احتمال تغییر فرمت برگزاری لیگ قهرمانان آسیاپرسپولیس و تراکتور به خانه رقبا نمی‌روند

0 43

یک رسانه اماراتی در گزارشی به احتمال تغییر فرمت برگزاری مراحل مختلف لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به دلیل شرایط کرونایی پرداخت.

به گزارش پرسپولیس نیوز، نشریه «الاتحاد» امارات در گزارشی اختصاصی به موضوع نحوه برگزاری مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ پرداخت.

این رسانه اماراتی خبر داد: کمیته اضطراری بررسی شرایط بحرانی AFC با توجه به ادامه داشتن شیوع گسترده ویروس کرونا تمام شرایط را از نزدیک بررسی می کند تا قبل از تصمیم نهایی درباره نحو برگزاری مرحله یک هشتم و یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا گزارش کامل و جامع خود را تحویل دهد.

طبق گزارش های رسیده، کنفدراسیون فوتبال آسیا روی میز خود برگزاری ادامه مسابقات همچنان به شکل متمرکز را دارد. این بدان معناست که در صورت میسر نشدن برگزاری بازی ها به صورت تک بازی با میزبانی های مشخص شده، مرحله یک هشتم و یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز برگزار شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش از این فرمت مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در مراحل مختلف را اعلام کرده بود. قرار است مرحله یک هشتم به صورت تک بازی با میزبان های مشخص شده برگزار شود. همچنین مرحله یک چهارم هم به همین منوال و تک بازی برگزار خواهد شد. مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به صورت رفت و برگشت برگزار خواهند شد.

اما شرایط بد کرونایی باعث شده تا این فرمت برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در آینده دست خوش تغییرات قرار بگیرد. در صورت ادامه دار بودن بحران کرونا تا ماه شهریور زمان برگزاری مرحله یک هشتم این احتمال وجود دارد که بازی به صورت متمرکز در کشوری بی طرف برگزار شود. همچنین در نیمه نهایی و فینال بازی ها رفت و برگشتی برگزار نشود و به تک بازی اکتفا کنند.

فارس در این باره نوشت: تیم های استقلال، پرسپولیس و تراکتور ۳ نماینده ایران به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ صعود کردند به ترتیب با تیم های الهلال عربستان، استقلال تاجیکستان و النصر عربستان رقیب شدند.

طبق فرمت اعلامی از سوی AFC استقلال میزبان الهلال است. پرسپولیس و تراکتور میهمان استقلال تاجیکستان و النصر عربستان هستند. در صورت تغییر فرمت AFC به دلیل شرایط کرونایی و برگزاری بازی های در زمین بی طرف استقلال به عنوان میزبان متضرر ترین تیم ایرانی می شود. پرسپولیس و تراکتور هم به دلیل اینکه دیگر نیازی نیست در خانه رقبا به میدان بروند این تصمیم به نفع آنها خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.