زادمهر: عبدی پنالتی دربی را جبران کرده؛ پرسپولیس باید ۹۹ را تبدیل به ۱۰۰ کندخوشا به‌حال تیمی که همه مهاجمانش بوی گل می‌دهند

0 75

پرسپولیس یکشنبه‌شب هفته بیست و نهم لیگ برتر را در حالی با برد ۳ بر یک پشت سر گذاشت که برخلاف جریان بازی، این تیم تراکتورسازی بود که به گل اول رسید.

این گل در شرایطی به ثمر رسید که از آن‌طرف سپاهان به گل رسیده و ذوب‌آهن هم یک پنالتی را از دست داده بود. پرسپولیس باید حتما این بازی را با برد پشت سر می‌گذاشت تا اختلاف ۲ امتیازی‌اش با سپاهان را حفظ کند.

حالا یک هفته دیگر مانده تا کار تمام شود و گلات قهرمانی اتفاق بیافتد. سپاهان همچنان شانه‌به‌شانه سرخپوشان می‌آید، آن‌ها در هفته آخر با استقلالی بازی دارند که در هفته‌های اخیر روی دور برد افتاده، اما به هر شکل پرسپولیس به دلایل زیاد نباید کاری به بازی سپاهان و استقلال داشته باشد، باید از سد پیکان بگذرد تا برای پنجمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر شود. شاگردان تارتار هفته گذشته ۵ گل به تیم ماشین‌سازی که سقوطش قطعی شده، زده‌اند. پرسپولیس قطعا کار آسانی نخواهد داشت. در رابطه با بازی‌های پیش رو با دکتر محمدرضا زادمهر گفت‌وگو کردیم. صحبت‌های این پیشکسوت بزرگ پرسپولیس با روزنامه پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

-بازی با تراکتورسازی لااقل برای دقایقی استرس‌زا شده بود. اول که تیم در گلزنی بدشانس بود و بعد هم گل اول وارد دروازه پرسپولیس شد. این خیلی غافلگیرکننده بود.

واقعا هم همین‌طور بود. پرسپولیس چندین موقعیت گل داشت، خوب هم بازی کرد و تیم برتر میدان بود اما در غافلگیری توپ وارد دروازه‌اش شد. پرسپولیس بعد از دریافت این گل، خود واقعی‌اش را نشان داد و کامبک خوبی داشت. نکته جالب‌توجه ۲ گلی بود که مهدی عبدی به ثمر رساند. او هفته پیش هم در حالی که یک نیمه بازی کرده بود، ۲ گل زد. خوش به حال تیمی که این‌قدر فوروارد خوب دارد که هر کدام‌شان بوی گل می‌دهند. بازی خیلی خوبی بود. چند شوت هم در نیمه اول احمد نوراللهی زد، به هر دلیلی توپ‌ها در چارچوب نبود ولی ایجاد موقعیت و شوت‌های پرسپولیس خیلی خوب بود و درنهایت هم بازی را با ۳ گل به سود خود تمام کرد.

-تراکتورسازی را چطور دیدید؟

تراکتور هم آمده بود بازی خوبی در خانه حریف انجام دهد. مبنای کارش بر اساس ضد حملات بود و دریکی از این‌ها هم موفق به گلزنی شد ولی پرسپولیس تسلط خوبی بر بازی داشت و مزد تلاش و کوشش خود را گرفت.

-ولی آن لحظات که تراکتورسازی گل زد و همزمان هم سپاهان به گل رسیده بود، خیلی دلهره‌آور شده بود.

من و شما می‌دانستیم که نتیجه بازی سپاهان چه شده، بازیکن که نمی‌دانست. قشنگی لیگ به همین چیزهاست که تا دقیقه آخر نتیجه مشخص نیست. این خیلی خوب است که ۲ تیم در رقابت فشرده قهرمانی هستند. ضمن احترام به سپاهان، پرسپولیس کار خودش را انجام می‌دهد. اصلا چه کسی فکرش را می‌کرد که سایپا این هفته ببرد؟ حالا هم قهرمان لیگ تا روز آخر قطعی نیست، همه‌چیز در گروی یک اشتباه است. یک اشتباه ممکن است صدر جدول را جابه‌جا کند. بچه‌ها تمرکزشان باید زیاد باشد. آن‌ها تا ۹۹ را آمدند باید به ۱۰۰ برسند و کار تمام شود.

-پیکانِ مهدی تارتار تیم خوبی است. اصلا تیم‌های این مربی همیشه خوب فوتبال بازی می‌کنند.

بله تیم خوبی است اما پرسپولیس با همین روحیه نیمه دوم کار کند، هیچ تیمی در ایران و آسیا جلودارش نیست. کار پرسپولیس تداوم دارد.

-اما همین تیم دربی را باخت، چرا؟

من فکر می‌کنم دربی شرایط خاص خودش را می طلبید، پرسپولیس نباخت، ضربات پنالتی به شرایط روحی بازیکنان بستگی دارد. درواقع ما دربی را مساوی کردیم و کار به پنالتی کشید. حالا در پنالتی‌ها تمرکز حریف بیشتر بود و آن شرایط پیش آمد. یحیی که خودش یکی از بهترین بازیکنان بوده هم پنالتی از دست داده، اما همین بازیکنی که در دیدار با استقلال پنالتی از دست داد، بعد از آن بازی ببینید چقدر گل زده. عبدی در ۲ هفته بعد از دربی ۴ گل به ثمر رسانده و قشنگ پنالتی دربی را جبران کرده است. به هرحال پیش می‌آید. بزرگ‌ترین بازیکن دنیا هم پنالتی را اوت می زند. درهرصورت در این بازی یک گروه باید می‌برد.

-نکته جالب اینجاست که پرسپولیس در نیم‌فصل اول مشکل گلزنی داشت، اما حالا از بهترین و آماده‌ترین مهاجمان سود می‌برد.

همه‌اش از رقابت است. این رقابتی که ایجاد شد، مهاجمان پرسپولیس در این شرایط قرار گرفتند. ضمن اینکه حالا شناخت بچه‌ها نسبت به همدیگر خیلی خوب است، گروه شدند و زوج‌های خوبی پیداکرده‌اند. وحید امیری با مهدی ترابی، احمد نوراللهی با ۲ فوروارد گروه. شیری و نعمتی و… سرلک و نوراللهی خوب همدیگر را پوشش می‌دهند. گروه به هارمونی خوبی رسیده که ان شاءا… نتیجه هم همان چیزی باشد که انتظار داریم.

-البته هنوز لیگ تمام نشده صحبت از این است که بازیکنان قرارداد نمی‌بندند، کنعانی زادگان هم می‌رود. بعد از گلات قهرمانی تیم به هم نمی‌ریزد؟

خوب است بچه‌ها دندان روی جگر بگذارند تا این یک بازی تمام شود و در محیط آرام در مورد مسایل مختلف صحبت شود. به هر حال هر سال تعدادی از نفرات جدا می‌شوند اما شالوده گروه باید حفظ شود. بازیکن حق دارد دنبال تعهدات باشگاه باشد. تعامل دوطرفه باید وجود داشته باشد. درضمن درآمد باشگاه باید از انتقال بازیکن باشد، همه جای دنیا بازیکنان می‌روند. باشگاه پرسپولیس ویترین هست و بازیکن اینجا نمایش داده می‌شود. وقتی پیشنهادی بیاید، ضمن حفظ موقعیت تیم خوب است که معامله برد -برد داشته باشیم. هم بازیکنان فروش بروند و هم درآمدزایی شود. ما باید بازیکن بیاوریم که صاحب تجربه شوند و با آن‌ها قرارداد ۳ ساله بسته شود. سال آخر به فروش بروند که هم نیروی مستعدی دیگری جای شان را بگیرد و هم پولی عاید باشگاه شود. فقط باید بازیکن مستعد جذب شود تا پرسپولیس هم ضعیف نشود. ما باید در هر پست دو، سه تا بازیکن داشته باشیم. طارمی رفت، علیپور رفت، هم برای خودشان خوب شد و و در آن مقطع برای باشگاه. یادم هست از انتقال طارمی پول برانکو را دادند. آن‌ها که رفتند در خط فوروارد مشکلی ایجاد نشد. نمی‌شود بازیکن را برای همیشه نگه داشت.

-پرسپولیس بازهم فصل موفقی را پشت سر گذاشت. رمز این تداوم موفقیت چه بود؟

پشتکار، همدلی و تمرکز بالا.

-بهترین بازیکن این فصل را چه کسی دیدید؟

همه خوب بودند، زحمات کادر فنی، کادر پزشکی تدارکات و… همه یک مجموعه بودند، همه با هم حرکت کردند اما از نقش چند تا بازیکن محوری گروه نمی‌شود به‌سادگی گذشت. کاپیتان گروه سید جلال حسینی، احمد نوراللهی، وحید امیری، کمال کامیابی نیا، این‌ها تیم را در قالب قهرمانی نگه می‌دارند. بازیکنانی هستند که پرسپولیس را درک می‌کنند و خودشان شخصیت بزرگی دارند و آن را به جوانان منتقل می‌کنند.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.