معادله پیچیده‌ در گروه B

0 15

تیم تراکتور در حالی اولین برد خود در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرد که کار دشواری برای صعود از گروه دوم دارد.

به گزارش پرسپولیس نیوز، ورزش سه نوشت: تیم تراکتور بعد از اینکه لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ را به بدترین شکل ممکن به پایان رساند، دو دوره در این رقابت ها غایب بود تا اینکه با کسب عنوان قهرمانی جام حذفی فوتبال ایران در فصل ۹۹-۹۸ جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ را به دست آورد.

بر اساس قرعه کشی صورت گرفته، تراکتور در گروه دوم با تیم های الشارجه امارات (میزبان گروه) پاختاکور ازبکستان و نیروی هوایی عراق همگروه شد؛ تیم اماراتی که در حال حاضر در رتبه چهارم لیگ کشورش حضور دارد به همراه صدرنشینان دو لیگ ازبکستان و عراق، حریفانی سرسخت برای تراکتور به شمار می رفتند و از همان ابتدا پیش بینی می شد که شاگردان خطیبی کار سختی برای صعود از این گروه داشته باشند.

تراکتور دور رفت مرحله گروهی را با تساوی سه بر سه مقابل پاختاکور و دو تساوی بدون گل مقابل الشارجه و نیروی هوایی به پایان رساند. در آغاز دور برگشت، نماینده ایران موفق شد نیروی هوایی را با یک گل شکست داده و ضمن کسب اولین برد خود در این دوره از رقابت ها، با ۶ امتیاز پشت سر الشارجه ۷ امتیازی در رتبه دوم جدول رده بندی گروه دوم جای خود را مستحکم کند. الشارجه و پاختاکور امشب به تساوی یک بر یک دست یافتند تا نماینده ازبکستان پایین تر از تراکتور و با سه امتیاز در مکان سوم جدول بماند.

در چنین شرایطی تیم تراکتور کار بسیار دشواری برای صعود از گروه خود در پیش دارد. با توجه به فاصله نزدیک امتیازات، صعود برای همه تیم های گروه دوم سخت است و تراکتور برای اینکه بتواند با حضور در صدر، بدون دردسر راهی مرحله حذفی شود نیاز به ۲ برد قطعی دارد. با توجه به اینکه الشارجه به احتمال زیاد برنده بازی با نیروی هوایی در بازی بعدی اش خواهد بود، پیروزی در هر ۲ بازی برای صدرنشینی تراکتور نیاز است.

تراکتور روز دوشنبه مقابل پاختاکور به میدان خواهد رفت و با توجه به اینکه در بازی رفت سه گل به این تیم زد و البته روحیه بالایی که پس از کسب برد مقابل نیروی هوایی در بازیکنان این تیم به وجود آمده، هواداران تراکتور بسیار امیدوار هستند که تیم شان بتواند با گذر از نماینده ازبکستان در بازی پایانی دور گروهی نیز از سد الشارجه گذشته و بدون دردسر راهی مرحله حذفی شود. با توجه به اینکه تنها ۶ تیم دومی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند به دور حذفی راه خواهند یافت، برنامه ریزی برای صعود با رتبه دوم، یک ریسک پرخطر در این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.