اسدی: باید دید سال بعد چه مشکلاتی را برای پرسپولیس رقم می‌زنندبا حفظ آرامش به این روند نابرابر اعتراض کنیم

0 102
اسدی: باید دید سال بعد چه مشکلاتی را برای پرسپولیس رقم می‌زنندبا حفظ آرامش به این روند نابرابر اعتراض کنیم

زننده گل قهرمانی سرخپوشان در نخستین دوره لیگ برتر فوتبال، معتقد است در عین حال که پرسپولیسی‌ها نباید نسبت به برخوردهای نابرابر و غیرقانونی علیه این تیم سکوت کنند، اما هرگز کادرفنی و بازیکنان در این برهه حساس نباید آرامش خود را از دست داده و اسیر جوسازی‌ها و اخبار حاشیه‌ای شوند.

پرسپولیس این هفته باید با گل گهر سیرجان بازی کند، تیمی که ۲ گل از استقلال خورده و هفته گذشته را با شکست پشت سرگذاشته است. ابراهیم اسدی روز گذشته پیش از رویارویی ۲ تیم سپاهان و فولاد، درخصوص وضعیت قرمزها در آستانه بازی با گل‌گهر گفت‌وگویی با روزنامه پرسپولیس انجام داده که در زیر می خوانید:

-عده ای روی صحنه گل پرسپولیس با مس رفسنجان زوم کرده‌اند که این گل خطا بوده. درحالی‌که در خیلی از بازی‌ها از این اتفاقات رخ می‌دهد.
این حواشی همیشه هست، مهم این است که پرسپولیس ببرد و به این حواشی اهمیت ندهد. پرسپولیس باید در آرامش کارش را دنبال کند و فقط برایش نتیجه گرفتن مهم باشد. حساسیت بازی‌ها و رقابت تنگاتنگ سپاهان با پرسپولیس در صدر، نشان می‌دهد که هر ۲ تیم به دنبال یک مساوی و یا باخت حریف هستند که صدر را به تنهایی از آن خود کنند. ضمن اینکه میانگین گل سپاهان از پرسپولیس بهتر است. سرخپوشان که مس را بردند، حالا مانده بازی سپاهان و فولاد. باید دید این بازی با چه نتیجه‌ای تمام می شود.
-اتفاقات می‌خواستم در این خصوص از شما بپرسم. کادر فنی پرسپولیس هم نسبت به اینکه سپاهانی‌ها چرا باید با فاصله نسبت به بازی‌های قرمزها، به زمین بروند اعتراض کرده‌اند. با توجه به رقابت تنگاتنگ ۲ تیم، اعتراض منطقی است.
این خیلی بد است که بازی‌های سپاهان بعد از پرسپولیس است. چند بازی دیگر هم به اتمام لیگ نمانده، معنی ندارد که بازی سپاهان ۲ روز بعد از پرسپولیس باشد. برای همین است که می‌گویم تیم باید حواسش را جمع کند و به حاشیه نرود. به اندازه کافی عده‌ای به دنبال ایجاد شرایط نابرابر هستند. این کار غیرقانونی و بی‌منطقی است. سازمان لیگ برچه اساسی چنین تصمیمی گرفته؟ باشگاه حق دارد که اعتراض کند. در چنین مواردی نباید ساکت باشیم همان‌طور که در موارد مشابه، مسوولان و سرپرستان دیگر تیم‌های لیگ برتری سکوت نمی‌کنند. پرسپولیس هم می‌تواند در عین حفظ آرامش، اعتراض کند. متاسفانه فوتبال همه‌اش برد و باخت داخل زمین نیست، ما هم نباید بنشینیم نگاه کنیم که آن‌ها این‌طور تصمیمات را برای‌مان بگیرند. یعنی سکوت کنیم و ببینیم چه می‌شود. باید اعتراض کنیم و دنبال حق‌مان باشیم.
-پس شما هم معتقدید که عوامل بیرونی می‌خواهند تیمی غیر از پرسپولیس امسال قهرمان شود؟
البته این را هم باید توجه داشت که حرف اول و آخر را در فوتبال، در مستطیل سبز می‌زنند. مگر سال‌های گذشته شرایط همین نبود؟ حتی پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس را بستند، عیسی آل‌کثیر را ۶ ماه محروم کردند و در مورد بازی‌های پرسپولیس و استقلال، آن مسایل را در دربی به وجود آوردند. کادرفنی و مدیریتی را به جان هم انداختند، این عوامل بیرونی همیشه هستند و جزو حواشی فوتبال محسوب می شوند. کادرفنی شرایطی را مهیا کند که بچه‌ها با این شرایط کار را ادامه دهند. من کاری به ارنج تیم ندارم، هدف اصلی هر مربی باید در بازی یک چیز باشد. به ما در کلاس مربیگری AFC یک حرف خوب می‌زدند که یکی از مسایل مهمی که باید رعایت کنیم این است: «سخت شکست بخوریم و راحت به گل برسیم». حالا شرایط و عوامل بیرونی هرکاری می‌کنند، باز هم پرسپولیس باید همین را سرلوحه کارش قرار دهد. کادرفنی و بازیکنان کاری به شرایط دیگر تیم‌ها نداشته باشند، اعتراض‌ها به مدیریت و سرپرستی سپرده شود که جواب حرف‌ها و ادعاهای گزاف را بدهند و نگذارند حق تیم تضییع شود.
-تغییراتی طی چند روز گذشته در آکادمی باشگاه رخ داد که واکنش‌هایی را به دنبال داشت.
نمی دانم چه بگویم من هم ۲ سال پیش یکی از گزینه‌هایی بودم که قرار بود جزو کادرفنی تیم‌های پایه باشم. اتفاقا صحبت‌ها را دیدم. محمد پنجعلی عزیز پیشکسوت و محترم ماست اما علت اینکه نتایج ضعیفی گرفته شده، قطعا به پول و عدم سرمایه‌گذاری در باشگاه برمی‌گردد. وقتی پول و حمایت نباشد، انگیزه هم نیست. شنیده بودم تیم‌های پایه پرسپولیس در همه رده‌ها به استقلال باختند و این خیلی بد است. اتفاقا یک بازی جوانان را رفتم. رضا جباری و حسن خانمحمدی و محمد پنجعلی هم بودند. دیدم تیم در این گرما با آستین بلند بازی می‌کند، گفتند این‌ها لباس زمستان تیم جوانان هست که دیگر چیزی به آن‌ها داده نشده، گفتم کاش لااقل این لباس را به خیاط می‌دادید که آستینش را کوتاه کند تا بچه‌ها در این گرما و روی چمن مصنوعی با این پوشش به زمین نروند. خب این مشکلات همیشه بوده، من خودم نمی‌دانم چطور یک مربی که نتیجه نگرفته یا شرایطی داشته که برکنار شده، حالا بعد از یکی، دو سال دوباره سرمربی همان تیم می‌شود ولی کادر فنی پیشکسوت را کنار می‌گذارند. من نمی‌خواهم از باشگاه انتقاد کنم ولی می‌گویم رزومه افراد را نگاه کنند. نمی‌گویم رزومه منِ ابراهیم اسدی را ‌ببینند، ولی جایگاه تیم‌های پایه پرسپولیس، پانزدهم و دوازدهم نیست، تیم‌های پایه ما لااقل باید بین ۵ تیم برتر باشند.
-حاشیه‌ای هم پیرامون برادران فنونی‌زاده رخ داده.
اطلاع آنچنانی ندارم، شنیدم چه صحبت‌هایی شده. این‌ها بازیکنان دهه ۶۰ پرسپولیس و استقلال بودند که از نظر مالی خوب ساپورت نشدند و به عشق پیراهن بازی کردند. من ترجیح می دهم در این خصوص قضاوت نکنم و طرف کسی را نگیرم.
-پرسپولیس بازی بعدی‌اش را باید مقابل گل گهر برگزار کند، تیمی که ۲ گل هفته قبل از استقلال خورده.
پرسپولیس می‌تواند با کادر مجربی که دارد، این تیم را هم شکست دهد. الان رقیب اصلی تیم، همین سپاهان است که باید دید با فولاد چه می‌کند. فولاد هم حرف‌هایی برای گفتن دارد. به هرشکل بچه‌ها باید با آرامش بیشتری به مسابقه بعدی بروند تا پرسپولیس صدر بماند و برای پنجمین بار قهرمان ایران شود. خیلی چیزها اثبات می‌شود و بعد باید ببینیم دوباره سال بعد چه مشکلاتی را برای پرسپولیس رقم می‌زنند.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.