تارتار: این پرسپولیس یکی از بهترین تیم‌های تاریخ است

0 44

مربی تیم فوتبال پیکان و بازیکن پیشین پرسپولیس از وضعیت فنی سرخپوشان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تمجید کرد.
به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی تارتار درباره شرایط فعلی پیکان در تعطیلی مسابقات لیگ برتر و اینکه انجام نشدن مسابقات اکثر تیم‌ها را با چالش مواجه کرده است به تسنیم گفت:‌ طبیعتا حفظ شرایط نرمال تیم در این تعطیلی‌ها سخت است. ما مجبوریم بازی دوستانه انجام دهیم یا بدنسازی کنیم و یا استراحت بدهیم که این مسائل می‌تواند چالش‌های خودش را داشته باشد، خصوصا برای تیم ما که نه انگیزه و شانس قهرمانی دارد نه اینکه خطر سقوط را احساس می‌کند.

سرمربی پیکان با اشاره به جوانگرایی در این تیم که در فصل جاری صورت گرفته است، عنوان کرد: شاید کمتر تیمی جرات کند تا به این تعداد از بازیکنان جوان استفاده کند. ما به این جوان‌ها اعتماد کردیم و آنها هم بازیکنان مستعد و آینده‌داری هستند، در همین بازی آخر با آلومینیوم اراک که نتیجه خوبی هم گرفتیم، هشت یا ۹ بازیکن از آکادمی باشگاه پیکان حضور داشتند که این خیلی با ارزش است. شاید استفاده از جوان‌ها باعث از دست دادن نتیجه هم شود ولی خوشحالیم که آنها را به فوتبال ایران معرفی می‌کنیم، در ضمن باید از زحمات مربیان پایه در باشگاه پیکان هم تشکر کنم.

وی در قسمت دیگری از حرف‌هایش با اشاره به بودجه کم باشگاه پیکان تصریح کرد: اگر بخواهیم صادقانه حرف بزنم، باشگاه پیکان در این فصل برای بازیکنان و کادر فنی ۱۲ تا ۱۳ میلیارد هزینه کرده که بودجه با مبلغ قرارداد یکی از بازیکنان تیم‌های بالای جدول برابری می‌کند. ما مجموعه خوبی هستیم و بدون حاشیه کارمان را انجام می‌دهیم، مدیریت هم تلاش خودش را می‌کند و امکانات خوبی هم در باشگاه پیکان وجود دارد. خوشبختانه با این بودجه تا الان نتایج خوبی گرفتیم، در ضمن نباید اشتباهات داوری را هم فراموش کرد که امتیازهای زیادی از تیم ما گرفت.

تارتار در پاسخ به این پرسش که «آیا دوست دارد فصل بعد هم در پیکان بماند؟» عنوان کرد: من امسال قصد داشتم در تیمی مربیگری کنم که برای قهرمانی و سهمیه آسیا بجنگد اما رابطه‌هایی شکل گرفت که در نهایت حضورم در یک تیم منتفی شد. با این حال الان هم می‌گویم که دوست دارم در تیمی باشم که برای قهرمانی یا کسب سهمیه بجنگد و برای فصل بعد باید بودجه باشگاه پیکان تغییر کند و مشکلات حل شود. حتی در این زمینه هم نشستی داشتیم و اگر مشکل بودجه حل شود می‌توانیم تیمی با کیفیت بالا شکل بدهیم. طبیعتا این موضوع در تصمیم‌گیری من نقش مهمی خواهد داشت.

سرمربی پیکان درباره رقابت مدعیان قهرمانی در لیگ برتر و اینکه کدام تیم شانس بالایی برای قهرمانی دارد، تاکید کرد: دو تیم پرسپولیس و سپاهان رقابتی فشرده دارند و البته استقلال هم مدعی است که شانس کمتری نسبت به دو تیم دیگر دارد. اعتقاد من این است که پرسپولیس یکی از قوی‌ترین تیم‌های تاریخش را در اختیار دارد و با احترام به بقیه تیم‌ها باید بگویم که پرسپولیس شانس اول قهرمانی است. حتی باید بگویم که این تیم قدرتمند‌تر از تیم برانکو و کالدرون است و کادر فنی پرسپولیس واقعا یک تیم پرقدرت و شایسته را تشکیل داده که با اقتدار در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله حذفی راه پیدا کرد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.