ابهام و سوالات فراوان در مورد ترانسفر احتمالی کنعانی زادگانلطفا فقط صادق باشید

0 43
ابهام و سوالات فراوان در مورد ترانسفر احتمالی کنعانی زادگانلطفا فقط صادق باشید

میلاد اعظمی – خبرنگار: از دو سه ماه پیش بود که زمزمه هایی مبنی بر ترانسفر محمد حسین کنعانی زادگان مدافع پرسپولیس به لیگ قطر مطرح شد. از همان ابتدا نام چند تیم برای این مسئله مطرح شد اما هر بار این موضوع یا از طرف کنعانی زادگان و یا از طرف نزدیکان او تکذیب شد. البته که خیلی از نزدیکان به تیم و باشگاه پرسپولیس معتقد هستند که کنعانی زادگان مدت‌ها است که کار ترانسفرش تمام شده. با توجه به اینکه کمتر از ۶ ماه تا پایان قراردادش با پرسپولیس مانده مذاکره و امضای قرارداد داخلی هم ایراد قانونی ندارد.
در همین خصوص یکی دو روز پیش نشریه استاد الدوحه قطر اعلام کرد که محمد حسین کنعانی زادگان راهی این کشور می شود تا فصل آینده در لیگ ستارگان قطر و تیم الاهلی به میدان برود. این نشریه که پیش از این از انتقال شجاع خلیل زاده، بشار رسن و حتی علی کریمی به قطر خبر درست مخابره کرده بود این بار هم خبر انتقال کنعانی زادگان را منتشر کرده تا خیلی ها با استناد به سابقه اخبار صحیح این رسانه در مورد نقل و انتقالات به کشور قطر مطمئن شوند که کنعانی زادگان به قطر می رود.
البته ذکر این نکته ضروری است که همین نشریه استاد الدوحه چند روز پیش خبر داد که تست کرونای دو بازیکن پرسپولیس مثبت اعلام شده اما این خبر تکذیب شد. هرچند با توجه به سابقه اخبار صحیح این نشریه در مورد انتقال بازیکنان از ایران به قطر می شود این بار هم فرض را بر این گرفت که خبر انتقال کنعانی زادگان به الاهلی قطر صحیح است.
حالا در این شرایط چند موضوع مطرح است که باید آن را واکاوی کنیم.
ترانسفر خوب است اما…
اینکه یک بازیکن از پرسپولیس به یک تیم خارجی ترانسفر بشود به خودی خود اتفاق خوبی است و این نشان می دهد که بازیکنانی که در پرسپولیس بازی می‌کنند زیر نظر و ذره بین تیم‌های خارجی قرار دارند و این بزرگی پرسپولیس را نشان می دهد. پیش از این هم موارد متعددی بودند که از پرسپولیس به تیم های آسیایی و غیر آسیایی ترانسفر شدند و اتفاقا هواداران هم از این مسئله استقبال کردند. شاید برای هواداران هم قابل افتخار باشد که بازیکنان از تیم آنها بعد از یکی دو فصل بازی کردن پیشنهاد خارجی دریافت می کنند. قطعاآنها خوشحال میشوند که بازیکن‌شان به خارج از کشور میرود اما این وسط یک مسئله مهم وجود دارد.
همانطور که در بالا گفتیم داشتن پیشنهاد خارجی و رفتن به خارج از کشور اصلاً اتفاق بدی نیست و نباید آن را پنهان کرد چه بسا هواداران مثل ترانسفر بیرانوند و سروش رفیعی بارفتن بازیکنانشان کنار بیایند اما وقتی حرف از عدم صداقت شود یک بازیکن فوق العاده محبوب مانند شجاع خلیل زاده هم اکثر پایگاه هواداری اش را بین پرسپولیس ها از دست می دهد.
حرف این است که اگر پیشنهادی وجود دارد و اگر توافق و قراردادی امضا شده بهتر است خود کنعانی زادگان و یا باشگاه پرسپولیس این مسئله را به صورت علنی اعلام کنند. مثل بیرانوند و سروش رفیعی کاملاً صادقانه به مردم و هواداران بگویند که برای تامین نیاز آینده خود و خانواده شان باید چند سالی را خارج از کشور بازی کنند. اتفاقا تجربه نشان داده که هواداران در اینگونه مواقع بسیار با فرهنگ برخورد می‌کنند و برای بازیکنانشان آرزوی موفقیت می کنند و حتی آن بازیکن را پس از جدایی از پرسپولیس در صفحات مجازی دنبال و حمایت می کنند. این یعنی اگر اتفاقی افتاده و قراردادی هم نوشته شده باید به صورت رسمی اعلام شود تا هم کادر فنی بداند تکلیفش برای فصل بعد چیست و هم هواداران.
لطفا با مردم صادق باشید
حرف هواداران در این شرایط خاص این است که کنعانی زادگان یا هر بازیکن دیگری با آنها صادق باشد. آنها از اینکه بازیکن تیمشان به تیم خارجی برود خوشحال می شوند اما چیزی که اغلب دل آن ها را می شکند و دیگر قابل جبران نیست عدم صداقت با هواداران است. خود بازیکنان و مربیان بهتر از هر کسی می دانند که هر چه دارند از صدقه سری پرسپولیس و هوادارانش است پس حداقل انتظار این است که با آنها صادق باشند. اگر توافق بین کنعانی‌زادگان و هر تیم قطری رخ داده باشد بهترین روش این است که این بازیکن یا هر بازیکن دیگری در کمال صداقت همین الان اعلام کند که برای فصل آینده از پرسپولیس جدا می‌شود.
اگر این اتفاق بیفتد نه فالووری ریزش می کند و دیگر در پایان فصل دلخوری باقی می‌ماند، اما هر اتفاقی غیر از این در زمینه رخ دهد باعث دلخوری شدید هواداران می شود که نمونه آن شجاع خلیل زاده است.
اینکه یک بازیکن به تیم خارجی ترانسفر بشود اتفاق یا خبر بدی نیست، اما اتفاق بد این است که مثلا الان قراردادی امضا شده باشد یا توافقی شده باشد ولی به دروغ به هواداران گفته شود که چنین مسئله ای نیست، اما در پایان فصل آن بازیکن یا بازیکنان پرسپولیس را رها کنند و بروند. در این شرایط مهمترین و اصلی ترین فاکتور صادق بودن با هواداران و مردم اس.ت هیچ کسی در جهان وجود نداشته که در کارش صداقت داشته باشد و ضربه بخورد.
نقش برخی ایجنت ها در سیاه بازی ها
مسئله دیگر این است که شاید اگر اختیار دست خود بازیکن باشد بدش نمی آید که با مردم و هواداران صادق باشد و مثلاً به آنها بگوید که می خواهد آخر فصل به خارج از کشور برود. در این شرایط هم مردم پشت بازیکن هستند و هم باشگاه سعی می‌کند تمام حقوق بازیکنان را بدهد، اما چند سالی است که شاهد این هستیم برخی ایجنت ها شرایط را طوری فراهم کردند که بازیکنان رو به سیاه بازی و دروغ گفتن می آورند و فکر می کنند که اگر این کار را انجام بدهند بهتر است. این در شرایطی است که حداقل در موارد موجود در پرسپولیس خلاف این مسئله را ثابت می‌کند. یعنی اگر در بحث ترانسفر شدن و جدایی از پرسپولیس یک یا چند بازیکن با مردم و هواداران صادق باشند بسیار شرایط فرق می کند با زمانی که بازیکن با احساسات آنها بازی کند و آنها دروغ بگوید و در نهایت کار خودش را بکند.
در آخر اینکه این احتمال وجود دارد که یک یا چند بازیکن پرسپولیس در پایان فصل به خارج از کشور بروند. در این بین دو نکته بسیار مهم است یکی صداقت بازیکنان با هواداران و دیگری رفتار و واکنش درست و حرفه ای هواداران با جدایی درست بازیکنان است. البته این نکته هم بسیار قابل اهمیت است که اگر بازیکن یا بازیکنانی برای جدایی از پرسپولیس بخواهند سر مردم و هواداران را کلاه بگذارند و به آنها راست نگویند قطعاً بعد از جدایی هواداران برخورد شدیدی با آنها خواهند کرد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.