پاسخ معاون وزارت بهداشت:بازی‌های پرسپولیس در لیگ لغو نمی‌شود

0 42

سیما سادات لاری معاون وزارت بهداشت اعلام کرد که تیم پرسپولیس در فضای قرنطینه خواهد بود اما دیدارهای این تیم لغو نمی‌شود و امکان بازی و تمرین وجود دارد.
به گزارش پرسپولیس نیوز و به نقل از ورزش سه، روز گذشته سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای رسمی اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور هندوستان، این تیم در بازگشت به کشور باید قرنطینه دو هفته ای را سپری کند.

این موضوع با واکنش‌های مختلفی مواجه شد و باتوجه به این‌که پرسپولیس در بازگشت به ایران دو بازی حساس را مقابل استقلال و سپاهان خواهد داشت و همچنین فشردگی مسابقات به شکلی است که قرمزها امکان تعویق مسابقه خود را ندارند و مشخص نبود که ماجرا به شکلی پیش خواهد رفت.

پس از این موضوع شایعات زیادی هم درباره تلاش سازمان لیگ برای برنامه ریزی جدید وجود داشت اما حالا سیما سادات لاری معاون وزارت بهداشت،  اعلام کرد که قرنطینه، مانع از برگزاری بازی و تمرین توسط تیم پرسپولیس نمی‌شود و بنابراین سرخپوشان پایتخت امکان برگزاری بازی را خواهند داشت.

معاون وزیر بهداشت درباره قرنطینه تیم پرسپولیس در بدو ورود به ایران، توضیح داد: «قرنطینه از قبل از شیوع ویروس کرونا هندی پیش بینی شده بود و کلیه بازیکنان تیم‌های ملی و لیگ برتر در هنگام ورود به اردو با تست منفی و در هنگام بازی و تمرین باید در محل اردو قرنطینه می‌شدند.»

سیما سادات لاری در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره شیوه قرنطینه و این‌که امکان تمرین وجود خواهد داشت یا خیر، اظهار داشت: «این موضوع (قرنطینه) شامل همه همراهان تیم‌ها نیز می‌شد. البته در هنگام قرنطینه، بازی و تمرین منعی ندارد. ولی اگر در اردو ۲۵ درصد افراد تست مثبت داشته باشند، باید اردو متوقف شده و بازی هم لغو شود. این در قالب پروتکل و تفاهم به وزارت ورزش هم اعلام شده است.»

او در پایان صحبت هایش با اشاره به نامه سعید نمکی وزیر بهداشت، گفت: «وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در مورد تیم پرسپولیس در نامه‌ای به معاون بهداشت اعلام کرده که کلیه افراد این تیم و همراهان به محض بازگشت باید تحت قرنطینه کامل و انجام تست‌های مربوطه قرار گیرند.»

با این توضیح به نظر می‌رسد که مشکلی در راه برگزاری دو بازی حساس پرسپولیس مقابل سپاهان و استقلال وجود نخواهد داشت. البته باید دید که در بازگشت به ایران نتایج تست بازیکنان پرسپولیس به چه شکلی خواهد بود و آیا بیش از ۲۵% تست مثبت کرونا در اردوی این تیم وجود خواهد داشت یا خیر؟

تیم پرسپولیس پس از برگزاری دو بازی، آخر این هفته به ایران بازخواهد گشت. آن‌ها تاکنون شش تست کرونا را در هند انجام دادند که نتیجه همگی منفی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.