با حمایت خیرین در قالب موسسه فرهنگی هنری خادمین علی‌ابن ابی‌طالب / افتتاح مدرسه در منطقه محروم مرزی به نام حسن رحیمی

0 72

 

به همت حسن رحیمی قهرمان کشتی آزاد جهان و عنوان‌دار المپیک یک مدرسه در روستای محروم مرزی منطقه چابهار افتتاح شد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، حسن رحیمی مدال‌آور المپیک و قهرمان کشتی جهان در راستای مسئولیت اجتماعی خود با حمایت خیرین در قالب موسسه فرهنگی هنری خادمین علی‌ابن ابی‌طالب یک مدرسه سه کلاسه دخترانه در مقطع تحصیلی دبیرستان را در ۳۰ کیلومتری مرز ایران و پاکستان و در روستای محروم ملاآباد منطقه کشاری افتتاح کرد.

بنابراین گزارش حسن رحیمی طی دو سال گذشته و پس از حمله تمساح ایرانی به دختربچه بلوچ بیش از بیست بار برای اهدای کمک در منطقه ملاآباد کشاری حضور داشته و فعالیت‌های مختلفی را نیز دنبال کرده است. دختران این منطقه به دلیل نداشتن فضای آموزشی، امکان تحصیل بیشتر ششم دبستان را نداشتند، به همین منظور ساخت مدرسه سه کلاسه ویژه دختران در مقطع دبیرستان یکی از برنامه‌های محوری حسن رحیمی بود که در نهایت با همکاری و پیگیری خیرین، اقدامات لازم از ساخت تا بهره‌برداری از این دبیرستان فراهم شد.

اکنون پس از شش ماه از تاریخ کلنگ‌زنی مدرسه، امکان تحصیل برای دختران این روستا و روستاهای منطقه کشاری که دارای ۸-۷ هزار نفر جمعیت است، فراهم شده است و مردم نیز به پاس زحمات حسن رحیمی که محوریت تأمین منابع ساخت این مدرسه را از نیکوکاران بر عهده داشت، مدرسه تازه تأسیس را به نام پهلوان حسن رحیمی نامگذاری کردند. در مراسم افتتاح مدرسه رسول خادم قهرمان جهان و المپیک نیز حضور داشت.

گفتنی است در سال تحصیلی گذشته نیز دختران روستاهای ملاآباد  بالا و پایین با یک دستگاه مینی‌بوس که توسط نیکوکاران این موسسه اجاره شده بود به دبیرستان‌های مناطق اطراف می‌رفتند تا سال اول دبیرستان را دنبال کنند و از تحصیل بازنمانند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.