در دربی ۹۵ چه گذشت؟

0 18

دربی ۹۵ امروز از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، نو و پنجمین شهرآورد پایتخت در حالی برگزار می شود که دو تیم در قالب بیست و سومین هفته فصل بیستم به مصاف یکدیگر می روند. حواشی این بازی به شرح زیر است:

*محمد حسین کنعانی‌زادگان که در روزهای اخیر به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ پا حضور کاملی در تمرینات پرسپولیس نداشت، با تلاش کادر پزشکی این تیم به بازی با استقلال رسید.

* از بین بازیکنان حاضر در ترکیب پرسپولیس شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر اولین حضور خود را در دربی تجربه می کنند.

*فرشاد فرجی، محمد مهدی مهدیخانی، میلاد سرلک، مهدی عبدی، محمد شریفی، مهدی شیری، علی شجاعی، بوژیدار رادوشوویچ و سعید آقایی نیمکت‌نشین‌های پرسپولیس در این مسابقه هستند.

* شیخ دیاباته، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان، سید احمد موسوی، بابک مرادی، آرمان رمضانی، سعید مهری و محمد دانشگر هم برای این مسابقه در فهرست نفرات ذخیره استقلال قرار گرفتند.

*امید عالیشاه که پس از بازی با سپاهان به دلیل کشیدگی رباط داخلی زانو دچار کشیدگی شده و به همین دلیل در تمرینات اخیر این تیم زیر نظر کادر پزشکی فعالیت می کرد با وجود حضور همراه کاروان پرسپولیس در ورزشگاه آزادی در فهرست تیمش برای این بازی قرار نگرفت.

*در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم قبل از دربی ۹۵ آرش رضاوند، محمد دانشگر و آرمان رمضانی با بازیکنان پرسپولیس خوش و بش کردند.

* با وجود جلوگیری از حضور خبرنگاران در ورزشگاه آزادی، افراد متفرقه زیادی در جایگاه ویژه و خبرنگاران نشسته بودند.

* سیاوش یزدانی با باز کردن دستانش در زمان ورود به زمین حرکت جالبی پشت مهدی قائدی انجام داد.

* مهدی عبدی و عارف غلامی در زمان گرم کردن بازیکنان دو تیم یکدیگر را در آغوش کشیدند.

* مهدی ترابی با پوشیدن پیراهن منقش به عکس شهید محسن جعفری در مراسم قبل بازی شرکت کرد.

* درحالیکه کادرفنی تیم پرسپولیس با رفتن به سمت نیمکت استقلال با فرهاد مجیدی و دستیارانش خوش و بش کردند، سرمربی استقلال به تنهایی سمت نیمکت پرسپولیس رفت و کریم باقری را در آغوش گرفت.

*سید جلال حسینی که مسن‌ترین بازیکن پرسپولیسی‌ها در تاریخ این مسابقه است با حضور در ترکیب تیمش در بازی امروز از رکورد رضا عنایتی، بازیکن سابق استقلال در شهرآورد عبور کرد.کاپیتان سرخ پوشان که اکنون ۳۹ سال و ۳ ماه و ۱۰ روز دارد، با حضور در این مسابقه از رضا عنایتی که در بازی برگشت دو تیم در لیگ چهاردهم، شهرآورد پایتخت را در سن ۳۹ سال و یک ماه و ۴ روز تجربه کرد گذشت و به مسن ترین بازیکن تاریخ بازی پرسپولیس و استقلال تبدیل شد.

*در دقیقه ۷ بازی پرسپولیس و استقلال، عارف غلامی پس از اعلام خطایش روی شهریار مغانلو به اکبریان اعتراض کرده و گفت: چه گرفتی؟ اعتراض مدافع استقلال به داور مسابقه سبب واکنش مغانلو شد و مهاجم پرسپولیس به غلامی گفت چرا انقدر با داور حرف می‌زنی؟

*دراگان اسکوچیچ برای تماشای این مسابقه در ورزشگاه حضور دارد.

* اعلام نشدن خطا از یزدانی روی پهلوان در دقیقه ۱۸ سبب شد هافبک و سرمربی پرسپولیس به این تصمیم اعتراض کنند.

*در دقیقه ۳۰ پس از اعلام خطای شهریار مغانلو روی مسعود ریگی، مهاجم پرسپولیس با سیاوش یزدانی وارد درگیری لفظی شد. البته در این صحنه اکبریان مغانلو را با کارت زرد جریمه کرد. البته فرهاد مجیدی هم در این لحظه دست خود را بالا برده و از داور خواست به بازیکن حریف کارت زرد نشان بدهد.

* یک دقیقه بعد مغانلو با خطای مسعود ریگی در نیمه زمین پرسپولیس متوقف شد اما کارت زرد نگرفتن هافبک استقلال سبب شد کنعانی‌زادگان، مغانلو و نوراللهی به داور اعتراض کنند.

* در دقیقه ۴۰ وحید امیری پس از روی زمین افتادن ارسلان مطهری توپ را به بیرون زد تا به وضعیت بازیکن مصدوم استقلال رسیدگی شود. هرچند شرایط مطهری چندان حاد نبود و وی بلافاصله به بازی برگشت و از امیری هم تشکر کرد.

*  در دقیقه ۴۴ برخورد دست ووریا غفوری به صورت مهدی ترابی خطا اعلام نشد تا یحیی گل محمدی به این تصمیم اکبریان معترض شود.

*یحیی گل محمدی که در این فصل یک بار ۴ اخطاره و محروم شده ، با دریافت کارت زرد در این بازی فعلا دو اخطاره است.

* در دقیقه ۵۱ وحید امیری پس از اعلام خطا روی مهدی مهدی‌پور و دریافت کارت زرد به هم تیمی خود به دلیل ارسال پاس اشتباه اعتراض کرد.

* عیسی آل کثیر پس از به ثمر رساندن گل اول پرسپولیس در دقیقه ۵۶ و شادی جالب خود، سه بار مشتش را گره کرده و با گرداندن آن به این شکل شادی گل خود را تکمیل کرد.

* در دقیقه ۵۹ در شرایطی که عیسی آل کثیر در برخورد با مسعود ریگی روی زمین افتاده بود بازیکنان استقلال طبق نظر فرهاد مجیدی از بیرون زدن توپ خودداری کرده و بازی را ادامه دادند. این حرکت سبب اعتراض نیمکت‌نشین های پرسپولیس شد و به همین دلیل اکبریان یکی از آنها را با کارت زرد جریمه کرد.

* در دقیقه ۶۳ شهریار مغانلو بار دیگر با سیاوش یزدانی برخورد کرد و به شکل جالبی به کمک داور اول بازی گفت: دیدی چه کار کرد؟

* پس از خطای محمد نادری روی میلاد سرلک، درگیری شدیدی در وسط زمین بین بازیکنان ایجاد شد. داریوش شجاعیان و بهزاد غلامپور در این صحنه با فرشاد فرجی و محمد حسین کنعانی‌زادگان وارد درگیری شد. کریم باقری هم بلافاصله وارد این معرکه شده و با زدن سیلی به صورت فرجی وی را از صحنه دور کرد. در نهایت با وساطت سرپرست‌های دو تیم و مسئولان برگزاری مسابقه این غائله ختم به خیر شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.