درخشان: مغانلو و آل‌کثیر زمان می‌خواهندشرایط پرسپولیس برای قهرمانی آسیا ایده‌ال است

0 39

مرضیه دارابی – خبرنگار: پرسپولیس سال ۱۴۰۰ را با تساوی مقابل شهر خودرو شروع کرد. در دیداری که چندین موقعیت صددرصد گلزنی را به آسانی از دست داد، به یک امتیاز بسنده کرد تا حالا برای حفظ صدرنشینی نگاه به بازی سپاهان مقابل سایپا داشته باشد.

حالا صدرنشین ماندن سرخپوشان با امتیازی که در مشهد از دست رفت در گروی شکست سپاهانی‌هاست. شاگردان یحیی گل‌محمدی بازی بعدی خود را مقابل نساجی برگزار می‌کنند و خیلی اهمیت دارد که آن‌ها با برد و ۳امتیاز کامل به استقبال فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بروند. خیال تیم که از صدر راحت باشد طبیعتا با شرایط بهتری به هندوستان خواهد رفت تا به عنوان نایب قهرمان فصل گذشته در دور جدید رقابت‌ها حضور پیدا کند. 

در خصوص دیدار با شهر خودرو و شرایط پیش روی سرخپوشان با حمید درخشان صحبت کردیم. گفت وگوی روزنامه پرسپولیس با حمید درخشان را در زیر می‌خوانید:

*همه امید داشتیم که با اضافه شدن مغانلو و آل‌کثیر و ترابی دیگر مشکل گلزنی نداشته باشیم اما در بازی با پدیده هم در حسرت گل ماندیم و گلزن‌ها باز هم گل نزن ظاهر شدند!
خیلی کار دارد تا بچه‌ها در تیم جا بیفتند. در یک تیمی با شکل و شمایل پرسپولیس زمان می‌برد که بازیکن خودش را پیدا کند. این‌که بعضی‌ها مثلا در پیکان گل می‌زنند خیلی تفاوت دارد با پرسپولیس، کسی که به این تیم می‌آید خیلی باید کامل و پخته باشد، چون تیم‌هایی که مقابل تیم‌های پرسپولیس و استقلال بازی می‌کنند انگیزه‌شان ۱۰برابر است. بازیکن تمام سال تلاش کرده که یک بازی جلوی این تیم انجام دهد و یک مساوی بگیرد، کِیف کند.

*از مغانلو انتظار بیشتر از این‌هاست.
انتظار نداشته باشید که همه توپ‌ها را گل کند اگر این‌طور بود که در اروپا نگه‌اش می‌داشتند. حالا هم تا در پرسپولیس شکل بگیرد و خودش را باور کند، زمان می‌برد. تازه‌هافبک‌ها باید او را پیدا کنند و این‌که چطور تغدیه‌اش کنند و جاگیری کند، خیلی اهمیت دارد. خیلی زود نمی شود انتظار داشت که در امر گلزنی خوب عمل کند.

*فکر می‌کردید بلافاصه بعد از محرومیت کادرفنی از آل‌کثیر در بازی با شهر خودرو استفاده کند؟
به نظرم خیلی زود بود، چون با تیم هم تمرین نمی‌کرده و خیلی دور بوده از شرایط مسابقه، این ریسک هست که در اولین بازی بعد از محرومیت ۶ ماهه از او استفاده کنی. من بودم استفاده نمی‌کردم. آل‌کثیر را باید خیلی آرام آرام به تیم اضافه کرد. درواقع او هم نیاز به زمان دارد. البته یحیی هم برای دقایق آخر بازی آل‌کثیر را به میدان آورد. فعلا باید به همین شکل از او استفاده کرد.

*بعد از محرومیت ۶ ماهه می‌تواند دوباره بدرخشد؟
همه چیز بستگی به خودش و تلاش و تمریناتش دارد، این‌ها خیلی مهم است، اتفاق‌هایی رخ می‌دهد و تو سوار یک موجی هستی اما از این‌جا به بعدش دیگر باید خودت تلاش کنی و شرایط بدنی و انگیزشی‌ات را حفظ کنی.

*درمورد بازی پرسپولیس و شهر خودرو صحبت نکردید.
به نظرم بازی خوبی بود، سرعت بازی در نیمه دوم بد نبود و پرسپولیس می‌خواست گل تساوی را بزند و طبیعی بود که برنامه آن‌ها هم ضد حمله باشد. آن‌ها هم در ضدحملات خوب کار کردند به نظرم شهر خودرو جلوی پرسولیس خوب بازی کرد.

*با این ۲امتیازی که از دست رفت، اگر سپاهان ببرد، پرسپولیس صدر را از دست خواهد داد.
کار کمی سخت می‌شود، ما اگر قهرمانی می‌خواهیم باید ببریم و به حریفان نگاه نکنیم. نباید کارمان به اگر و اما بکشد.

*که اگر بکشد می‌شود همان حمایت از دست دادن قهرمانی با تفاضل امتیاز.
آفرین. ما اصلا نباید دنبال نتیجه نگرفتن حریفان باشیم این طور باشد قهرمانی را از دست خواهیم داد.

*بازی بعدی با نساجی است.
ان‌شاءا… که پرسپولیس این بازی را ببرد، چون اگر ۳امتیاز را نگیرد خیلی عقب می‌افتد.

*بعد از دیدار با نساجی، لیگ قهرمانان آغاز می‌شود و پرسپولیس باید به هند برود.
حالا ناگفته نماند گروه ما نسبت به بقیه کمی ساده تر هست ولی یک چیزی را نباید فراموش کنیم که هیچ تیمی در لیگ قهرمانان ساده نیست چه هند چه عربستان چه بقیه تیم‌ها. همه بازیکنان گران قمیت به خدمت گرفته‌اند و می‌خواهند قهرمان آسیا بشوند. کار آسان نیست اما پرسپولیس توانایی این را دارد که از این گروه بالا بیاید و تا فینال برسد.

*فقط به فینال برسد؟
امسال همه چیز ایده آل است، تیم کمبودی ندارد.

*البته سال گذشته هم آن اتفاق آل‌کثیر رخ نمی‌داد، پرسپولیس می‌توانست قهرمان آسیا شود.
امیدوارم دیگر شاهد چنین اشتباهاتی نباشیم که تیم ضرر بکند.

*مدتی در فضای مجازی صحبت از بازگشت شجاع خلیل‌زاده بود. به نظرتان با آن مدلی که شجاع از پرسپولیس جدا شد، می‌تواند باز هم به این تیم برگردد؟
بعید می‌دانم فعلا بخواهد برگردد اما اگر بیاید باید او را بپذیرند. در فوتبال حرفه‌ای این چیزها را باید کنار بگذاریم. بازیکنان تیم‌ها جابه جا می‌شوند، فصل به فصل شاهد تغییر در تیم‌ها هستیم، این‌گونه جابه جایی‌ها قاعده فوتبال است و نباید بگوییم فلانی چرا رفت و چرا آمد.

* پیش‎بینی‎تان از امسال.
امیدوارم تیم اول قهرمان ایران شود و بعد هم قهرمان آسیا.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.