به بهانه آزار دوباره آن کودک برای تخریب پرسپولیسای کاش بیشتر برای انسان بودن تلاش کنیم

0 26
به بهانه آزار دوباره آن کودک برای تخریب پرسپولیسای کاش بیشتر برای انسان بودن تلاش کنیم

اگر تا دیروز شهرستان داورزن را با محمدرضا داور زنی می‌شناختیم، حالا آن را با پسر خردسالی می‌شناسیم که هوادار استقلال است و مورد آزار آدم معلوم الحال قرار می‌گیرد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، بعضی آدم معلوم الحال‌تر هم سعی کردند از جریحه‌دار شدن احساسات جامعه به نفع خواسته‌های خود سوء استفاده کنند که در بعضی موارد، این خواسته، ایجاد هجمه علیه پرسپولیس و هوادارانش بوده است.کمتر از ۲ ماه پس از انتشار خبر شکنجه طولانی مدت کودک ۹ساله سبزواری از طرف پدرش، این ماجرا به جهت فوتبالی بودن سر زبان‌ها می‌افتد و دل را به درد می‌اورد هر چند فارغ از علائق رنگی این پسر بچه که حاضر است تا پای جان پای تیم محبوب خود بماند تصویری از عظمت دنیای هواداری دارد که باید دیده شود تا به اسم حرفه‌ای هر رفتاری، جایز دانسته نشود.
*دو گونه کودک آزاری علیه پسر داورزنی
این پسر اهل داورزن و طرفدار استقلال، در این ماجرا به ۲ طریق مورد کودک آزاری قرار گرفت. یک آن که همه دیدیم. افرادی که مایه ننگ بودند و این کودک بی‌دفاع را آن‌گونه آزار دادند که هر ببیننده‌ای را ازرده می‌کرد و دیگر اتفاقی که در سایه حمایت از او در فضای مجازی روی داد. آن‌ها که سعی در وابرال شدن ویدئو داشتند تا با این مساله برخورد شود، دغدغه زیبایی داشتند. بعضی هم از سر انسانیت و مسوولیت‌های اجتماعی، واکنش نشان دادند و هشتک من تیمم را نمی‌فروشم هم ترند شد. این‌ها هم دم‌شان گرم ولی مساله این است که بعضی هم آنچه بر این کودک آمد دستاویزی برای سوءاستفاده خود یافتند که از آن جمله ربط دادن موضوع به پرسپولیس و هواداران پرسپولیس بود تا از شرایط احساسی بهره بگیرند. این افراد خود مرتکب نوع مدرن کودک آزاری با چاشنی رواج خشونت و نفرت در جامعه شدند. این رفتار می‌تواند نوعی ترغیب بخشی از جامعه برای رفتار متقابل و تلافی جویانه باشد.
متاسفانه تجارب گذشته حداقل در فوتبال می‌گوید؛ از فرهیختگان و فعالان اجتماعی گرفته تا پلیس و حتی دادگاه‌ها از این ابعاد اتفاق‌ها غافل می‌شوند و همین که سر و صداها می‌خوابد، همه راضی می‌شوند.
*انتشار در زمان حیاتی استقلال!
ویدئوی دومی که دیروز منتشر شده و این پسر را با سر و شکل متفاوتی نشان می‌دهد که خانواده‌اش به او می‌گویند از باشگاه استقلال قرار است به سراغش بروند، ابعاد جدیدی از ماجرا را روشن می‌کند. این‌که آن ویدئوی اول برای این مقطع نبود و مراجع انتظامی هم این را اعلام کردند.
سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: با دستگیری متهم در صبح امروز مشخص شد ویدئوی ضبط شده مربوط به گذشته بوده است.
با این اوصاف چرا در این زمان منتشر شده است؟ آیا این مساله تصادفی بود یا هدف و برنامه‌ای را دنبال می‌کرد؟ با فرض این که فرد خاطی هدف و برنامه خاصی غیر از مطرح شدن و جلب توجه نداشته است آیا افراد دیگری دراین مسیر گام برداشته‌اند یا نه؟ در شبکه‌های اجتماعی این سوال مطرح می‌شود که چرا ویدئویی ضبط شده در گذشته باید حفظ و در این مقطع منتشر شود که هم استقلال تحت الشعاع شکست برابر الدحیل است و هم فراموش شدن موضوع نیاز دارد و هم به یک عامل انگیزشی؟!
چرا الان مطرح شده است که بحث دربی هم به دلیل زمان برگزاری، داغ شده است. مشخصا فردی که دستگیر شده یک بلاگر یا فعال حرفه‌ای شبکه‌های اجتماعی نیست که مجموعه‌ای از ویدئوها را در آب نمک خیسانده باشد.
*آدم‌های خطرناک برای جامعه
البته در این میان، هجمه‌ای که بعضی با سوءاستفاده از اتفاق روی داده برای این کودک علیه پرسپولیس راه انداختند به واکنشی از سوی افشین پیروانی منجر شد که منحصر به فرد بود. او موضوع ساختگی و دروغین بودن را مطرح می‌کند که شاید واکنشی انتحاری بود ولی همین نشان می‌دهد که هجمه‌ها مساله را به کدام سمت و سو برده بود. قطعا در این امر شکی نیست که باید با هر گونه کودک‌آزاری برخورد قانونی شود ولی این هم کافی نخواهد بود. همان‌طور که گفتیم این موضوع ابعاد دیگری هم داشت که نباید مغفول بماند.
عجیب این که در طول ویدئو اصلا اسمی از پرسپولیس نمی‌اد که اگر آمده بود هم دلیل بر هیچ چیز نبود و با وجود این می‌شنویم که یک نفر با غرور می‌گوید استقلالی با غیرت یعنی این.
واقعا بعضی با چه منطقی موضوع را به سمت پرسپولیس کشیدند تا اصل مطلب در آن گم شود. آیا چنین افرادی مانند همان افراد معلوم الحال برای جامعه خود مضر نیستند؟
ای کاش برای رفتارهای انسانی بیشتر تلاش کنیم.

ثانیه شماری برای راپورت پرسپولیس به آسیا
دیگر برای ما عجیب نیست که در بهترین و خوش‌ترین روزها هم صبح را با بحث، خبر و شایغه منفی درباره پرسپولیس شروع می‌کنیم. اگر آن سر دنیا هم یک نفر توی گوش یک نفر دیگر بزند، ممکن است بالاخره عده‌ای راهی برای ربط دادن آن با پرسپولیس پیدا کنند. می‌تواند یک کودک آزاری باشد یا شادی گل عیسی آل‌کثیر به عشق برادرزاده‌اش. گاهی هم بالاخره لابه‌لای کتاب‌های قانون یک چیزی پیدا می‌شود می‌خواهد برای بازی دادن حاج‌صفی جلوی پرسپولیس باشد یا جریمه شدن پرسپولیس و مهاجمش!

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.