احتمال بازگشت لیگ قهرمانان آسیا به فرمت ۳۲ تیم

0 42

یگ رسانه اماراتی در گزارشی از تغییرات گسترده احتمالی در لیگ قهرمانان آسیا سال های آینده خبر داد.

به گزارش  پرسپولیس نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، نشریه «الاتحاد» امارات در گزارشی به تغییرات احتمالی گسترده در لیگ قهرمانان آسیا در دو سال آینده پرداخت. طبق ادعای این رسانه اماراتی AFC در اولین گام از تغییرات قصد دارد برای حفظ سلامت بازیکنان در شرایط کرونایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ تا پایان به صورت متمرکز برگزار شود.

همچنین احتمال دارد در دو سال آینده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برگزار شود یعنی در سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ این رقابت ها همچنان به صورت متمرکز باقی بماند. البته این تغییر در صورتی است که شیوع بیماری کرونا به این شکل باقی بماند.

سومین تغییر فرمت لیگ قهرمانان آسیا این است که احتمال دارد مسابقات به شکل ۳۲ تیم برگردد. امسال برای اولین بار این رقابت ها با حضور ۴۰ تیم برگزار می شود ولی AFC قصد دارد با تغییراتی که در سهمیه ها انجام می دهد فرم سابقش را دوباره اجرایی کند.

در فرمت جدید پیشنهادی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا «نیم سهمیه» حذف می شود و تیم ها برتر قاره سهمیه ۳ مستقیم را می گیرند. نیم سهمیه دیگر از فرمت سهمیه بندی ها حذف می شود و به جای نیم سهمیه ها، یک سهمیه به کشورها اعطا می شود و تعداد تیم های حاضر در پلی آف زیاد می شود. شاید مسابقات پلی آف به صورت جداگانه از مرحله گروهی برگزار شود تا راه یافتگان به مرحله گروهی مشخص شود.

به گزارش فارس، اگر سیستم سهمیه بندی طبق ادعای این رسانه اماراتی تغییر کند ایران متضرر خواهد شد چون سهمیه ایران ۲+۲ است و در صورت اجرایی شدن سیستم جدید ۲ نیم سهمیه ایران حذف می شود و تنها قهرمان لیگ ایران و قهرمان حذفی سهمیه مستقیم می گیرند. در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا هم به دلیل کناره گیری ترکمنستان نیم سهمیه این کشور به ایران رسید تا استقلال به همراه پرسپولیس و تراکتور به صورت مستقیم در مرحله گروهی حضور پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.