حلالی: کار در پایه فقط به شعار خلاصه شده، از عمل خبری نیستتیم های پایه برای پرسپولیس مهم نیستند

0 53

مرضیه دارابی – خبرنگار: در این سال‌هایی که پرسپولیس در صدر فوتبال ایران بوده و تمامی قله‌ها را فتح کرده، متاسفانه در رده‌های سنی پایه هرگز موفق عمل نکرده است.
کاری به نتایج اخیر و باخت تیم‌های پایه پرسپولیس در تمامی رده‌ها به استقلال نداریم که در این رده سنی خیلی برد و باخت‌ها نباید اهمیت داشته باشد اما شکست‌ها نشان می‌دهد در این بخش کاری انجام نشده است.
آن هم باوجودی که هر مدیری به باشگاه می‌آید، یکی از شعارهایش توجه به رده سنی پایه و سرمایه‌گذاری در این بخش است. در روزگاری که یک قانون من درآوردی می‌تواند چند میلیارد روی قرارداد بازیکنان بگذارد و منع ورود خارجی‌ها به لیگ برتر قیمت بازیکنان داخلی را سرسام‌آور می‌کند، شاید بیش از پیش جای خالی آکادمی فعال در باشگاه احساس شود.
آکادمی‌ای که بازیکن بسازد و باشگاه را تا حدود زیادی از این نظر تامین کند. اسماعیل حلالی یکی از مربیانی بود که سال‌ها در کنار تیم‌های پایه حضور داشت و در زمان حضورش در باشگاه، بازیکنان خوبی از جمله مهدی عبدی به تیم بزرگسالان اضافه شدند. البته اتفاق‌ها و درگیری‌های هم رخ داد که منجر به تعلیق حلالی از سوی محمدحسن انصاری‌فرد شد. او اکنون همکاری با این بازیکن پیشکسوت پرسپولیس که تعصبش به تیم سابق زبانزد است، در گفت‌وو با روزنامه پرسپولیس از تیم‌های پایه می‌گوید:

*این روزها پرسپولیس در رده پایه نتایج خوبی نمی‌گیرد، دربی‌ها را هم واگذار کرده.
در تیم‌های پایه همیشه مشکل بوده. آن‌ها اصلا نتیجه هم نمی‌خواهند. اگر نتیجه می‌خواستند بیشتر به این رده توجه می‌کردند.

*مدیریت جدید را می‌گویید؟
نه این مدیریت و نه مدیریت قبلی. آن‌ها اصلا نمی‌پرسند آن‌جا چه خبر هست، نتیجه برای‌شان اصلا اهمیت ندارد. نه بحث نتیجه و نه داشتن آکادمی و تیم‌های پایه. درست است که باید در رده پایه، اولویت آموزش درست باشد و اصلا موضوع برد و باخت مطرح نیست اما به هرحال وقتی کار شود، نتیجه هم به دنبالش می‌آید. کار تیم پایه باید این باشد که بازیکن را درست آموزش داده و تحویل بزرگسالان بدهد. یک بچه را خوب آموزش بدهی، یک روز توپ را بیرون می‌زند، ۲روز بیرون می‌زند اما بالاخره یاد می‌گیرد که خوب کار کند و نتیجه هم درست می‌شود اما این‌جا کار انجام نمی‌شود، همه‌اش شعار است.

*شما هم که دیگر همکاری نمی‌کنید؟
یک سال و نیم هست که بیرونم، التماسم کنند هم نمی‌روم، چون فاصله بین شعار و عمل زیاد است.

*یادم هست آن زمان که باشگاه از پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم بود با چنگ و دندان تیم را در لیگ نگه داشتید.
من در پنجره محروم تیمم پنجم به پایین نیامد اما الان جدول را نگاه کنید با این‌که بازیکن هم دارند. من تیمم با ۱۲ بازیکن چهارم امیدها شد. این‌ها اما ۴-۵ ماه وقت داشتند بسازند اما در هیچ رده سنی نتیجه گرفته نشد. امسال استقلال در همه رده‌ها تیم‌های پایه ما را برد.

*ظاهرا همه تمرکز باشگاه سال‌هاست فقط روی تیم بزرگسالان هست.
اما استقلالی‌ها در ۳-۴ ماه اخیر بسیار برنامه ریزی خوبی در پایه داشتند و نتیجه‌اش را می‌بینند اما باشگاه ما اصلا برای‌شان مهم نیست. مهدی عبدی یک سال و نیم است در تیم بزرگسالان حضور دارد، من او را دادم بزرگسالان اما یک کلمه در این مورد حرفی نزد. برانکو که رفت، قرضی او را دادیم رفت و بعد که کالدرون آمد به تیم بزرگسالان اضافه شد. سینا مهدوی، یوسفی، حسین‌پور، احسان حسینی و خیلی‌های دیگر هم به تیم اضافه شدند، دوره ما چند نفر رفتند آن هم درحالی‌که پنجره بسته بود و خودمان ۱۲ نفر بودیم.

*حتما هم از باشگاه طلب دارید؟
الان ۲سال است پول‎مان را ندادند، پولی هم نیست. ما که پاداش نخواستیم همان رقم قرارداد را خواستیم. مهدی عبدی بازیکن ۶ میلیونی طوری شده که حالا همه باشگاه‌ها او را می‌خواهند. مدیریت جدید هم مگر نگفت پنجمین برنامه‌اش، توجه به تیم‌های پایه است اما کو توجه؟ همه تمرکزشان روی بحث قهرمانی است. امسال هم تیم قهرمان شد، با این گرانی برای سال‌های بعد چه کار کنیم؟ تا زمانی که خودمان نسازیم، ضرر می‌کنیم. داشتن آکادمی به لحاظ اقتصادی هم به باشگاه کمک می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.