کلهر: استقلال تاجیکستان تیم خوبی است که الهلال را بردهاین تیم شانس اول قهرمانی لیگ آینده است

0 94

پرسپولیس ۲۳ شهریور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا با استقلال تاجیکستان بازی دارد. محمود کلهر می‌گوید این تیم را هرگز نباید دست‌کم گرفت و خط هجومی بسیار خوبی دارد.

به گزارش پرسپولیس نیور، از مرحله قبلی لیگ قهرمانان، پرسپولیس حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی و شهریار مغانلو را از دست داده که هر ۳ هم در ۳ خط دفاع، میانی و حمله تیم، جزو مهره‌های کلیدی و تأثیرگذار بوده‌اند.

به‌جای این نفرات، تا امروز ۴ بازیکن جذب‌شده‌اند که پیشکسوت پرسپولیس معتقد است می‌توانند جای بازیکنان جداشده را پر کنند. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق سرخپوشان را در زیر می‌خوانید:

-تا امروز ۴ بازیکن به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه‌شده‌اند، خریدهای مناسبی بودند؟

به نظر من خریدهای بسیار خوبی هستند. دقیقا یحیی در آن پست‌هایی که خلاء ایجاد شده و بازیکن کلیدی از دست داده، بازیکن گرفته تا در آن پست‌ها تیم ترمیم شود. بازیکنانی که آمدند مهره‌های خوبی هستند که در لیگ شایستگی‌های‌شان را نشان دادند. اگر بتوانند با شرایط پرسپولیس هماهنگ شوند، بعید می‌دانم کمبود بازیکن داشته باشیم و پرسپولیس در مسیر رسیدن به ششمین قهرمانی متوالی حرکت خواهد کرد.

-تک‌به‌تک در مورد۴ بازیکنی که جذب ‌شده‌اند، نظرتان را می‌گویید؟

اسدی بازیکن خیلی خوبی است که به‌هرحال شایستگی‌اش را در لیگ نشان داد و می‌تواند مهره تأثیرگذاری در پرسپولیس باشد. با رفتن نوراللهی، این بازیکن در کنار کمال و سرلک می‌تواند در بخش تاکتیکی پرسپولیس قرار بگیرد.

-یعنی می‌تواند جای احمد نوراللهی را پر کند؟

فوتبال‌مان نیاز دارد یک سری از بازیکنان هر سال جدا شوند و فضایی برای بازیکن جدید ایجاد شود. نیاز دارد که یک سری جوان از تیم‌های پایه بیایند مثل مهدی عبدی که در این سال‌ها خودش را نشان داد یا علی علیپور که در سال‌های گذشته توانایی فنی‌اش را به نمایش گذاشت. این اتفاق بیافتد خوب است، اینکه بازیکن برود و فضا برای بازیکن جدید ایجاد شود. بازیکن با ترانسفر شدن باتجربه می‌شود و در بازگشت به لیگ‌مان، لیگ قوی‌تر می‌شود. به هر شکل اسدی نیاز به زمان دارد، همان‌طور که نوراللهی هم اوایل فیکس پرسپولیس نبود.

-علیرضا ابراهیمی؟

خرید خوبی بود، می‌تواند خیلی موثر باشد. دهقانی هم کنار او هم خرید خوبی است. این ۲ می‌توانند خلاء بازیکنانی که جدا شده‌اند را پر کنند. نعمتی هم در دفاع وسط می‌تواند موثر باشد. جایگزین خوب برای کنعانی‌زادگان است. پرسپولیس هم در حمله، هم دفاع و هم دروازه دچار کمبود بازیکن نیست و نیمکت خوبی دارد.

– ولی جای شهریار مغانلو که جدا شد، کسی را نگرفتند.

او رفت اما جایگزین داشت. مهدی عبدی، عیسی آل‌کثیر، مهدی ترابی و حتی مهدی عالیشاه و وحید امیری. سیامک نعمتی هم گاهی در این پست کمک می‌کند. امیری بازیکن چند پسته است. پرسپولیس دارای بازیکنان فوق‌العاده‌ای است. به مهاجم دیگری نیاز ندارد. البته اگر بتوانند برای لیگ قهرمانان یک مهاجم بگیرند، خوب است. اگر مغانلو بود، قطعا بهتر بود ولی در حال حاضر تیم دچار کمبود بازیکن نیست. مهدی عبدی را دیدید چقدر عالی بازی کرد. ترابی مهاجم هست ولی جناحین بازی می‌کند. از آن طرف احسان پهلوان هم فوق‌العاده تأثیرگذار است. پرسپولیس امسال بازهم بازی روانش را می‌تواند ادامه دهد.

-باتوجه به یارگیری‌ها، امسال کدام تیم را رقیب اصلی پرسپولیس می‌دانید؟

سپاهان و استقلال بازهم حریفان جدی پرسپولیس می‌توانند باشند. ضمن اینکه فراموش نکنیم گل گهر امسال هم سرمایه‌گذاری خوبی کرده و جزو ۴ تا تیم خواهد بود. البته همچنان شانس اول قهرمانی پرسپولیس است و بعد سپاهان و فکر می‌کنم استقلال هم یارگیری خوبی داشته.

-بازی با استقلال تاجیکستان چطور پیش خواهد رفت؟

قطعا تیم خوبی است که توانسته الهلال را ببرد. تیم خطرناکی است و باید هوشیار باشند که این تیم را ببرند. مشکلی که دارد این است که گل زیاد خورده ولی خط هافبک و حمله‌اش خوب کار می‌کنند.

-به نظر تیم‌ملی در این مدت برای مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی تدارکات خوبی نداشته، سرمربی که کرونا گرفته، تمرین درست و درمانی نداشتند. حرف در مورد تیم‌ملی زیاد است.

تیم‌ملی همیشه این مشکلات را داشته اما خوشبختانه بازیکنانی دعوت شدند که در لیگ موثر و آماده نشان دادند و من فکر می‌کنم دچار مشکل نیستیم. امیدوارم کادر فنی هر چه سریع‌تر سلامتی خود را به دست آورند اما بالای سر تیم‌ملی آدم‌های بزرگی چون کریم باقری هستند که همه در پرسپولیس و بعد هم تیم‌ملی دیدند چه آدم تأثیرگذاری است. نشستن او روی هر نیمکتی برای آن تیم خیلی خوب است. من که فکر نمی‌کنم با این تعداد بازیکن خوبی که داریم، مشکلی برای تیم‌ملی ایجاد شود.

-یعنی به جام‌جهانی صعود می‌کنیم؟

به نظرم بله، تیم‌ملی ما فوق‌العاده نفرات خوبی دارد و خیلی خوب کار کرده، مرحله قبلی۴ تا بازی پشت سر هم را برد. نتایج فوق‌العاده بود و این نوید روزهای خوبی به فوتبال کشور می‌دهد. تیم خیلی روان بازی کرد. خوشبختانه بازیکنان سال‌هاست کنار هم بازی می‌کنند. طارمی و آزمون هر دفاعی را می‌توانند به هم بریزند. خط هافبک خیلی خوبی داریم، در خط دفاع و درون دروازه نسبت به دوره ویلموتس هماهنگی بهتر شده، آن زمان ناهماهنگی وجود داشت و راحت گل می‌خوردیم. تیم اسکوچیچ بازی روان و شناوری را ارائه می‌دهد و در هر منطقه می‌بینیم تیم‌ملی با دوندگی بسیار بالا نسبت به حریفان برتری عددی دارد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.