازه فکر کردن به این تیم بدهند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.