ایران – عراق، طلسم‌شکنی بعد از ۱۱ سال

0 101

ملی‌پوشان ایرانی امروز در حالی به مصاف عراق می‌روند که آخرین بردشان مقابل این تیم در دیدارهای رسمی دی ماه ۸۹ رقم خورده است.

به گزارش پرسپولیس نیوز،‌ سی‌امین دیدار تاریخ تیم‌های ملی فوتبال ایران و عراق امروز سه شنبه در ورزشگاه المحرق در مرحله مقدماتی جام جهانی در شرایطی برگزار می‌شود که تیم ملی فوتبال کشورمان طی یک دهه اخیر موفق به شکست عراق نشده است.

ملی پوشان فوتبال کشورمان طی سال‌هایی اخیر در مهمترین مسابقات در جام ملت‌های آسیا و مرحله مقدماتی جام جهانی بازی‌های مهمی را به عراق واگذار کردند. در آبان ماه سال ۹۸ و در دور رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی علا عباس در دقیقه ۹۲ دروازه بیرانوند را به شکلی باز کرد که دیگر فرصتی برای جبران شکست نبود.

پیش از این مسابقه تیم ملی ایران تحت هدایت کارلوس کیروش در جام ملت‌های آسیای امارات در سال ۲۰۱۹ با عراق در مرحله گروهی به تساوی بدون گل رسید و البته قبل از آغاز این مسابقات، عراق در یک دیدار دوستانه با گل سعد عبدالامیر کاپیتان فعلی این تیم، ملی پوشان ایران را در ورزشگاه آزادی شکست دادند.

در جام ملت‌های آسیای سال ۲۰۱۵ نیز ملی‌پوشان فوتبال کشورمان تحت هدایت کی‌روش در بازی معروف که داور مهرداد پولادی را اخراج کرد در ضربات پنالتی مغلوب حریف خود شدند.آخرین پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عراق در یک بازی دوستانه در سال ۲۰۱۵ رقم خورد که این مسابقه در ورزشگاه وُلونگونگ سیدنی و ۱۰ روز پیش از مسابقات جام ملت‌های آسیا رقم خورد. در آن دیدار سردار آزمون تک گل تیم ملی فوتبال ایران را به ثمر رساند و در مقابل یونس محمود کاپیتان عراق یک ضربه پنالتی را با ضربه چیپ از روی دروازه محسن فروزان به بیرون زد.

آخرین پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل عراق در بازی‌های رسمی به سال ۲۰۱۱ و دیدار روز ۲۱ دی ماه سال ۸۹ در چارچوب مسابقات جام ملت‌های آسیا بر می‌گردد که در آن دیدار غلامرضا رضایی و ایمان مبعلی برای تیم ملی موفق به گلزنی شدند و یونس محمود تک‌گل عراق را وارد دروازه ایران کرد تا این دیدار آخرین مسابقه رسمی باشد که تیم ملی ایران مقابل عراق به برتری دست پیدا کرد. از آن روز تا فردا ۳۸۰۹ روز سپری شده که تیم ملی فوتبال کشورمان در دیدارهای رسمی موفق به کسب پیروزی مقابل عراق نشده است.

دو تیم ملی عراق و ایران تاکنون ۲۹ بار در مسابقات دوستانه و رسمی به مصاف یکدیگر رفتند که تیم ملی فوتبال کشورمان در ۱۶ مسابقه به پیروزی رسیده، ۷ دیدار دو تیم به تساوی منجر شده و ۶ پیروزی توسط عراقی‌ها به دست آمده است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.