محمدخانی: اگر رادوشوویچ ناز می‌کند ردش کنندبه مهدی فنونی‌زاده گفتم رفتارهایش درست نیست

0 76
محمدخانی: اگر رادوشوویچ ناز می‌کند ردش کنندبه مهدی فنونی‌زاده گفتم رفتارهایش درست نیست

میلاد اعظمی – خبرنگار: همیشه صحبت کردن با ناصر محمدخانی یکی از اسطوره‌های تاریخ باشگاه پرسپولیس جذابیت‌های خودش را دارد.

محمدخانی که جزو پیشکسوتان خوش‌اخلاق فوتبال ایران محسوب می‌شود و خیلی کم وارد حواشی و کل‌کل‌های هواداری شده می‌توانست سوژه خوبی برای صحبت کردن در مورد حواشی چند روز اخیر پرسپولیس باشد. فاش شدن یک فایل صوتی از مرتضی فنونی زاده که سال‌ها با ناصر محمدخانی همبازی بوده بهانه خوبی بود تا در مورد این مساله با محمدخانی هم‌کلام شویم. مهاجم دهه ۶۰ پرسپولیس و تیم‌ملی درباره مرتضی فنونی زاده، شانس پرسپولیس برای قهرمانی، مساله رادوشوویچ و … صحبت‌هایی را انجام داد که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید:

-با تساوی سپاهان مقابل فولاد حالا پرسپولیس با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان در صدر جدول است. فکر می‌کنید که در این شرایط شانس قهرمانی پرسپولیس با توجه به ۶ بازی باقی‌مانده چقدر باشد؟
خیلی مهم است که پرسپولیس الان با ۲ امتیاز اختلاف در صدر جدول است، اما همه ما می‌دانیم که ۶ بازی باقی‌مانده، که می‌تواند بسیار سخت و سرنوشت‌ساز باشد. با توجه به شرایط جدول و بازی‌های پرسپولیس و سپاهان نمی‌شود به‌صورت قطعی حرفی زد اما با توجه به شرایط موجود، پرسپولیس شانس اول قهرمانی است.
– در این شرایط به نظر شما وظیفه هواداران چیست؟
با توجه به اینکه الان هواداران نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند به نظرم فقط باید از پرسپولیس حمایت کنند. الان در وضعیتی نیستیم که هواداران بخواهند روحیه بازیکنان و کادر فنی را تضعیف کنند. آن‌ها باید اعتمادبه‌نفس بازیکنان و کادر فنی را بالا ببرند تا با حمایت‌های آن‌ها گلات قهرمانی به دست بیاید.
– در چند روز گذشته انتشار یک فایل صوتی منتسب به مرتضی فنونی زاده که در آن به یحیی گل محمدی آل کثیر و پرسپولیسی‌ها توهین می‌کند خبرساز شده است، نظر شما در این مورد چیست؟
من شناخت کاملی از مرتضی دارم و می‌دانم که بچه خوبی است. مطمئناً در این مدت آن‌قدر به او فحاشی کردند که ممکن است او از کوره دررفته شد باشد و عصبانی شده باشد. مرتضی ۱۰ سال برای پرسپولیس بازی کرده و نباید به او توهین شود. من می‌دانم که خیلی‌ها او را با مهدی اشتباه گرفته بودند و به او فحش‌های بدی داده بودند، شاید به خاطر همین او هم در عصبانیت چیزی گفته باشد. در ضمن همه ما دیدیم که مرتضی خودش با انتشار چند ویدئو از مردم عذرخواهی کرد. به هر حال ممکن است گاهی آدم‌ها در عصبانیت از کوره در بروند و چیزی بگویند.
– اما خیل عظیمی از هواداران پرسپولیس معتقدند که باشگاه باید از مرتضی فنونی زاده شکایت کند.
من هم این مسایل را شنیدم اما به نظرم شکایت کردن از یکی مثل فنونی زاده که ۱۰ سال در این تیم بازی کرده درست نیست، آن‌هم در شرایطی که خودش عذرخواهی کرده.
– در مورد رفتارهای عجیب مهدی فنونی زاده چه صحبتی دارید؟
واقعاً نمی‌دانم چرا مهدی چنین رفتارهایی می‌کند. حتی چند بار با او صحبت کردم و گفتم که رفتارهایش درست نیست اما نمی‌دانم چرا این کارها را می‌کند. مهدی بازیکن تیم‌ملی و استقلال بوده و باید هم حرمت خودش را نگه دارد و هم به دیگران احترام بگذارد.
– در این چند سال شده که شما مشکلی با استقلالی‌ها داشته باشید یا برای آن‌ها کری بخوانید و به آن‌ها توهین کنید؟
به‌هیچ‌وجه من چنین اخلاقی ندارم. نه تا به حال به استقلالی‌ها توهین کردم و نه حتی در دوران بازیگری هم برای آن‌ها کری خواندم. من همیشه سعی کردم احترام حریف را نگه دارم تا آن‌ها هم به من احترام بگذارند. تا به حال سابقه نداشته که من بخواهم به استقلالی‌ها آن‌هم در فضای رسانه یا مجازی توهین بکنم چون معتقدم همه باید به هم احترام بگذاریم.
– به نظر شما چه اتفاقی رخ داده که در این چند سال اخیر به این اندازه استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها به یکدیگر توهین می‌کنند و دیگر خبری از احترام متقابل نیست.
واقعاً فضای هواداری و فوتبال ما در این چند ساله بسیار مسموم شده. این نوع رفتار و این حجم از توهین‌ها اصلاً در زمان ما وجود نداشت. الان شرایط طوری شده که مربی، بازیکن و حتی مدیران‌ هم درگیر این مسایل می‌شوند. این نوع فحاشی‌ها و این حجم از بی‌احترامی‌ها چند سال است که مد شده است وگرنه درگذشته با وجود تمام رقابتی که بین پرسپولیس استقلال وجود داشت اما هیچ‌وقت شاهد این حجم از توهین و فحاشی بین پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها نبودیم.
– چند وقتی است که ماجرای عدم بازگشت رادوشوویچ به پرسپولیس مطرح شده است، نظر شما راجع به این مساله چیست؟
من نمی‌دانم پشت پرده چه اتفاق‌هایی می‌افتد، اما اگر رادوشوویچ ناز می‌کند و برای پرسپولیس کلاس می‌گذارد ردش کنند برود. حامد لک به‌خوبی برای ما بازی کرده و هیچ‌وقت هم حرفی نزده اما رادوشوویچ مدتی هست که فقط حاشیه درست می‌کند . به نظر من اگر رادوشوویچ می‌خواهد چنین رفتاری را ادامه بدهد باید پول او را بدهند و با او تسویه کنند که برود.
– به نظر شما چرا رادو به یک‌باره چنین رفتاری از خودش نشان داد؟
من نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد اما رادو بچه بدی نبود و پرسپولیس را دوست داشت، هواداران هم او را دوست داشتند. به هر حال باید باشگاه به تعهداتش نسبت به او عمل کند و پولش را بدهد اما او هم نباید آن‌قدر برای پرسپولیس ناز کند و بخواهد پرسپولیس را با خواسته‌های عجیبش تحت‌فشار بگذارد.
– راستی شما که از پرسپولیس طلبکار نیستید؟
نه، من هیچ طلبی از پرسپولیس ندارم و اتفاقا بدهکار پرسپولیس هستم چون اگر به هرجایی رسیدم و اگر بین مردم شهرت و محبوبیتی دارم از صدقه سر پرسپولیس است. ما از کنار پرسپولیس به تیم‌ملی، پول و حتی مسایل دیگر در زندگی رسیدیم پس خودم را هیچ‌وقت از پرسپولیس طلبکار نمی‌بینم و همیشه بدهکار پرسپولیس هستم.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.