ابراهیمی: به احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود

0 85

یک پیشکسوت فوتبال اعتقاد دارد پرسپولیس به احتمال زیاد قهرمان امسال لیگ برتر فوتبال خواهد شد مگر اتفاق خاصی بیفتد.

به گزارش پرسپولیس نیوز‏، ناصر ابراهیمی درباره مشکلات و شانس تیم‌ها برای قهرمانی در لیگ برتر به ایسنا گفت: شانس پرسپولیس برای قهرمانی ۸۰ درصد است و آن ۲۰ درصد هم باید برای اتفاقات غیرقابل پیش بینی درنظر بگیریم. سپاهان هم اگر پرسپولیس در دو بازی آینده اش نتواند نتیجه بگیرد شانس قهرمانی دارد. همیشه ممکن است اتفاقات غیر قابل پیش بینی در فوتبال دنیا بیفتد اما به احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود چون با انگیزه‌تر بازی می‌کند؛ مخصوصاً حالا که دوبازی پیش رو دارد. الان آمادگی بدنی و این گونه مسائل مطرح نیست بلکه مربی های تیم ها باید از نظر روحی تیم را آماده کنند تا دو بازی پیش رو را پیروز شوند.

او ادامه داد: فوتبال ایران رو به ضعف است. الان بازیکنان استقلال نسبت به پرسپولیس ضعیف‌تر هستند و قابل مقایسه نیستند. اگر پنج یا شش بازیکن خوب پرسپولیس مصدوم شوند یا به هر دلیلی کنار بروند، دیگر کفگیر به ته دیگ خورده است. بازیکنان ستاره و برتر که در فوتبال تاثیر دارند، کم شده‌اند چون بسیاری از استعدادها به دلیل شرایط بد مالی تیم‌ها به کشورهای دیگر می‌روند. همچنین باشگاه‌ها به دنبال دلال‌ها هستند که در فوتبال رخنه کرده‌اند. اگر به ستاره‌های گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که هیچ کدام از آن ها به وسیله دلال وارد فوتبال نشده‌اند و واقعاً با استعداد بوده‌اند. فوتبال نتیجه گرا شده است. مثلا باشگاه پرسپولیس در عرض ۴۲ سال، ۲۳ مدیر عامل عوض کرده است.

ابراهیمی درباره مشکلات مالی تیم‌ها گفت: تیم‌ها از نظر مالی در ضعف هستند و قراردادهای بازیکنان را پرداخت نمی‌کنند به همین دلیل بازیکنان سعی می‌کنند خودشان را نشان دهند تا لژیونر شوند. خیلی‌ها به تیم‌های حوزه خلیج فارس می‌روند و بعضی‌ها مثل امید ابراهیمی ماندگار می‌شوند چون پول بازیکنان به موقع پرداخت می‌شود. بازیکنان استقلال تمرین نکرده‌اند و حق هم دارند چون پولی دریافت نمی‌کنند. وقتی می‌خواهند سر و صدای هواداران را بخوابانند یک مدیر جدید می‌آورند و کمی بودجه می‌دهند تا هزینه کند و بعد مدیر عامل را عوض می‌کنند. متاسفانه نمی‌گذارند تیم‌ها درآمدزا باشند. فوتبال ما حرفه‌ای نیست. همه از بودجه دولتی استفاده می‌کنند و متاسفانه دولت هم خوب رسیدگی نمی‌کند.

پیشکسوت فوتبال درباره داوری‌ها اظهار کرد: متأسفانه خود مربیان در زمینه اعتراض‌ها به داوران مقصر هستند و به بازیکنان تذکر نمی‌دهند که به داور اعتراض نکنند. حتی گاهی بازیکنانی که در حال گرم کردن هستند هم به داور اعتراض می‌کنند. مربیان باید به بازیکنان تذکر دهند که اگر اخطار بگیرند آن‌ها را از زمین خارج می‌کنند. برخی بازیکنان پرخاشگر هستند و برخی مثل وحید امیری آنقدر خوب هستند که نمی‌دانم چه بگویم. همچنین سید جلال حسینی اما این بازیکنان در فوتبال کم هستند. کیفیت داوری مثل کیفیت لیگ پایین است. نبود تماشاگر و پرخاشگری برخی مربیان گاهی اوقات روی داوری تاثیر می‌گذارد. نبود VAR هم یکی دیگر از ضعف‌های فوتبال ما است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.