جاسمیان افتاده، تنها و مظلوم بود؛ پرسپولیس این شوک را احتیاج داشتکلانی: با بی عرضگی ما میزبانی به هند داده شد

0 25
جاسمیان افتاده، تنها و مظلوم بود؛ پرسپولیس این شوک را احتیاج داشتکلانی: با بی عرضگی ما میزبانی به هند داده شد

مرضیه دارابی – خبرنگار: مرگ همیشه تلخ است، دلتنگی می آورد. خصوصا اگر جوانی و روزهای خوش بخشی از زندگی ات را کنار کسی گذرانده باشی. مهندس کلانی از رفتن حمید جاسمیان دلش گرفته، می گوید دوستان یکی یکی می روند و ما داغدارشان می شویم.از نجابت و مظلومیت حمید جاسمیان می گوید، از مردی که طی چند روز گذشته از دستش دادیم. کرونا کم از پرسپولیسی ها قربانی نگرفته، مهرداد میناوند، علی انصاریان و حالا اولین کاپیتان سرخپوشان.
خواب ابدی هر سه مرد آرام؛ حسین کلانی با غصه فراوانی از وعده هایی می گوید که در خصوص واکسن وجود دارد اما هنوز تعداد بسیار کمی از مردم واکسینه شده اند.
بخشی از حرف هایش را می نویسم و بخش زیادش را نه. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با مرد بزرگ باشگاه پرسپولیس را در زیر می خوانید:

-دراین روزها فوت آقای جاسمیان همه مان را ناراحت کرد، آن مرد آرام و مهربان.
چه بگویم که داریم همه دوستان مان را از دست می دهیم، راهی هست که همه باید برویم… جاسمیان هم استاد ما بود، هم بزرگ ما، هم آنقدر نجیب و مظلوم که هر کاری از دستش برای کسی برمی آمد، دریغ نمی کرد. او به دوستانش بدون توقع کمک می کرد، اما تنها بود و مظلوم.
 -afc هم درگذشتش را تسلیت گفت، اما هیچ گاه در این سال ها به اندازه بزرگی اش به او توجه نشد.
افتاده بود، هر چه آدم بگوید کم گفته، جایش خالی شد، او همیشه در قلب ما جا دارد.

 رونمایی از تمبر یادبود حسین کلانی  عکس

بخواهید او را با خاطره ای به یاد بیاورید، چه روز و لحظه ای را می گویید؟
راستش برای من که با او سال ها زندگی کرده و جوانی و روزهای خوبم را گذرانده ام، گفتن یک خاطره سخت است. روزهایی را به یاد می آورم که با هم در زمین بودیم و موفق می شدیم، او رهبری داخل میدان را برعهده داشت. خاطرات ما نقل امروز و دیروز نیست، ماجرای ۵۰ ساله ای است، مربوط به آن روزهای خوب که در هر شکستی شریک بودیم و شادی های مان هم همه کنار هم بود. نمی توانم روی یک خاطره زوم کنم.
-صدای تان گرفته، اتفاقی نیفتاده خدای ناکرده؟

نه، خوبم. تازه از خواب بیدار شده ام، خودمان را قرنطینه خانگی می کنیم که مشکلی پیش نیاید.
-پرسپولیس چرا به الوحده باخت؟
اینکه سیاست تیم چه بوده اینها را نمی توانم بگویم ولی به هرحال شکست همیشه هست و باید این اتفاقات بیافتد. همه اش نمی شود برد. تیم روی همین یکنواختی کیفیت خودش را از دست می دهد. پرسپولیس هم گاهی نیاز به این شوک ها دارد، به نظرم شوک به موقعی بود، حتما هم در آن حکمتی هست که ما نمی دانیم، وگرنه پرسپولیس خوب بود. این بچه ها خیلی خوبند و باعث خوشحالی ملت می شوند. مقابل الوحده خوب بازی کردند ولی بدشانسی آوردند، آنها دو تا توپ فرستادند که یکی اش گل شد اما موقعیت های ما گل نشد و دو تا هم به تیر زدیم. ان شاءالله بچه های ما قهرمان می شوند و همه را شاد می کنند. شکست سکوی پرتاب است، آن هم در این مرحله.
 -یک چیزی یحیی گل محمدی روز گذشته در مصاحبه پیش از بازی اش گفت که تامل برانگیز بود: همه تیم ها غیر از پرسپولیس واکسن کووید-۱۹ زده اند!
من اطلاعی ندارم، البته این مشکل واکسن در ممکلت ما خیلی زیاد است و متاسفانه مسئولین و کسانی که باید این کار را انجام دهند در آن تعلل کرده اند. این در مورد باشگاه ما هم اتفاق افتاده، در مورد تمام مردم هم همینطور است. شما این روزها در مملکت مان با آدم های کمی برخورد می کنید که از واکسن استفاده کرده باشند، همه اش وعده و وعید است. هر چه هم بگوییم فایده ای ندارد. حتی کادردرمان هم به آن شکل که باید هنوز واکسن نزده اند که نوبت به سایر مردم برسد. همه اش شده سوگواری، امیدوارم مردم خودشان به هوش باشند.
 -یک موضوع نگران کننده دیگر بحران وحشتناک کرونا در هند است. پرسپولیس خیلی باید خوش شانس باشد که بدون تلفات برگردد.
این بی عرضگی مسئولان فوتبال ما را نشان می دهد که میزبانی به هندی ها داده شد. زورمان نرسید خب بهتر بود اصلا تیم های مان در مسابقات شرکت نکنند. هیچ اتفاقی هم نمی افتاد، اصلا شرکت کردیم، قهرمان هم شویم و جایزه هم بدهند روی فوتبال مان چیزی می آید؟ وقتی زورمان به آنها نمی رسد اصلا شرکت نکنیم، اما این وسط کسانی هم هستند که نفع شخصی دارند و به خاطر نفع آنها نفع ملی زیر سوال می رود. من اگر بودم در مسابقات شرکت نمی کردم. مگر آن سال که در المپیک مسکو شرکت نکردیم، چیزی را از دست دادیم. تصمیم بگیریم در لیگ قهرمانان شرکت نکنیم تا این مسائل حل شود.
جالب اینجاست که روز گذشته در خبرها بود کنفدراسیون فوتبال آسیا از وضعیت شیوع کرونا در هند و برگزاری مسابقات مقدماتی لیگ قهرمانان ابراز نگرانی کرده. درواقع زمانی که AFC میزبانی را به هند داد هم این کشور میزان شیوعش بالا بود.
تمام اینها آدم های فاسدی هستند، هم فیفا و هم AFC. گند کارشان قبلا هم درآمده، حالا هم سران کنفدراسیون فوتبال آسیا را عرب ها تشکیل می دهند که هر کاری دل شان می خواهد انجام می دهند و هر تصمیمی را می گیرند.
-بازی آخر پرسپولیس در مرحله گروهی با الریان است، این تیم هم مثل الوحده می تواند مشکل ساز شود؟
پرسپولیس این بازی را صددرصد می برد، به امید خدا اگر مسئله ای پیش نیاورند، سه امتیاز این مسابقه مال ماست. باید روی این تیم های عربی کم شود، این ها آدم های حقه بازی هستند، آنجا که لازم باشد بازی از جریان بیندازد وقت کشی می کنند، اینها خوب این کارها را انجام می دهند و مسئولان ما هم متوجه این کارهای شان نیستند.
 -در خبرها آمده که کنعانی زادگان ۲ ساله با الاهلی قرارداد بسته، دوباره لیگ قهرمانان قرار است به ما ضربه بزند؟
این ها شایعه هست، این حرف ها را مطرح می کنند که در تیم ایجاد حاشیه کنند.
-در تحلیل ها داشتیم که پرسپولیس را غرور گرفته بود و یا خسته بود که به الوحده باخت.
مغرور که نه، ولی خستگی هست. در آن آب و هوای شرجی و امکانات کم و قرنطینه. بچه ها در این مدت خسته می شوند که مثل زندانی ها در هتل باشند. جایی نمی توانند بروند و اینها از نظر روحی روانی اثر می گذارد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.