ادعای تیم پایین جدول علیه صدرنشین هذیان گویی استیوسفی: مشکل سرخپوشان مدیران نالایق فوتبال هستند

0 41

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس قرار بود صبح روز شنبه عازم هند شود اما هندی‌ها اجازه پرواز به این تیم ندادند و باشگاه اعلام کرد که اتفاق‌های غیرمنتظره و کارشکنی‌ها در هند باعث به تاخیر افتادن این پرواز شده اما درنهایت این تیم ساعت ۱۸:۴۰ همان روز تهران را از طریق فرودگاه مهرآباد به مقصد هند ترک کرد.
رسانه‌های خارجی خبر داده‌اند که ادعای پرسپولیس فدراسیون فوتبال هند را شگفت‌زده کرده! که البته انتخاب هند به عنوان میزبان بازی‌های نایب قهرمان آسیا هم ما را شگفت‌زده کرده است.
فدراسیون فوتبال هند به سایت نشریه هندی «تایمز آف ایندیا» گفته است که پرسپولیسی‌ها برای فرود در هند نیاز به مجوز ویژه‌ای داشتند چون با پرواز چارتر به این‌جا می‌آیند. مجوز هم تنها در صورت وجود جای خالی فرود قابل صدور است. به ما گفته شده که در ارائه مدارک (از سوی باشگاه پرسپولیس) تاخیر وجود داشته و به طور واضح به باشگاه اطلاع داده شد که تا روز یکشنبه هیچ جای خالی برای فرود وجود ندارد، برای همین از آن‌ها خواسته شد که پرواز خود را دوباره برنامه‌ریزی کنند.
هرچه که هست هند با این حجم از مبتلا به کرونا و سطح فنی فوتبالش هرگز لایق میزبانی از لیگ قهرمانان آسیا نبوده اما پرسپولیس به گوا رفته تا با دست پر از مرحله مقدماتی به کشور برگردد.
در خصوص بازی‌های پیش رو و حواشی پیش آمده با پیشکسوت پرسپولیس صحبت کردیم. او بروز تمام حواشی این چنینی فدراسیون فوتبال را مقصر می‌داند.
گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با رحیم یوسفی را در زیر می‌خوانید:

*پرسپولیس بالاخره به گوا رسید اما موانع عجیب‌وغریبی در این بین ایجاد شد.
پرسپولیس که مقصر نیست، به نظرم دارند از موقعیتی که ما در ایران داریم سوءاستفاده می‌کنند.

*منظورتان تحریم و این داستان‌هاست؟
نه، فدراسیون فوتبال را می‌گویم. در این فدراسیون ما آدم‌های بی‌لیاقت زیاد هستند که نمی‌توانند کاری انجام دهند. این‌ها هم از آن سوءاستفاده می‌کنند و میزبانی را به چنین کشورهایی می‌دهند. وقتی یک غیر فوتبالی مسوولیت فوتبال را برعهده بگیرد، ادعای فوتبالی بودن کرده و فوتبالی‌ها را کنار می‌گذارد. امیدی به این فدراسیون نیست.

*در شروع کار هم انتخاب سرپرست تیم‌ملی خیلی حاشیه‌ساز شد.
من همیشه این را گفتم، کسانی که مسئول هستند اشخاصی را می‌آورند که جای‌شان این‌جا نیست. درحالی‌که ورزش به کسانی احتیاج دارد که تخصص دارند. این آدم‌هایی که می‌آیند و آگاهی ندارند، ورزش را خراب می‌کنند. البته دست خود این‌ها هم نیست، کسانی که انتخاب‌شان می‌کنند ایراد دارند.

*کسی که خودش می‌داند تخصص ندارد هم خوب است استعفا دهد و پست را قبول نکند.
همه می‌دانیم قضیه چیست ولی نمی‌توانیم کاری کنیم. چیزی که باید اتفاق بیفتد، می‌افتد و دست ما و شما نیست. افراد دیگری این تصمیمات را می‌گیرند.

*چرا باید به هندی که فوتبال ندارد، میزبانی بدهند؟
فکر می‌کنم کار خیلی اشتباهی کردند، آن‌جا کرونا بیداد می‌کند، آب و هوایش بد است. نمی‌خواستند بازی را در ایران بگذارند، جای دیگر می‌گذاشتند. وضعیت هند از نظر کرونا بدتر از ایران است. نه مراقبت خوبی دارند، آدم‌هایش پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند، جمعیت‌شان هم خیلی زیاد است.

*با این وضعیت پرسپولیس چه کار می‌کند؟
همیشه گفتم پرسپولیس در هر شرایطی باشد امید زیادی دارم که مسابقات را با موفقیت تمام کند. بچه‌ها صددرصد آن‌جا نتیجه می‌گیرند و دست پر برمی‌گردند.

*تغذیه و آب و هوا چقدر می‌تواند مشکل‌ساز شود؟
بازیکنان فوتبال الان همه حرفه‌ای هستند، پول حرفه‌ای می‌گیرند، شرایط آب و هوایی ممکن است تاثیر در بازی بگذارد ولی اینکه به این دلیل مقابل حریف دست و پا بسته باشیم، این‌طور نیست.

*در لیگ سپاهان دارد خوب کار می‌کند، این تیم می‌تواند مانع راه قهرمانی پرسپولیس شود؟
سال گذشته هم از این مدل مدعیان داشتیم. اوایل فصل هم دیدید گل‌گهر کجا بود و الان کجاست. نمی‌شود روی این نتایج حساب کرد. البته ما هم اگر قرار است قهرمان شویم نباید خیلی به حریفان نگاه کنیم. ما باید حریفان‌مان را شکست دهیم. من نیم فصل نشده بود، گفتم که پرسپولیس قهرمان می‌شود. دیدید که قهرمان نیم فصل هم شد. حالا هم خیال‌تان راحت. قهرمان می‌شویم و مشکلی هم نیست.

*در مورد مغانلو و آل‌کثیر هم دوست داشتیم نظرتان را بدانیم.
نمی‌دانم چه می‌شود گفت، شاید مغانلو نتواند در پرسپولیس کار کند. ممکن است یک بازیکن خوب باشد اما در یک تیم نتواند بدرخشد. حالا شاید در لیگ قهرمانان آسیا او توانست خودش را پیدا کند ولی تا الان که چیز خاصی از او ندیده‌ام. آل‌کثیر بنده خدا در شرایط سختی بود ولی همین که توانست گل بزند فکر می‌کنم مشکل گلزنی پرسپولیس رفته رفته حل می‌شود.

*مربی نساجی بعد از بازی با پرسپولیس ادعاهایی مبنی بر واکسن زدن سرخپوشان داشت اما دیدیم که در آستانه اعزام به هند، تست کرونای ۲ بازیکن‌مان مثبت شد.

اگر قرار است صحبتی شود، باید در جایگاه قدرت باشی و حرف بزنی نه آن پایین‌ها، این‌ها هذیان گویی است و با این دست و پا زدن‌ها می‌خواهند روحیه تیم را خراب کنند که البته این‌طور نمی‌شود. می‌خواهند ارزش کار بچه‌ها را پایین بیاورند، خدا را خوش نمی‌آید، آن‌ها در این سال‌ها افتخار فوتبال ایران بوده‌اند.

*از تیم‌ملی هم بگویید، این‌که چقدر به این تیم برای صعود از این مرحله امیدوار هستید؟
ما همه‌اش حرف می‌زنیم، مربیانی که با تیم‌ملی کار می‌کنند باید خودشان را در عمل نشان دهند. یک بازی تدارکاتی معمولی با سوریه که نفرات اصلی‌اش را نداشت، داشتیم که بچه‌های ما ۴ تا پاس خوب به هم ندادند. تیم‌ملی را خوب نمی‌بینم. البته ان‌شاءا… که به جام‌جهانی برویم این روی فوتبال‌مان تاثیر دارد. من هم تیم‌ملی کشورم و تیم خودم پرسپولیس را دوست دارم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.