به اندازه ای که باید برای ورزش ملی کشور تبلیغ نمی شودمحمدرضا طالقانی: کشتی ورزش سختی است و هرکسی به دنبال آن نمی رود

0 74

محمدرضا طالقانی گفت: کشتی برای ادامه بقا، نیازمند تبلیغات گسترده و حضور نوجوانان و جوانان در باشگاه ها است.

به گزارش پرسپولیس نیوز، محمدرضا طالقانی در یازدهمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی که روز دوشنبه ۱۴ تیرماه در محل فدراسیون کشتی برگزار شد با بیان این مطلب افزود: زمانی که بعنوان رئیس فدراسیون در خدمت کشتی کشور بودم و روزی که تیم ایران به عنوان قهرمانی جهان دست یافت، بیش از یک میلیون نفر در کشتی فعالیت می کردند.

وی ادامه داد: اما در حال حاضر آمار کشتی گیران حاضر در باشگاه ها به کمتر از ۴۰ هزار نفر رسیده و این برای ورزش ملی، سنتی و تاریخی ما ایرانیان یک خطر جدی است.

رئیس اسبق فدراسیون کشتی با بیان اینکه در هر کاری تبلیغات حرف اول را می زند تصریح کرد: اگر قرار است ۱۰ درصد نتیجه بگیریم باید ۹۰ درصد تبلیغات کنیم اما درحال حاضر این موضوع در کشتی کشور کمرنگ است و باید تا جایی که می توانیم برای حضور نوجوانان و جوانان در باشگاه ها تبلیغ کنیم.

این پیشکسوت گرانقدر کشتی تصریح کرد: باید بگویم که کشتی ورزش بسیار سختی است و هرکسی به دنبال آن نمی رود و برای بقای کشتی بعنوان پرافتخارترین رشته ورزشی ایران باید کارهای متنوع تبلیغاتی را انجام داد.

وی ادامه داد: یکی از بهترین راه ها برای تشویق نوجوانان و جوانان به باشگاه ها، حضور قهرمانان بزرگ این رشته در رسانه ها است و اگر بتوانیم حضور کشتی گیرانی مانند حسن یزدانی را در رسانه های پرمخاطب بیشتر کنیم به این کار کمک خواهیم کرد.

طالقانی اظهار داشت: البته من در گذشته با برگزاری مسابقات مختلف که با حضور قهرمانان بزرگ کشتی مانند مرحوم سلیمانی، رضا سوخته سرایی، برادران خادم، علیرضا دبیر، علیرضا حیدری، محمد طلایی و … انجام می شد، نسبت به تبلیغ قهرمانان کشتی اقدام می کردم که واقعا از این کار نیز نتیجه گرفته بودیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از برنامه هایی که فدراسیون کشتی برای تبلیغات هرچه بیشتر کشتی در رسانه ها در دستور کار دارد استقبال و حمایت می کنم و امیدوارم که در نهایت موجب رشد کشتی در کشور شود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.