سمیعی در حساس ترین زمان و پیش از بازی لیگ قهرمانان خداحافظی کرد و رفتاصرار بر استعفای عجولانه

0 15

جعفر سمیعی جان، آبرو و آینده‌اش را برداشت و فرار کرد. درباره دلایلش خیلی حرف‌ها را نمی‌توان زد. خیلی از هوادارانی که شاید با خواندن همین جملات، بگویند که ما وظیفه داریم بگوییم اصلا حاضر نخواهند شد زیر بار حقایق بروند و ناسزا و بد و بیراه روانه خواهند کرد. پس فعلا همه چیز را گردن مشکلات مالی و وزارت بیندازید تا ببینیم چه می‌شود. همچنان تصاویر آدم‌هایی که کنار هم خنده‌های مصنوعی دارند را منتشر کنیم و کپشن بنویسیم با اتحاد و همدلی این ها قهرمان شدیم تا بعد. هر چند به قول افشین قطبی مگر قرار است با هم زندگی کنیم که مشکل نداشته باشیم. قرار است با هم کار کنیم حتی اگر دشمن باشیم.
همچنین می‌توانیم همه چیز را گردن پایان دوران ماموریت بندازیم. اصلا فکرش را نمی‌کردیم پشت ان چهره جدی، این همه شوخ طبعی باشد.

*شاید جایی بهتر از پرسپولیس
از یک شنبه شب دیگر نهایی شده بود که سمیعی تصمیم خودش را بر نمی‌گرداند. دیروز هم آب پاکی روی دست همه ریخته شد. نه به آن ها که باید با دیلم از صندلی مدیرعاملی پرسپولیس جدای‌شان می‌کردی و نه به این یکی که باید دست و پایش را با طناب به ان صندلی می‌بستند. البته خیلی زیباتر بود اگر این، به خاطر یک صندلی دیگر نبود. با این وجود ممنون که بی جنگ و خونریزی بود. ممنون که به هر حال به سهم خود و با جمیع شرایط، برای خودت کیسه ندوخته بودی و آن چه از دست و توانت برآمد انجام دادی.
سمیعی دیروز بالاخره نطق پایانی و خداحافظی را ایراد کرد و این در رسانه تازه آزاد شده باشگاه منتشر شد.
او گفت: « ماموریت من درست در پایان بازی با پیکان در هفته سی‌ام لیگ به اتمام رسید. همان زمان هم موضوع را به دکتر سلطانی‌فر وزیر وقت ورزش و جوانان اعلام کردم اما ایشان توصیه کردند بهتر است چند روز دیگر هم بمانم. از طرف دیگر، نقل و انتقالات هم در پیش بود و نمی‌توانستیم به همین راحتی از کنار این پروژه عبور کنیم. پس، با وجود اتمام ماموریت، باز هم ماندم تا کارها را پیش ببرم. بعد از جذب بازیکن و حل مشکلات مربوط به سفر تاجیکستان، در دیدار با دکتر سجادی، وزیر جدید ورزش و جوانان موضوع استعفاء را مطرح کردم و به ایشان گفتم دیگر نمی‌توانم در خدمت پرسپولیس باشم.»
همه چیز خیلی شیک و مرتب کنار هم قرار گرفته است. پس بگذارید به پایه این میز که همه چیز خیلی مرتب روی آن قرار دارد یک ضربه کوچکی بزنیم. با توجه به این که شاید بخشی از آن برای بعضی خوشایند نباشد ابتدا یک تبریک بگوییم که متوجه شدید بخشی از این اصرار برای ماندن از ان رو است که سر فرصت، مجالی پیش بیاید که با حیا کن، رها کن بدرقه شوید و رودست زدید.
و اما سوال این که چرا این مامورین این قدر کوتاه بود؟ چرا برای تمدیدش اقدام نکردید اگر مشکل به پایان ماموریت مربوط می‌شد؟ اگر اقدام کردید و اقدام نکردند، الان باید بگویید. البته از صحبت‌های‌تان که یک چیز دیگر برآمد.
راستی اتفاقی افتاده بود که باید به بهانه پرسپولیس، از حراست وزارت ورزش دور می‌شدید. می‌پرسیم چون این روش مسبوق به سابقه بوده است.
راستی این تعجیل به رفتن چه قدر به این موضوع ربط پیدا می‌کند که دولت تغییر کرده است و بالاخره در جریان تغییر و تحولات، پست‌ها، جایگاه‌ها، میز‌ها و صندلی‌ها در حال شناختن صاحبان جدید خود هستند؟ البته می‌توانید بگویید به ما ربطی ندارد ولی بالاخره کسی که به پرسپولیس می‌آید حتما می‌داند که دیگر خیلی از مسایلش به خلی‌ها ربط پیدا می‌کند.

*این چه وقت رفتن بود؟
هواداران در کنار تمام سوالات و تحلیلهایی که دارند. این گلایه را هم مطرح می‌کنند. این چه وقت رفتن بود اقای مدیرعامل؟
الان که پرسپولیس هنوز تکلیف اخرین خریدش را روشن نکرد و یحیی گل محمدی هم دیروز روضه عدم رضایت از خرید در خط حمله را مطرح کرد برای اینده در حالی که با ال کثیر و عبدی، گزینه‌هایی مانند آبشک و قاسمی نژاد نوع فوتبال‌شان تناسبی با شکل بازی شهریار مغانلو نداشت.
الان چه وقت رفتن بود که پرسپولیس با مجموعه‌ای از مسایل حل نشده در آستانه بازی با استقلال دوشنبه قراردارد؟
اصلا بهترین زمان برای جدایی چه زمانی بود؟ الان زمان بدی بود یا زمان مناسب؟ نظرات مختلف است. نکته این جا است که پرسپولیس کلا زمان بدون دغدغه ندارد. همیشه مسایلی وجود دارد که تغییرات مدیریتی حل و فصل ان ها را معطل بگذارد. در مقابل نظر بالا بعضی هم می‌گویند اگر تصمیم بر جدایی قطعی بود چه زمانی بهتر از حالا که نقل و انتقالات انجام شده است و تیم هم غیر از حق و حقوق نیاز دیگری ندارد. شاید هم حالا با جدایی سمیعی بالاخره معجزه بشود و اجازه بدهند که که حساب باشگاه باز شود.

*حال تیم با اولین واریز، خوب می‌شود
در این شرایط، بعضی هم نگران حال و روز اعضای تیم هستند. بعضی نیز آن قدر تعارفات، استوری‌ها و مسایلی از این دست را باور کرده‌اند که نگران هستند اعضای تیم در استانه بازی لیگ قهرمانان آسیا، افسردگی بگیرند. امان از دست بعضی.
اولین واریز به ویژه اگر تُپُل باشد، تمام خاطرات حاجی را می‌شوید و می‌برد. نه این که از سر عیب جویی این حرف را بزنیم. زندگی همین است. اگر قرار بود بازیکنان پرسپولیس با رفغتن برانکو زانوی غم بغل بگیرند که هنوز باید زانوی غم به بغل باشند. زنذگی جریان دارد. پرسپولیس نیز همین‌طور. الان البته طبیعی است که کمی نگرانی بیشتر شود از این بابت که نکند این تغییر و تحول با طولانی کردن فرایند کار، چالش مالی ان ها را بیشتر کند. نگرانی به جایی هم هست و جای خرده گرفتن هم نیست.

*کاندیداهایی از همه رنگ، صدری در صدر
سمیعی که رفت و تا روزی که دوباره برگردد در گمانه زنی‌ها، آلترناتیو جایگزینی مدیران عامل بعدی است. فهرست کاندیداها برای مدیرعاملی بلندتر می‌شود. همه جور مدیری هم از موفق تا نا موفق در آنجا دیده می‌شود از کسی که با با زور و رانت دیگران را ویران کرد تا برای خودش کارنامه درست کند و این اواخر هر تیمی رفته، خراب کرده است تا کسانی که وقتی هم این جا بودند پذسپولیس را برای خود کوچک بر می‌شمردند البته در محافل خصوصی. کاندید هست که هر جا بوده برای پرسپولیس شمیر از رو بسته است تا کسی که در کل از پرسپولیس بدش می‌آید. چند گزینه منطقی هم البته وجود دارد. در این میان به نظر منطقی‌ترین کار شاید سپردن کار به سید مجید صدری باشد که حداقل در جریان امور هست تا این غافلگیری بزرگ و بزرگ‌تر نشود. به نظر که همین اتفاق هم بیفتد.
سجادی هم حالا با اولین چالش جدی خود روبه رو شده است و بعید می‌دانیم بخواهد به شکلی عمل کند که خود را فعلا بیشتر درگیر این مساله کند.

*پرسپولیس گرفتار در زلزله
هر چه هست پرسپولیس باید هر چه سریعتر از بلاتکلیفی خارج شود. پرسپولایس بازی‌های مهمی پیش رو دارد، در حالی که از شرایط مسابقه و بازی‌های رسمی به دور است. شجاهعی که هنوز مصدوم است و ماجرای کامیابی نیا هم مبهم است. چند بازیکن را هم به خاطر همراهی تیم ملی در تمرین ندارد. هنوز به مرحله مزایده انتخاب کارگزار که خودش می‌تواند فرایند طولانی شود نرسیده است. بخشی از مطالبه سال قبل بازیکنان مانده و برنامه زمان‌بندی برای پرداخت اعلام نشده است. حساب مسدود است . اکنون با تغییرات مدیریتی روبرو است.
پرسپولیس زلزله فعلا خودش وسط زمین لرزه گیر افتاده است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.