پرسپولیس ۳ – ۱ تراکتوریک قدم مانده به جام

0 78

تیم فوتبال پرسپولیس در بیست و نهمین هفته از لیگ برتر به مصاف تراکتور رفت و میزبان این تیم تبریزی در ورزشگاه آزادی شد.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، با گزارش لحظه به لحظه این دیدار همراه شوید:

هفته بیست و نهم لیگ برتر بیستم؛ یکشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۳

ورزشگاه: آزادی

داور:محمد حسین زاهدی فرد

کمک ها:علی میرزابیگی ،حسین مرادی/داور چهارم:‌ علی بای

ترکیب تیم فوتبال پرسپولیس:حامد لک، فرشاد فرجی، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نورالهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان(دقیقه ۴۶امید عالیشاه)، مهدی شیری، وحید امیری، مهدی ترابی، شهریار مغانلو(دقیقه ۸۸ سعید آقایی) و عیسی آل کثیر(دقیقه ۴۶ مهدی عبدی)/سرمربی :یحیی گل محمدی

ترکیب تیم فوتبال تراکتور:محمدرضا اخباری، سعید ایران‌خواه، میثم تیموری، ابوالفضل رزاق‌پور، مهدی تیکدری، بهزاد سلامی، اکبر ایمانی، پیمان بابایی، سعید واسعی(دقیقه ۷۹ محمد قادری)، سامان نریمان‌جهان(دقیقه ۸۶ امین اسدی) و محمد عباس‌زاده/ سرمربی : فیروز کریمی

اخطار:

  • پرسپولیس:مغانلو (۲۱)
  • تراکتور:بهزاد سلامی(۵۸)،سعید ایرانخواه(۸۰)

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه ۳: ارسال مهدی شیری درون محوطه جریمه با ضربه قیچی آل کثیر همراه شد اما این توپ در دستان اخباری جای گرفت.

دقیقه ۲۴:مهدی ترابی نوراللهی را پشت محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما این بازیکن در شریطی که می توانست با پاسکاری سایر بازیکنان را صاحب توپ و موقعیت کند ، ترجیح داد با یک شوت کم دقت توپ را روانه آسمان کند.

دقیقه ۳۸:پاس آل کثیر برای احمد نوراللهی در شرایطی او را صاحب موقعیت کرد که مقابل خود تنها محمدرضا اخباری را می دید اما توپ از این بازیکن عبور کرد و به پهلوان رسید اما در نهایت ضربه ای به آن نواخته نشد تا جدی ترین موقعیت سرخپوشان ساده از بین برود.

دقیقه ۱+۴۰: شوت محمد حسین کنعانی زادگان با فاصله اندکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵: ارسال ترابی درون محوطه جریمه به مهدی عبدی رسید اما این بازیکن نیز با یک ضربه کم دقت و آرام نتوانست دروازه تراکتور را تهدید کند.

دقیقه ۷۴:ارسال زیبا و دقیق ترابی از سمت راست زمین حریف به روی دروازه در اختیار مغانلو قرار گرفت و این بازیکن با یک ضربه قیچی و دیدنی چهارچوب دروازه حریف را هدف قرار داد اما متاسفانه این توپ نیز به گل تبدیل نشد.

دقیقه ۸۲ : مغانلو با قرار به سمت دروازه تراکتور در شرایطی که می رفت تا در موقعیتی عالی برای گلزنی قرار بگیرد توسط بازیکن تراکتور متوقف و چسبیده به محوطه جریمه ضربه ایستگاهی به نفع سرخپوشان اعلام شد. در شرایطی که داور می توانست بازیکن تراکتور را با کارت قرمز تنبیه کند به کارت زرد اکتفا کرد.

دقیقه ۸۳: امید عالیشاه پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و با یک ضربه عالی به قصد چهارچوب اخباری را به نشان دادن واکنشی خوب ترغیب کرد و توپ در بازگشت به عبدی رسید که ضربه سر این بازیکن نیز راهی به دروازه تراکتور باز نکرد.

شرح گل:

دقیقه ۵۰(پرسپولیس ۰ – ۱ تراکتور): حرکت سامان نریمان جهان و ضربه او به تیر دروازه برخورد کرد و در بازگشت ،پیمان بابایی توپ را وارد دروازه لک کرد.

دقیقه ۶۴(پرسپولیس ۱ – ۱ تراکتور): حمل توپ توسط مهدی ترابی و پاس او از روی خط عرضی زمین برای مهدی عبدی سبب شد تا بالاخره دروازه تراکتور باز شود و سرخپوشان به گل تساوی بازی دست پیدا کنند.

دقیقه ۶۸(پرسپولیس ۲ – ۱ تراکتور):احمد نوراللهی که یکبار در این بازی اقدام به شوتزنی کرد و ناکام ماند این بار نیز از پشت محوطه جریمه دروازه تراکتور را هدف قرار داد و ضربه او پس از برخورد به بازیکن تراکتور با تغییر جهت وارد دروازه حریف شد تا به این شکل سرخپوشان بازی واگذار کرده را طی دقایقی اندک به نفع خود برگردانند.

دقیقه ۴+۹۰(پرسپولیس ۳ – ۱ تراکتور):تک روی مهدی عبدی ، گمراه کردن مدافع حریف و ضربه دقیق او در بهترین زمان دروازه تراکتور را برای سومین بار باز کرد تا اینگونه مقتدرانه دیدار مقابل نماینده دیگری از تبریز به نفع شاگردان گل محمدی رقم بخورد.

شرح بازی:

پرسپولیس برای این بازی در حالی به مصاف تراکتور رفت که برای این بازی همچنان کمال کامیابی نیا را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشت.

سید جلال حسینی و امید عالیشاه نیز در ترکیب اصلی حضور نداشتند و بازوبند کاپیتانی بر بازوی احمد نوراللهی بود.

در نیمه نخست مالکیت توپ و میدان در اختیار پرسپولیس بود اما شاهد صحنه های پرتعداد خطرناک روی دروازه تراکتور نبودیم و در ۴۵ دقیقه اول بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم گل محمدی دو تغییر در ترکیب انجام داد و علی رغم جریان مسابقه یک گل وارد دروازه حامد لک شد.پس از آن حملات پرسپولیس شدت و قوت گرفت و توانستند چند موقعیت حساس روی دروازه حریف رقم بزنند و به این شکل به ۳ گل نیز دست پیدا کنند.

در نهایت این پرسپولیس بود که موفق شد در بازی را به نفع خود برگرداند و سه امتیاز بازی را کسب کند تا ۶۴ امتیازی شده و همچنان در صدر جدول باقی بماند. شاگردان گل محمدی اینچنین نگاهی به نتیجه دیدار دربی اصفهان نداشتند و سرنوشت خود را به دست اما و اگرها ندادند.لازم به ذکر است در جدول رده بندی تفاضل گل پرسپولیس با عدد ۳۱ خودنمایی می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.