ابهاماتی که به کرونانمایی استقلالی‌ها دامن می‌زندآبی‌ها هم قبل از دربی بازی معوقه خود را برگزار می‌کنند؟

0 49
ابهاماتی که به کرونانمایی استقلالی‌ها دامن می‌زندآبی‌ها هم قبل از دربی بازی معوقه خود را برگزار می‌کنند؟

شیوا دورانگر – خبرنگار: ابتلای مجدد بعضی بازیکنان استقلال به کرونا و غیبت آن‌ها در اردوی تیم‌ملی حرف و حدیث زیادی را به دنبال داشت و به شائبه‌هایی که درباره کرونا نمایی نفرات این تیم در فصل گذشته وجود داشت بیش از پیش قوت بخشید. حتما ماجرای
امتناع استقلالی‌ها از سفر به شهر جم به بهانه کرونا را به خاطر دارید؟درحالی که اعضای این تیم باید در هفته بیست و سوم برابر پارس جنوبی ظاهر می‌شدند بدون اجازه سازمان لیگ از حضور در این بازی خودداری کردند. در آن مقطع مسوولان استقلال از مثبت شدن تست کرونای بیش از ۱۳ بازیکن و عضو این تیم خبر می‌دادند و مدعی بودند بیش از ۲۵ درصد از اعضای تیمشان درگیر این ویروس شده‌اند. بماند که این ادعا هرگز به اثبات نرسید و به صبح نکشیده مدیر وقت این باشگاه در یک گفت‎وگوی تلویزیونی تعداد مبتلایان این تیم را ۸ نفر اعلام کرده بود.
صحبت‌های ضد و نقیض مسوولان استقلال و مصاحبه عجیب دروازه‌بان این تیم که گفته بود حال وی خوب است اما باشگاه گفته است کرونا دارد در کنار این‌که هر روز تعداد کرونایی‌های این تیم کاهش یافته و حتی بعضی از کرونایی‌های این تیم از جمله غفوری، قایدی و ریگی به سرعت بهبود یافتند همان زمان حسابی خبرساز شد. تا جایی که هومن افاضلی، سرمربی وقت پارس جنوبی با اعتراض به این موضوع نتایج تست استقلالی‌ها را مشکوک دانسته بود و مدعی بود این باشگاه تخلف کرده است و نفراتی را که کارت بازی نداشتند به عنوان اعضای تیم خود معرفی کرده است و حتی یکی از مسوولان مسیح دانشوری،بیمارستانی که آبی‌ها تست خود را در این مکان به انجام رسانده بودند آن را به تایید رساند.
اما چیزی که باعث شد دوباره بحث این موضوع باز شود ابتلای مجدد مهدی قایدی به ویروس کروناست. همان‌طور که می‌دانید این مهاجم یکی از ۳ ملی‌پوش استقلال بود که در ابتدای سال جدید به اردوی تیم‌ملی فراخوانده شد اما به دلیل به دلیل مثبت اعلام شدن تست کرونایش از فهرست کنار گذاشته شد و به مانند مظاهری و غلامی نتوانست در مقابل سوریه به میدان برود. این بازیکن یک روز قبل از بازی با پیکان با منفی شدن تست کرونایش به تمرینات تیمش بازگشت و توانست تیمش را در این بازی همراهی کند تا این پرسش به وجود بیاید که چطور این بازیکن در کمتر از یک سال دوبار به این ویروس مبتلا می‌شود؟ آن هم در شرایطی که به لحاظ علمی احتمال اینکه یکنفر در عرض یک سال دوباره ه این ویروس مبتلا شود رد شده است و
پژوهشگران می‌گویند شانس ابتلای مجدد افرادی که پادتن‌های ویروس کرونا در بدن‌شان تولید شده باشد کمتر از شانس مبتلا شدن دیگران به این ویروس است. حال این فرضیه شکل می‌گیرد که مسوولان استقلال در یکی از این ۲ مقطع درباره ابتلای قایدی به کرونا دروغ گفته‌اند که با توجه به این‌که تست اخیر این بازیکن زیر نظر مسوولان فدراسیون انجام گرفته است واقعی‌تر به نظر می‌رسد، به خصوص تیرماه گذشته که اعلام شد این بازیکن کرونا گرفته حرف و حدیث زیادی درباره کرونا نمایی استقلالی‌ها به راه افتاد و نتیجه این بی‌اخلاقی سقوط تنها نماینده شهر جم بود.
گرچه که این بار ابتلای مجدد بازیکنان استقلال و رعایت نکردن صحیح پروتکل‌های بهداشتی از سوی بازیکنان این تیم به ضرر آن‌ها همراه شد و باعث شد مجیدی نتواند تمریناتش را به تمام نفرات برگزار کند. نکته این‌جاست که انها با وجود این اتفاق از سازمان لیگ درخواست کردند که بازیشان را مقابل نفت آبادان لغو کند که با این درخواست موافقت شد. اتفاقی که اعتراض دیگر تیم‌ها از جمله سرمربی تیم آبادانی را به دنبال داشت.
پورموسوی گفته است خود استقلالی‌ها چند بازیکن کرونایی داشتند اما به این بهانه که وضعیت آبادان به دلیل کرونا قرمز است از اوایل عید نوروز در تلاش برای لغو این دیدار بوده است و اگر این باشگاه استقلال از همان روز اول به آن‌ها گفته بود که به خاطر بازی در لیگ قهرمانان آسیا خواستار لغو این دیدار هستند با توجه به این‌که حساسیت بازی‌های آسیایی با این موضوع موافقت می‌کردند اما این‌که عنوان می‌کنند ستاد مبارزه با کرونا با برگزاری این بازی در آبادان مخالفت کرده است، تبعیض‌آمیز خواند و گله کرد اگر این بازی‌ به خاطر کرونا لغو شده، تمام دیدارها باید لغو شوند.
از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها به این معترض هستند که چرا در روزهایی که وضعیت شیوع کرونا در خوزستان به مراتب بدتر بود فدراسیون با درخواست این باشگاه برای لغو بازی با نفت مخالفت کرده است و معتقدند با این رفتارها شائبه تبعیض میان تیم‌ها در اذهان شکل خواهد گرفت. سهیل مهدی هم در واکنش به این موضوع لغو دیدار با نساجی را یاداور شد و بیان داشت که ستاد مقابله با کرونا تصمیم به این موضوع گرفته است! تا جایی که معمولا این ستاد درباره شرایط کرونایی شهرها نظر می‌دهد و بحث مربوط به قوانین لیگ قهرمانان جدا از این ماجراست که این تناقض در نوع خوش جالب است. بماند که باشگاه پرسپولیس هرگز خواهان لغو بازی با نساجی نبود و حتی راغب بود این بازی برگزار شود و درخواست داد که این بازی در تهران باشد و این مساله به پرسپولیس قبل از فینال بسیار لطمه زد اما به هر صورت سه بازی پرسپولیس لغو شد، در حالی‌که پرسپولیس فقط در یک بازی به دلیل تداخل با دیدار فینال نقش داشت و همانطور که می‌دانید بازی با ذوب اهن بدلیل ابتلای نفرات این تیم به کرونا لغو شد. نکته این‌جاست که آن روزها بعضی از تیم‌ها از جمله استقلال و حتی فولاد به لغو بازی‌های پرسپولیس هجمه گرفتند و حتی به پرسپولیس و فدراسیون اتهام زدند اما حال شاهدیم که یک مسابقه از هر ۲ تیم در فصل جاری قبل از شروع اولین مسابقه آسیایی‌شان لغو شده است. باید دید همان‌طور که استقلالی‌ها اصرار داشتند قبل از دربی تیم پرسپولیس بازی‌های معوقه خود را برگزار کند برای خود نیز چنین چیزی را خواهد خواست؟ تا آن زمان منتظر تصمیم سازمان لیگ خواهیم ماند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.