اسدی: این حاشیه‌های فوتبال نه قابل جبران است و نه قابل تحملپرسپولیس نباید برای خودش حساسیت درست کند

0 48

یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل پرسپولیس در پیش است. امروز سرخپوشان که به عنوان تیم اول گروه به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده و همچون سال‌های گذشته بهترین تیم ایرانی حاضر در این رقابت‌ها بوده‌اند، در اصفهان به مصاف شاگردان نویدکیا خواهند رفت.
در ابتدای هر فصل سپاهان به واسطه پیشینه و تشکیلاتش یکی از مدعیان قهرمانی است. در سال‌های گذشته البته سرخپوشان در نیم فصل دوم خود را از سایر تیم‌های لیگ برتری جدا کرده و در قامت قهرمان ظاهر شده‌اند اما این بار رقابت تنگاتنگ‌تر در صدر جدول پیگیری می‌شود. بازی‌های پیش رو می‌تواند نقش زیادی در تعیین قهرمان این فصل داشته باشد. ابراهیم اسدی زننده گل قهرمانی قرمزپوشان در اولین دوره لیگ برتر البته معتقد است که نباید دیدار با سپاهان را بیش از حد حساس کرد. او می‌گوید که این بازی، یک دیدار معمولی مثل سایر بازی‌هاست و پرسپولیس فقط باید به فکر بازی‌های خودش باشد. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با ابراهیم اسدی پیشکسوت باشگاه را که کم‌کم فعالیت‌های مدرسه فوتبالش دوباره آغاز شده، در زیر می‌خوانید:

-بازی پرسپولیس و سپاهان را ال‌کلاسیکوی فوتبالی ایران لقب داده‌اند.

خب چون امروز به لحاظ امتیاز ۲ تیم شرایط مشابهی دارند این لقب را به دیدار پرسپولیس و سپاهان داده‌اند وگرنه به نظرم این لقب جالبی برای این بازی نیست. نتیجه این بازی هم برمی‌گردد به افکار کادرفنی که چه تاکتیکی را برای این مسابقه در نظر گرفته باشند و اینکه از نظر روحی و روانی چطور بچه‌ها را در بازگشت از هند احیا کرده باشند. البته من فکر می‌کنم حساسیت زیادی نباید به این مسابقه داد. پرسپولیس باید بازی خودش را انجام دهد و صرفا به فکر بردن باشد.

-البته از گذشته دیدارهای پرسپولیس و سپاهان حساسیت‌های خاص خودش را داشته.

پرسپولیس همیشه روبه‌روی سپاهان و سپاهان مقابل پرسپولیس خوب بازی کرده‌اند و مسابقه خوبی از آب درآمده، امروز هم هر ۲ تیم وضعیت خوبی دارند و در صدر جدول به سر می‌برند. هر ۲ تیم انگیزه بالایی دارند.

-کدام تیم برای بردن شرایط بهتری دارد؟

به نظر من تجربه در این بازی حرف اول را می‌زند. بچه‌های پرسپولیس از نظر بدنی آماده‌ترند چون تازه از لیگ قهرمانان برگشته‌اند و این رقابت‌ها را با نتیجه خوبی تمام کرده‌اند. با توجه به وضعیت بدنی بچه‌ها، نقش کادرفنی خیلی پررنگ است که بتوانند این بازی را دربیاورند.

-پرسپولیس هر سال خودش را در نیم فصل جدا می‌کرد، اما اکنون قهرمانی لیگ برتر چند مدعی دارد.

من فکر می‌کنم پرسپولیس باز هم بتواند شرایط قبلی خودش را تکرار کرده و از جدول جدا کند. باز هم می‌گویم این به باشگاه و کادرفنی برمی‌گردد که روح و روان بچه‌ها را چطور آماده ادامه بازی‌ها کنند و از نظر ریکاوری هم بچه‌ها را در شرایط ایده‌آل و آرمانی نگه دارند. در مقابل حریفان هم بازی‌های سخت و سنگین در پیش دارند و اینطور نیست که فقط کار پرسپولیس سخت باشد. به نظر من استقلال و سپاهان کارشان سخت‌تر است و پرسپولیس صرفا باید تمرکزش روی کار خودش باشد و بتواند به نتایج مطلوب دست پیدا کند. نباید با نتایج سایر تیم‌ها برای خودمان حساسیت درست کنیم.

-پرسپولیس در راه کسب دوباره قهرمانی چیزی کم دارد؟

من بازی‌های پرسپولیس را در لیگ قهرمانان آسیا دیدم. به نظرم اینکه یک مقدار موقعیت زیاد از دست می‌دادند کمی نگران‌کننده بود، حتما کادرفنی تدابیری اندیشیده که مقابل سپاهان بچه‌ها به خوبی عرض اندام کنند. شاید تمرینات ویژه‌ای برای فورواردها گذاشته باشند که نتیجه‌اش را با گلزنی نشان دهند.

ابراهیم اسدی

-تیم فرهاد مجیدی در دربی چقدر شانس دارد؟

من فکر می‌کنم تیم پرسپولیس راحت‌تر بتواند دربی را بگذراند. ستون و ارکان اصلی تیم در این سال‌ها حفظ شده‌اند. این کادرفنی کاملا با هم هماهنگ هستند. یحیی بهتر از فرهاد مجیدی می‌تواند تیمش را ارنج کند. ضمن اینکه آنها دیدار با الهلال را هم دارند و شاید به دنبال این باشند که مصدوم ندهند. تجربه کریم باقری، حمید مطهری، داوود فنایی و مجموعه تفکراتشان در کنار یحیی گل محمدی می‌تواند راهگشا باشد. پرسپولیس به شرایط آرمانی رسیده است.

– ماجرای شستا و توقیف ساختمان فدراسیون و پرسپولیس هم خیلی ناراحت‌کننده بود.

اینها مسائل حاشیه‌ای فوتبال ماست که کارشناسان باید در موردش نظر دهند. من خیلی در جریانش نیستم.

-و ۳۵ میلیاردی که به ۱۷۰ میلیارد غرامت قبلی پرونده ویلموتس اضافه شد!

چه بگویم، ما همیشه این داستان‌ها را داریم. اینکه چقدر حل و فصل شود به مدیران حال حاضر فوتبالمان بستگی دارد. به نظرم فایده‌ای ندارد که در موردش صحبت کنیم. همیشه این اتفاقات بوده که نه قابل جبران است و نه قابل تحمل. مقطعی نیست که فوتبال ما بدون مشکل باشد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.