یوسفی: خطیبی واقعا فکر می‌کرد تراکتور باید ببرد؟، باید ۱۰ تا گل می‌خوردنداول قدرت‌تان را اثبات کنید و بعد حرف بزنید

0 104

پرسپولیس بعد از رسیدن به سوپر جام چهارم، حالا باید برای مصاف با مس رفسنجان آماده شود. دیداری که روز جمعه برگزار می‌شود.

از منامه و بازی‌های تیم‌ملی ۲ مصدوم روی دست پرسپولیس ماند. وحید امیری و کمال کامیابی‌نیا، بازی با تراکتور هم جمع مصدومان پرسپولیس را به ۴ نفر رساند. سیامک نعمتی و عیسی آل‌کثیر از ناحیه دست مصدوم شدند، سیامک با دست آسیب‌دیده در مراسم اهدای جام شرکت کرد. این مراسم شاید مقدمه‌ای بود برای دو جشن قهرمانی دیگر در داخل ایران که در انتظار سرخپوشان است. قهرمانی جام حذفی و سپس لیگ برتر. رحیم یوسفی مدت‌هاست که در همه مصاحبه‌هایش از تکرار قهرمانی‌ها می‌گوید. او معتقد است که این تیم شایستگی قهرمان شدن در هر ۲ جام باقی‌مانده را دارد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با این پیشکسوت باشگاه را در زیر می‌خوانید:

-شما هر بار که باهم صحبت کردیم، از قهرمانی پرسپولیس گفته‌اید. اولین جام امسال هم به این تیم رسید.

من همیشه پیش‌بینی‌ام درست است. یک مقدار آخر بازی بچه‌ها عقب کشیدند که با توجه به اینکه تیم یک‌بر صفر پیش افتاده بود، طبیعی بود دیگر به آب و آتش نزند و بیشتر بخواهد نتیجه را حفظ کند. به نظر من تراکتوری‌ها کاری که نباید می‌کردند را انجام دادند، این تیم با پاس بلند به‌جایی نمی‌رسید و نرسید.

-بعد از مدتی تعطیلی و حضور ۸ بازیکن در تیم‌ملی، کیفیت تیمی پرسپولیس در این بازی چطور بود؟

یک مقدار هماهنگی مثل قبل نبود و بچه‌ها نسبتا ناهماهنگ بودند، تکروی‌شان هم زیاد شده بود ولی خب به همان اندازه هم گل زدند. در حالت طبیعی موقعیت داشتند و می‌توانستند بیشتر گل بزنند.

-در این بازی یحیی گل محمدی از حضور همزمان آل کثیر و مغانلو استفاده نکرد، درحالی‌که به نظر این دو زوج بسیار خوبی برای هم هستند.

ما سر تمرینات این‌ها نیستیم که بدانیم علت چی هست. سرمربی بر آمادگی و برنامه‌های تیمش آگاهی دارد و ما نمی‌دانیم دقیقا شرایط‌شان چطور هست. شاید بازیکن یک روز خوب کار نکرده و یا ممکن است خستگی داشته باشد. ما نمی‌توانیم بگوییم. ولی اگر مشکلی نباشد و هر دو آماده بازی باشند، باهم هماهنگ هستند و حضورشان در زمین و در کنار هم می‌تواند مثمر ثمر باشد.

-شما که بازی را نگاه کردید، داوری مشکلی داشت یا اجحافی در حق تیمی صورت گرفت؟

داور به نظر من خوب بود، گاهی عجولانه سوت می‌زد ولی فکر نمی‌کنم مشکلی بوده باشد.

-پس خطیبی بر چه اساسی می‌گوید وزیر یک جام دیگر به پرسپولیس هدیه کرد؟!

این‌ها می بازند حرف بیخود می‌زنند. شما زمانی می‌توانی این حرف را بزنی که قهرمان بشوی و تیم حریف را ببری و بگویی داور این‌طوری بود. وقتی باختی این حرف‌ها فقط توجیه است. خداوکیلی باید تراکتور می‌برد؟ واقعا چه چیزی داشت؟ شما چی دارید که می‌گویید پرسپولیس را قهرمان کرده‌اند؟ کجا باید می‌برد؟ باید ۱۰ تا می‌خوردند. تقصیر پرسپولیس است که کم می‌زند این‌ها این حرف‌ها را می‌زنند.

-یک دربی هم در پیش داریم.

تا آن زمان که فرصت هست. پیش‌بینی من همیشه برد پرسپولیس بوده امسال هم مسابقات شروع شد گفتم به شما قول می‌دهم که هم قهرمان ایران می‌شویم و هم آسیا چون بهترین تیم هستیم. بهترین گلزن‌ها را داریم، بهترین کادر و بهترین بازیکنان. اصلا همه بهترین‌ها اینجا هستند.

-یک کار خوب هم بعد از سوپر جام از سوی کادر مدیریت انجام شد و کاپ را سر مزار سه پیشکسوت فقید باشگاه بردند.

این کارها خوب است و اینکه برای بزرگ‌ترهای این تیم ارزش قائل می‌شوند ارزشمند است، جوان‌ها این را یاد می‌گیرند که به بزرگ‌ترهای شان احترام بگذارند.

-و پیش‌بینی‌تان از بازی با مس رفسنجان؟

شما الان خودت باشی می‌گویی چه وقت می‌برد؟

-پرسپولیس.

۳ تا به بالا می‌زند.

-و ادامه رقابت با سپاهان چطور پیش می‌رود؟

رقیب باشد خوب است، حواس‌شان جمع می‌شود و احساس می‌کنند عقب بنشینند و باج بدهند کار سخت می‌شود. خوب است رقابت باشد و این‌ها برای مسابقات دیگر هم آماده‌تر می‌شوند. امسال هم به امید خدا تیم اول است.

-این‌هایی که هر روز یک حاشیه درست می‌کنند می‌گویند با تغییر دولت قهرمانی‌های پرسپولیس تمام می‌شود.

اصلا چه ربطی به دولت و این حرف‌ها دارد. شما از حریف ضعیف گل می‌خورید ربطی به تیم رقیب ندارد. این حرف‌ها چرت و پرت است. این‌ها چون خودشان مشکل دارند این حرف‌ها را می‌زنند. آدمی که مشکل ندارد در زمین حرف می‌زند. این‌ها می‌خواهند تقصیر خودشان را گردن این و آن بیندازند. آدم باید اول قدرت تیم خودش را اثبات کند و بعد حرف بزند.

-هنوز تکلیف تیم‌ملی با اسکوچیچ مشخص نشده، شما موافق ماندنش هستید یا رفتنش؟

تیم‌ملی همان تیمی بود که در چند سال اخیر بوده، یک مربی معمولی لیگ ایران هم اگر قدرت مدیریت داشت، می‌توانست این کار را انجام دهد. اسکوچیچ هم یک مربی در حد لیگ برتر است. این‌قدر پول الکی به مربیان به درد نخور دادند تا این مربی را آوردند که ارزان بود.

-یعنی می‌گویید مربی ایرانی بیاید؟

فعلا که اسکوچیچ نتیجه گرفته بگذارند کار کند. این در تیم جاافتاده، بهتر است که به کادر فنی دست نزنند و تا زمانی که خوب کار می‌کند، خودش مسوولیت را بر عهده داشته باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.