واعظی: تغییر دروازه‌بان تیم‌ملی کار منطقی نبود

0 46

دروازه بان اسبق تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است تغییر دروازه بان تیم ملی در این مقطع کار چندان منطقی نبود چرا که تجربه بیرانوند می‌تواند به ما کمک کند.

به گزارش پرسپولیس نیوز، مهدی واعظی درباره عملکرد تیم ملی در مسابقات انتخابی مقدماتی جام جهانی به ایرنا گفت: متاسفانه شیوع ویروس کرونا روی فوتبال دنیا به ویژه آسیا تاثیر زیادی گذاشته و همین شرایط موجب شد تا تیم ملی بر خلاف سایر تیم‌ها بازی تدارکاتی نداشته باشد. با این حال ما در گام نخست توانستیم هنگ کنگ را از پیش رو برداریم و در بازی مهم با بحرین هم بهترین نتیجه را گرفتیم.

وی افزود: در بازی با بحرین هم بازیکنان عملکرد خیلی خوبی را ارائه دادند. آنها ابتدا در نیمه اول بازی را کنترل کردند تا بحرین را محک بزنند و در نیمه دوم برنامه‌هایشان را برای گلزنی در زمین اجرا کردند و در نهایت هم با نتیجه‌ای دلچسب بازی را با برتری پشت سر گذاشتند.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره عملکرد علیرضا بیرانوند در ترکیب تیم ملی اضافه کرد: علیرضا دروازه‌بان خوبی است و تجربه او فاکتور بسیار مثبت و مهمی در تیم ملی محسوب می‌شود. شاید در ۲ دیدار گذشته موقعیت چندانی روی دروازه ما خلق نشده اما خروج های او، ارتباط او با مدافعان و … موجب شده تا دلمان از دروازه تیم ملی گرم باشد.

واعظی در پاسخ به این سوال که پیش از مسابقات خیلی‌ها معتقد بودند به خاطر وضعیت نه چندان خوب علیرضا بیرانوند در باشگاهش بهتر است امیر عابدزاده پس از درخشش در پرتغال درون دروازه تیم ملی قرار بگیرد، بیان کرد: تیم ملی ما بازی تدارکاتی زیادی نداشته است. در این شرایط ممکن است یک سرمایه ما بسوزد. در چنین شرایطی فقط فاکتور تجربه می تواند به ما کمک کند چرا که حتی یک تساوی ممکن است همه چیز را از ما بگرد و ناکام باشیم. علیرضا بیرانوند تجربه لازم را دارد.

وی در مورد سایر دروازه‌بان‌های دعوت شده به تیم ملی اظهار کرد: نفرات دعوت شده از بهترین‌های ایران هستند و خیالمان بابت خط دروازه راحت است. فکر نمی کنم از این بابت به مشکل بخوریم.

واعظی در مورد شانس صعود ایران تصریح کرد: تا الان تنها نیمی از راه گذشته و نیمی دیگر باقی مانده است. شاید از دید خیلی ها عراق جدی ترین رقیب ما باشد اما به نظر من بحرین ممکن بود دردسر بیشتری ایجاد کند. ۲ برد اخیر تیم ملی را از نظر روحیه در شرایط خوبی قرار داده و امیدوارم در بازی‌های باقی مانده نیز تیم ملی این روند خوب را حفظ کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.