فصل هنوز تمام نشده بازار دلالی با نام بزرگ فوتبال ایران آغاز شده استبازارگرمی با اسم پرسپولیس ممنوع

0 89
فصل هنوز تمام نشده بازار دلالی با نام بزرگ فوتبال ایران آغاز شده استبازارگرمی با اسم پرسپولیس ممنوع

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالی که هنوز زمان زیادی تا پایان لیگ بیستم باقی‌مانده است، از همین حالا گمانه‌زنی‌ها درباره لیست خرید گل محمدی برای فصل آینده آغازشده است. در رسانه‌ها نصف بازیکنان لیگ از پرسپولیس پیشنهاد بازی دریافت کرده‌اند و این تیم که آه در بساط ندارد قرار است فصل بعد تیم کهکشانی را با حضور لژیونرها و بازیکنان خارجی راهی مسابقات کند!
هم قرار است شجاع خلیل زاده بازگردد و هم رایان تفضلی جذب شود. ایمان سلیمی هم که آزاد است و دیگر تراکتور هم کاره‌ای نیست که بر سر انتقال این بازیکن سنگ‌اندازی کند، پس چه‌بهتر که او را هم پرسپولیسی بدانیم .
فقط این وسط مشخص نیست که پرسپولیس این همه مدافع میانی را می‌خواهد چیکار و اصلا چگونه باید در لیست خود جا کند؟ آن‌هم وقتی ۲ مدافع آماده مثل سید جلال و کنعانی زادگان دارد و یک بازیکن تازه‌نفس مثل فرشاد فرجی که در همین بدو ورودش توانست جایگاه هم پستی‌های را به خطر بیندازد.
می‌گویند کنعانی زادگان با الاهلی تمام کرده و فصل آینده در لیگ ستارگان توپ می‌زند. این خبر مدت‌هاست از سوی رسانه‌های قطری مخابره می‌شود و هر بار از جانب این بازیکن تکذیب شده است. اما به حرف رسانه‌های داخلی باشد جانشینش هم تعیین‌شده است!
احمد نوراللهی هم مثل کنعانی با پیشنهاد مالی سنگینی از سوی تیم‌های عربی مواجه شده است، پس تا تنور داغ است برای این بازیکن هم جانشین مشخص کنند و چه کسی دم دست‌تر از رضا اسدی. به‌هرحال این بازیکن هم مثل سلیمی تیم ندارد، پس چه ‌بهتر که با اسم پرسپولیس برای این بازیکن بازارگرمی کنند. ناگفته نماند اسدی که در پایان فصل گذشته راهی سن‌پولتن اتریش شده بود بعد از یک‌فصل ناموفق در این تیم قراردادش را فسخ کرد و هم‌اکنون آزاد است. در نقل و انتقالات زمستانی هم خیلی از بازیکنان با نام پرسپولیس دست به بازارگرمی زدند، اما دیدید که کادر فنی فقط ۳ بازیکن در پست‌هایی که نیاز بود را جذب کرد. این رفتارهایی که برخی بازیکنان با کمک مدیربرنامه و رسانه‌های حامی خود در نقل و انتقالات بروز می دهند مدت‌هاست که منسوخ شده است.
حتما برای شما هم سوال است که این شایعات چرا فقط حول محور پرسپولیس می‌چرخد. احیانا ۱۵ تیم دیگر لیگ قصد خرید بازیکن ندارند؟ شاید هم سرخ‌ها چاه نفت پیدا کرده و این‌قدر پولدار شده‌اند که همزمان وقتی می‌خواهند همه این بازیکنان را بخرند به فرجانی ساسی ملی‌پوش و تونسی هم پیشنهاد مالی هنگفتی بدهند. البته خوب می‌شد که پرسپولیس می‌توانست این همه بازیکن خوب و باکیفیت را یکجا داشته باشد، اما واقعیت این است که این حرف‌وحدیث‌های دهن پرکن فقط برای جذب مخاطب و افزایش بازدید سایت‌های خبری خوب است و نتیجه‌ای جز به حاشیه رفتن سرخ‌ها ندارد. آن‌هم در این شرایط که این تیم در چند جبهه برای قهرمانی می‌جنگد.
پرسپولیس با همین مجموعه فعلی موفقیت‌های مهمی را به دست آورده و توان آن را دارد که با همه کاستی‌ها دوباره قهرمانی‌هایش را تکرار کند. کادر فنی پرسپولیس هم اگر خیال تغییرات داشته باشد، همان‌طور که قبلا هم گفته شده است آن را به زمان مناسبی واگذار می‌کند. و آنچه در حال حاضر مدنظر باشگاه است، تمدید با بازیکنانی است که در پایان فصل قراردادشان به اتمام خواهد رسید که محمدحسین کنعانی زادگان و احمد نوراللهی یکی از آن‌ها هستند.
امید عالیشاه، وحید امیری و مهدی شیری هم سایر نفراتی هستند که گل محمدی تاکید به تمدید آن‌ها دارد. البته باشگاه کار سختی برای حفظ این نفرات دارد، چون برخی از آن‌ها پیشنهادات مالی وسوسه کننده‌ای از تیم‌های داخلی و خارجی دارند، اما همان‌طور که اشاره شد همه دغدغه کادر فنی تمدید با ستاره‌ها و ملی‌پوشان تیم است و یحیی گل محمدی هم بارها تاکید کرده که هیچ لیست خریدی به باشگاه نداده است. و این یعنی پرسپولیس در حال حاضر تصمیمی برای جا به جایی نفراتش ندارد و اولویت حفظ بازیکنان فعلی است و پرداخت دستمزد آن‌هاست. و البته بستن پرونده‌های شکایتی که از داخل و خارج به سمت باشگاه سرازیر شده و راه چاره و نجاتی با این وضعیت مالی باقی نگذاشته است.
اگر بازیکنانی که رسانه‌ها اسم می‌برند مدنظر گل محمدی باشد، قطعا در این مقطع اقدام به مذاکره نمی‌شود، تا تمرکز بازیکنان تیم در این مقطع حساس که پرسپولیس مسابقات مهمی چون سوپرجام و دربی حذفی را در پیش دارد به هم نریزد. خصوصا که این تیم رقابت نفسگیری هم بر سر قهرمانی در لیگ با سپاهان دارد. بنابراین بازیکنان پرسپولیس نباید توجهی به اسامی که این روزها در رسانه‌ها مطرح می‌شود داشته باشند و فقط و فقط روی بازی‌های خود تمرکز کنند. برای فصل آینده هم اگر بازیکنی جذب شود براساس نیاز تیم و با تصمیم کادر فنی خواهد بود.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.