بعد از قهر قائدی نوبت به مظاهری رسیدغوغای بازیکن‌سالاری در استقلال

0 58
بعد از قهر قائدی نوبت به مظاهری رسیدغوغای بازیکن‌سالاری در استقلال

شیوا دورانگر – خبرنگار: در ادامه سریال قهر و آشتی‌های بازیکنان استقلال، این بار نوبت به رشیدی مظاهری رسید تا تیمش را قبل از بازی با مس به حالت قهر ترک کند. اینطور که شنیده می‌شود این دروازه بان وقتی پیش از بازی فهمید که در ترکیب اصلی نیست و نیمکت‌نشین خواهد بود با سعید عزیزیان دچار درگیری لفظی شد و تمرین را نیمه کاره رها کرد و می‌رود. البته خود این بازیکن مدعی است به خاطر مصدومیت راهی بیمارستان شده و قهری در کار نبوده است، اما مربی دروازه‌بان های استقلال با بیان این جمله که از رفتار مظاهری تعجب کرده است و هرکسی باید در تمرینات نظم را رعایت کند به شایعه درگیری و قهر این بازیکن مهر تایید زد.
احضار مظاهری به کمیته انضباطی
در ادامه نیز باشگاه استقلال از برخورد با رشید مظاهری خبر داد و با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در پی بی‌انضباطی رشید مظاهری در تمرین یکشنبه تیم، این دروازه‌بان به کمیته انضباطی باشگاه استقلال جهت ادای توضیحات دعوت شد. باشگاه استقلال با هرگونه بی‌انضباطی برخورد خواهد کرد، چراکه راه موفقیت در همدلی و البته نظم درون تیمی است.این اولین بار نیست که رشید مظاهری بی‌انضباطی می‌کند و در همین مدت کوتاهی که این دروازه‌بان به استقلال آمده بارها حاشیه‌ساز شده است، از اختلاف با حسین حسینی و قهر در تمرین گرفته تا ایراد گرفتن از تاکتیک‌های سرمربی در مقابل دوربین‌های تلویزیونی.
مهدکودکی به نام استقلال
البته این بی انضباطی‌ها فقط مختص به دروازه بان جدیدالورود استقلالی‌ها نیست و حتی سرمربی و بازیکنان باتجربه و اسمی این تیم هم در ماه‌های گذشته هر یک به‌نوعی حاشیه‌هایی داشته‌اند. در واقع حاشیه و جنجال به بخشی جدانشدنی از روزه مرگی‌های این تیم تبدیل‌شده و اگر روزی خبری از اعتراض و درگیری در استقلال نباشد باید تعجب کرد.
یک روز کاپیتان باتجربه استقلال دستور به تعویض خود می‌دهد و در حالی که تیمش در حال مسابقه است بدون اجازه ورزشگاه را ترک می‌کند، روزی دیگر مهاجم خارجی تیم در اعتراض به مشکلات مالی خود را به مصدومیت می‌زند و آن یکی ستاره هم برای تحمیل خواسته‌های خود به مدیران باشگاه و افزودن بند جدایی به قراردادش، تمرینات را تحریم می‌کند. به همه این‌ها قهر امثال یزدانی و میلیچ به خاطر حضور نداشتن در ترکیب و اعتراض به غذای پرسی توسط دانشگر، مطهری و شجاعیان و … را اضافه کنید آنگاه بهتر متوجه خواهید شد که چه هر کی به هرکی شده است.
استقبال از بازیکنان خطاکار
چنان در باشگاه استقلال هرج‌ومرج و بی‌نظمی زیاده شده است که کنترل شرایط از دست باشگاه و سرمربی خارج شده است. به‌طوری‌که هر روز یک بازیکن ساز مخالفت می‌زند و برای تیم حاشیه ایجاد می‌کند که بخشی از این اتفاق را باید متوجه کادر فنی استقلال دانست. چراکه با برخوردهای سهل انگارانه خود و مماشات با بازیکنان خاطی راه را برای حاشیه‌سازی سایر بازیکنان باز گذاشتند.به طور مثال روزی که وریا غفوری در جریان بازی با نساجی آن رفتار ناشایست را مرتکب شد، اگر محمود فکری به‌جای انکار واقعیت و ساختن بهانه با کاپیتان تیمش برخورد می‌کرد کار به‌جایی نمی‌رسید که مهدی قائدی برای رسیدن به خواسته‌های خود تمرین را تحریم کند و هر زمان که دلش خواست به تیم برگردد، آن‌هم بعد از ۲ هفته‌ و یک پست عوام‌فریبانه هم می‌زند که هیچ نامی بزرگ‌تر از استقلال نیست! چون خوب فهمیده است که هوادار پشت اوست و سرمربی تیم هم برای حفظ جایگاهش تحت امر هواداران و از خود اختیاری ندارد. همانطور که دیدید قائدی با عزت و احترام به تیم برگشت و در مقابل مس رفسنجان‌ هم در ترکیب قرار گرفت.نتیجه حمایت‌های بیجا این می‌شود که رشید مظاهری با مربی درگیر شده و به بهانه مصدومیت تمرین را ترک می‌کند، چون می داند در نهایت مثل غفوری و قائدی بخشیده می‌شود یا اگر به کمیته انضباطی احضار شود مثل حسینی ، اسماعیلی، دانشگر و دیگران در نهایت با یک جریمه مختصر مالی قسر در رفته و به تیم بازخواهد گشت. در حالی که مربیان این تیم به خاطر حفظ حرمت و اعتبار باشگاه هم که شده باید جدی‌تر با بازیکنان برخورد کنند. کاری که سال‌ها قبل در پرسپولیس انجام شد و نتیجه آن قهرمانی‌های متوالی بود.
پرسپولیس سردمدار مبارزه با بازیکن‌سالاری
تا قبل از آمدن برانکو تیم پرسپولیس شرایط شبیه به استقلال داشت و بی‌نظمی‌های بازیکنان این تیم را به یک تیم پرحاشیه و افسارگسسته تبدیل کرده بود اما جدیت و اقتدار برانکو از پرسپولیس یک تیم واقعی ساخت، تیمی که متکی به ستاره ها نباشد و انضباط در آن حرف اول را بزند. پرسپولیس برای اینکه به وحدت و یکپارچگی برسد تلفات زیادی داد و بسیاری از بازیکنان اسمی خود مانند صادقیان، مکانی، رضاییان، مسلمان و …. را از دست داد. امروز این تیم به‌جایی رسیده است که حتی وقتی ۶ ستاره اش را از دست می‌دهد باز هم مدعی قهرمانی است.
دشمن سازی در استقلال
اگر استقلال صدرنشینی را از دست می‌دهد و با وجود داشتن یک دوجین ستاره با یک مساوی به بحران می‌رود به خاطر پایین بودن ظرفیت روانی این تیم و سیاست‌های غلطی که بر این باشگاه حکمفرا شده است.سیاست بدبینی و توهم که آن‌ها را از واقعیت‌ها دور کرده است.شاید هم منفعت در این است که مربیان و بازیکنان این باشگاه به هواداران خود ادرس غلط دهند و با انداختن توپ در زمین وزیر مجبور نباشند پاسخگوی ناکامی‌های خود باشند. خلاصه اینکه باید به رقیبان پرسپولیس گفت برای توجیه ناکامی‌های خود دنبال دشمن خیالی نباشید. دشمن واقعی خودی است و در کنار شماست.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.