سرمربی سپاهان فراخوان داد، رییس کمیته مسابقات لیگ ترجمه‌اش کردوکیل مدافع علنی

0 99
سرمربی سپاهان فراخوان داد، رییس کمیته مسابقات لیگ ترجمه‌اش کردوکیل مدافع علنی

شیوا دورانگر – خبرنگار: فقط یک هفته تا پایان یکی از عجیب‌ترین لیگ‌های تاریخ فوتبال ایران مانده است. لیگی که حاشیه و جنجال کم نداشته و تا این لحظه‌های آخر همچنان قصد ندارد دست از شگفتی بردارد؛ تا جایی که برخی مربیان علنا از کم‌کاری بازیکنان خود می‌گویند! و سرمربی تیمی که مدعی قهرمانی در لیگ است هنوز پایش را به زمین چمن نگذاشته به دنبال راهی است برای فرار از شکست. زمانی که این مطلب را می‌خوانید بازی‌های هفته بیست و نهم برگزار شده است و از نتایج و اتفاقاتی که در بازی‌ها رخ‌داده آگاه شده‌اید. صرف‌نظر از هر نتیجه‌ای که در آزادی یا نقش‌جهان به دست آمده باشد، چیزی که در حال حاضر قابل بحث است حرف‌های محرم نویدکیا که در نشست خبری پیش از دیدار با ذوب‌آهن بر زبان جاری کرد باعث ایجاد شائبه و نگرانی تیم‌های بالا و پایین جدول شد. به‌هرحال بازی اصفهان نه فقط برای پرسپولیس که تیم‌های رقیب ذوب‌آهن در انتهای جدول‌ مانند نفت مسجدسلیمان و سایپا هم اهمیت حائز اهمیت بود و درواقع هر نتیجه‌ای که در این بازی به دست می‌آمد در معادلات بالا و پایین جدول تاثیر می‌گذاشت. در این وضعیت تنها چیزی که باعث شده تا کمی از استرس تیم‌ها کم شود این است که سازمان لیگ قرار است بازی‌ها را همزمان برگزار کند، آن‌وقت یک مربی جوری حرف می‌زند که انگار قرار است تیم او دیرتر به زمین برود!
نکته اینجاست هفته قبل که بازی‌ها همزمان برگزار شد سرمربی سپاهان در کنفرانس خبری بعد از بازی گفته بود که برد پرسپولیس باعث استرس تیمش شده است و بازیکنانش چون می‌دانستند آن طرف بازی پرگل شده و می‌خواستند گل‌های بیشتری بزنند، همین عجله باعث شد بچگانه موقعیت از دست دهند. البته سپاهان تیم پدیده را با اختلاف شکننده یک گل از پیش رو برداشت و توانست سه امتیاز را بگیرد و در کورس بماند ولی چیزی که قابل‌توجه این است که برگزاری همزمان بازی‌ها روی کیفیت کار این تیم اثر بگذارد و بازیکنان تیم فوتبال سپاهان در جریان دیدار خود با پدیده، مرتبا پیگیر نتیجه بازی پرسپولیس بودند و بنا به گفته سرمربی این تیم به خاطر استرس نتوانستند بازی خود را به نمایش بگذارند. شاید ترس از تکرار همین اتفاق باعث شده تا سپاهیانی راهی باشند که همزمان با پرسپولیس به زمین نروند! که این فقط حدس و گمانه‌زنی است. قابل‌توجه است که پرسپولیسی‌ها در طول فصل همواره به این معترض بودند که چرا سپاهانی‌ها باید بعد از آن‌ها به میدان بروند و این استدلال را داشتند که این تیم با علم به نتیجه آن‌ها با آرامش بیشتری در زمین حاضر خواهد شد که حالا می‌بینیم که این اعتراض بیراه نبود و همین که بازی‌ها همزمان شد سپاهانی‌ها دچار مشکل شدند و به استیصال افتادند.
خوشبختانه سرنوشت قهرمانی پرسپولیس دست خودش است و کسی نمی‌تواند شرایط را تغییر دهد. وگرنه با این عجایبی که در لیگ می‌بینیم معلوم نیست چه اتفاقاتی انتظارمان را می‌کشد. البته اگر مثل لیگ یک یک‌باره برق قطع نشود یا از هوادار سو استفاده نشود. قصد پیش‌داوری نداریم و امیدواریم زمانی که این متن را می‌خوانید تیم سپاهان سر موعد در ورزشگاه حضور یافته و بازی بدون هیچ حاشیه‌ای به پایان رسیده باشد و اتفاقاتی که در بازی برگشت پرسپولیس و سپاهان در فصل قبل رخ داد دوباره تکرار نشده باشد. حداقل از شخص محرم نویدکیا این انتظار می‌رود که مثل دیگران به دنبال کسب قهرمانی به هر قیمتی نباشد. نویدکیایی که در ابتدای راه مربیگری است و اگر قرار باشد به همین زودی فریفته بازی یکسری افراد شود راحت به اعتبار و وجهه خود لطمه زده است. صحبت‌های این مربی را بخوانید تا بهتر در جریان آنچه گفته شد قرار بگیرید: فردا (روز یکشنبه) آخرین بازی ما در اصفهان است، بازی مهمی برای ماست و باید ۳۰ دقیقه قبل از حضور در استادیوم از هتل راه بیفتیم؛ دلم می‌خواهد هواداران رعایت کنند اگر اتفاقی بیفتد تقصیر هواداران است، بازی مهم است و باید با تمرکز بازی کنیم، امیدوارم هواداران واقعی سپاهان جلوی اتوبوس نیایند تا به‌موقع به ورزشگاه برسیم!
بعد از این صحبت‌های نویدکیا حرف و حدیث‌های زیادی در فضای مجازی ایجاد شد و برخی هواداران پرسپولیس معتقد بودند این مربی به‌نوعی با گفتن این صحبت‌ها خواسته است به هواداران تیمش کد دهد که مقابل هتل تجمع کنند تا این تیم دوباره دیر به استادیوم برسد و مسوولین برگزاری بازی‌ها مجبور شوند بازی را با تاخیر شروع کنند. این سناریو فصل قبل هم پیاده شد و علی‌رغم اینکه سرمربی وقت سپاهان اصرار داشت کاسه و کوزه‌ها را سر تماشاگران بشکند و تیمش را حتی در رختکن حبس کرد، اما نیروی انتظامی اصفهان تایید کرد که مزاحمتی از جانب تماشاگران ایجاد نشد و حتی مدیرعامل این باشگاه افشا کرد که در استانداری دنبال لغو بازی بوده‌اند.
یادآوری این اتفاقات باعث شد تا برداشت خوبی از حرف‌های نویدکیا نشود، خصوصا که از هر طرف تلاش شد که این قضیه به‌نوعی ماست‌مالی شود. مدیر روابط عمومی باشگاه سپاهان گفت منظور سرمربی تیم‌شان این بوده که نیم ساعت زودتر از موعد مقرر و زودتر از قانون همیشگی به سمت ورزشگاه حرکت کنند! و سرپرست سازمان لیگ هم بیان کرد نویدکیا با این صحبت‌ها می‌خواست از حمایت و همراهی هواداران تیمش تشکر کند! به مسوولین سپاهان نمی‌توان چندان خرده گرفت به‌هرحال آن‌ها مامور هستند و معذور و باید گاف سرمربی خود را رفع و رجوع کنند. اما تعجب‌مان از سهیل مهدی است که سعی کرد با ماله‌کشی روی قضیه سرپوش بگذارد و فضا را به نفع سپاهان تلطیف کند و بیشتر به شبهات دامن زد. چرا که حداقل تا قبل از این عده‌ای فکر می‌کردند نویدکیا با این صحبت‌ها خواسته است ناراحتی خود را از هوادارانش نشان دهد که در برخی بازی‌های این فصل با تجمع مقابل هتل باعث ناراحتی و دردسر برای این مربی و تیمش شده بودند. درواقع تنها چیزی که
در کلام سرمربی سپاهان نبود بحث قدردانی بود. حالا جناب مهدی چطور به چنین نتیجه‌ای رسیده است سوالی که خودش باید به آن جواب دهد. البته اولین بار نیست چنین اظهارنظرهای عجیب‌وغریبی از او می‌شنویم و پیش‌تر در جریان ماجرای حمله به پرسپولیس در اصفهان گفته بود ۲ نوجوان زیر ۱۸ سال از روی شیطنت جوانی به سمت اتوبوس پرسپولیس نارنجک زده‌اند! بماند که آن ۲ نفر اصلا نوجوان نبودند و کمیته انضباطی حکمی برای این پرونده صادر کرد که راه را برای تخلفات بیشتر باز گذاشته است. خودتان در همین دو موردی که گفتیم نگاه و برخورد مسوولین را با مسایل و تیم‌های مختلف ببینید. به‌راستی اگر حرف‌هایی که نویدکیا زد را یا رفتاری که تماشاگران اصفهانی مرتکب شدند سایر تیم‌ها از جانب سایر تیم‌ها سر می‌زد آیا همین‌قدر راحت از کنار آن می‌گذشتند؟مربی یک تیم گفته است قصد دارند نیم‌ساعت قبل از بازی به استادیوم بروند، در حالی‌که طبق مقررات تیم‌ها باید یک ساعت و نیم قبل از بازی در ورزشگاه حاضر باشند و در ادامه اضافه کرده دیر برسند تقصیر هواداران است. اولا جای گفتن این حرف در کنفرانس خبری نیست و این موضوعی که با مدیریت باشگاه و نیروی انتظامی باید در میان گذاشته شود. جالب اینجاست هرگاه در اصفهان جنجال و حاشیه‌ای رخ‌داده است مسوولین این باشگاه سعی در تبرئه هواداری خودی داشته و در مدح فرهنگ بالای هواداران خود مرثیه‌سرایی می‌کنند، ولی جایی که به سودشان باشد رفتارهای غلط هواداران شأن را در بوق و کرنا می‌کنند. حتی اگر منظور نویدکیا این باشد که مزاحمت هواداران برای آن‌ها باعث ایجاد دردسر است و آن‌ها نباید به شکل افراطی به این تیم علاقمند باشند که می‌شود که طرفداران این تیم از هر لحاظ قابل قیاس با طرفداران ۲ تیم بزرگ پایتخت نیستند، اما این باز هم برای باشگاهی مثل سپاهان که ازنظر امکانات در بالاترین سطح خود قرار دارد و مدعی قهرمانی است این یک ضعف بزرگ است که نتواند هوادارانش را سازماندهی و مدیریت کند و نیاز است که روی فرهنگ هواداری این تیم بیشتر کار شود. شاید این سبب شود که شاهد برخی اتفاقات تلخ در اصفهان نظیر آنچه اخیرا در جریان دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن رخ داد نباشیم.

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.