پاسخ کمیته مسابقات به درخواست پرسپولیس برای تعویق دربی: شاید زودتر برگزار کردیمطنز فوتبال

0 50
پاسخ کمیته مسابقات به درخواست پرسپولیس برای تعویق دربی: شاید زودتر برگزار کردیمطنز فوتبال

شیوا دورانگر – خبرنگار: در حالی که کمتر از ۴ روز تا دیدار پرسپولیس و سپاهان باقی مانده، شاگردان گل محمدی همچنان در قرنطینه به سر می‌برند و در انتظار نتیجه دومین تست کرونای خود هستند تا  تمرینات را از سر بگیرند.

طبق اعلام پزشک باشگاه احتمالا جواب تست‌ها روز سه شنبه حاضر می شود؛ یعنی در خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن، پرسپولیسی‌ها برای رویارویی با سپاهان، سه جلسه تمرینی خواهند داشت و گل محمدی در این زمان کوتاه باید تیمش را مهیای این بازی حساس کند. دیداری که با توجه به شرایط دو تیم در بالای جدول از حساسیت زیادی برخودار است و می‌تواند در راه قهرمانی بسیار تعیین‌کننده باشد.اما به لطف برنامه‌ریزی مدون سازمان لیگ، یک تیم در زمین تمرین خود، با امکانات کامل و استراحت یک هفته‌ای آماده این بازی می‌شود و یک تیم در حالی که هنوز خستگی بازی‌های لیگ قهرمانان را از تن خارج نکرده است، باید بدون ریکاوری و تمرین مناسب فردای قرنطینه شال و کلاه کند و به اصفهان برود. مثل اسیری که در قفس مانده باشد، از پرسپولیس حق پرواز را گرفته‌اند. نه اجازه تمرین می‌دهند، نه بازی این تیم را عقب می‌اندازند. حتی مجال ندادند این تیم بعد از صعود مقتدرانه از گروهش یک دل سیر شادمانی کند و با پیش کشیدن بحث قرنطینه استرس را به جان تیم انداختند.
بحث این نیست که پرسپولیسی‌ها نباید قرنطینه می‌شدند که این تصمیم با توجه به شرایط هند و شیوع کرونا در این کشور به درستی گرفته شد. به هرحال اگر یکی از اعضای تیم درگیر این ویروس می‌شدند ممکن بود آن را به اعضای خانواده یا اطرافیان خود منتقل کنند. اما این سوال برای همه پیش آمد که از بین نماینده‌های ایران چرا فقط پرسپولیس؟آنها که جواب تمام تست‌هایشان چه در هند و چه در ایران منفی بود. چرا تیمی مثل فولاد با وجود اینکه چند کرونایی داشت نباید به قرنطینه فرستاده می‌شد؟ آیا فقط کرونای هندی کشنده است و نوع انگلیسی، چینی و چی و چی بی خطر است، یا در کشورهایی که سایر نماینده‌های ما حاضر بودند وجود نداشت؟ چه خوب بود همان سختگیری که درباره پرسپولیس وجود داشت، شامل حال بقیه هم می‌شد. اگر وزارت بهداشت این جدیت را در همه بخش‌ها داشت و همه مسافرانی را که از مرزهای هوایی و زمینی وارد کشور شدند قرنطینه می‌کرد و از آن مهمتر مانع از تردد غیرضروری مسافران در داخل کشور می‌شد چه بسا ویروس کرونا تاکنون در کشورمان کنترل شده بود نه اینکه روز به روز به تعداد مبتلایان و فوتی‌ها افروده شود.
نکته اینجاست چند روز قبل که از معاون وزیر بهداشت درباره شیوه قرنطینه پرسپولیسی‌ها پرسش شده بود سیما سادات لاری گفته بود در هنگام قرنطینه، بازی و تمرین منعی ندارد، ولی حالا می‌بینیم که طور دیگری عمل می‌شود. مشکلات پرسپولیس در قرنطینه فقط معطوف به تمرین نیست و بعد از اینکه شاهد اعتراض پرسپولیسی‌ها به شلوغی هتل و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در این مکان بودیم، حالا شنیده می‌شود امکانات کم هتل آکادمی صدای سرخپوشان را درآورده و کادر پزشکی این تیم را دچار مشکل کرده و آنها قادر نیستند اقدامات لازم را برای درمان مصدومان انجام بدهند. کامیابی نیا، نوراللهی و سرلک سه مصدوم پرسپولیس هستند که غیبتشان در بازی با سپاهان خیلی می‌تواند به ضرر این تیم تمام شود. به همه اینها غیبت سعید آقایی را هم اضافه کنید که همچنان در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
با وجود این همه نابسامانی و مشکل، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ جوری وانمود می‌کند که گویی همه چیز گل و بلبل است و پرسپولیسی‌ها در پر قو قرنطینه شده‌اند! سهیل مهدی نه تنها حاضر نشد مثل بازی رفت، بازی معوقه استقلال را قبل از دربی برگزار کند، که قصد دارد بازی با سپاهان را هم سر موعد برگزار کند،آن هم با وجود اینکه می‌داند پرسپولیس به سبب شرایطی که به آن تحمیل کرده‌اند زمان کافی برای انجام تمرینات تاکتیکی ندارد. او با این رفتارها بی طرفی سازمان لیگ را زیر سوال برد و کاری کرد که حتی به فوتبالی بودنش شک وارد شود. به هر حال درست است که وزارت بهداشت دستور به قرنطینه پرسپولیس داده و سازمان لیگ قانون را اجرا کرده است،اما مگر غیر از این است که چیدمان و برنامه‌ریزی بازی‌ها در دست این سازمان است؟ اما می‌بینیم که آنها فقط به زبان دم از بی طرفی می‌زنند و گویی هیچ درکی از مفهوم عدالت ندارند. وگرنه بازی سپاهان باید چند روز عقب می‌افتاد.
قسمت خنده‌دار ماجرا اینحاست که سهیل مهدی می‌گوید این سازمان متعلق به هر ۱۶ باشگاه است و برنامه‌ریزی متناسب با هر ۱۶ باشگاه صورت می‌گیرد! سرپرست سازمان لیگ در ادامه شعارهای کلیشه‌ایش گفته است: سعی و تلاش ما این است که نمایندگان کشور مانند تیم ملی با خیال آسوده وارد مسابقات شوند. برای نمایندگان کشور زمانی را مشخص کردیم تا بدنسازی کنند و برای مسابقات آماده شوند. وقتی آنها از مسابقات بازگشتند آنها کمک کنند و وارد برنامه شوند. شرایط همه تیم‌ها را می‌بینیم. به هر سه نماینده ایران نیز تبریک می‌گویم. سعی می‌کنم به همه تیم‌ها کمک کنیم. بعد از تورنمنت هم شرایط را به غیر از موارد ضروری آن هم برای تیم ملی عوض نمی‌کنیم. ما فقط برای پرسپولیس یا تیم خاص دیگر برنامه را عوض نمی‌کنیم.
به راستی اگر سازمان لیگ برای هر ۱۶ تیم است، چرا در دور رفت، دربی عقب افتاد و پرسپولیس در ابتدا سه بازی عقب افتاده خود را برگزار کرد؟ اما حالا که پرسپولیس مشابه همین درخواست را دارد با آن مخالفت می‌شود؟ مگر سهیل مهدی نمی‌گوید برای نماینده‌های ایران زمان مشخص کرده‌اند تا بدنسازی کرده و آماده مسابقات شوند؟ پس چرا پرسپولیس سرگردان و بلاتکلیف است و بدون تمرین لازم باید یک روز بعد از قرنطینه بازی کند؟ همین حرف جناب سرپرست خود گواهی است برای تایید حرف‌های ما. پس لطفا ایشان دم از بی‌طرفی و کمک به پرسپولیس نزند که در باور نمی‌گنجد.
قطعا سهیل مهدی به عنوان یک فرد فوتبالی بهتر از همه می‌داند که یک تیم برای آماده شدن در یک مسابقه به چند جلسه تمرین نیاز دارد و باید ریکاوری انجام داده و تاکتیک‌ها را مرور کند. همانطور که خود در مصاحبه خود به آن اشاره داشت ،اما چطور وقتی تیم‌های دیگر درخواست می‌دهند بازی‌ها به عقب بیفتد، سازمان لیگ چشم بسته موافقت می‌کند یا برای اردوهای تیم ملی امکان عقب انداختن چند هفته‌ای بازی‌ها وجود دارد اما اسم پرسپولیس که می‌آید حتی با یکی دو روز تاخیر هم مخالفت می‌شود؟
سازمان لیگ در وضعیت امروز این تیم بی‌تقصیر نیست‌. بدون شک اگر مدیران کاردانی در فدراسیون داشتیم پرسپولیس مجبور نمی‌شد مثل سایر نماینده‌های ایران در کشور دیگری بازی‌هایش را برگزار کند تا مجبور باشد به قرنطینه برود. پرسپولیسی که شایستگی‌اش را در میزبانی فینال ۲۰۱۸ به اثبات رسانده، اما همانطور که دیدید دیپلماسی همان هندی‌ها که خیلی‌ها فوتبالش را مسخره می‌کنند، قوی‌تر از فدراسیون مثلا ۵ ستاره ما بود!
جالب اینجاست بعد از این افتضاح تاریخی که پرسپولیس را فرستادند به مسلخ کرونایی‌های هند و سایر نماینده‌ها را به خاک دشمن، جناب سهیل مهدی بادی به غبغب انداخته و می‌گوید اگر نمایندگان کشورمان نتایج خوبی گرفتند به خاطر شرایط خوب برنامه‌ریزی لیگ است و ناراحت است چرا به این مسائل پرداخته نمی‌شود! هر کسی نداند تصور می‌کند لیگ از ابتدای فصل منظم و دقیق برگزار شده است و آن همه تیمی هم که به برنامه‌ریزی بازی‌ها اعتراض داشته و دارند لابد در کشور دیگری عضو هستند.
همین نیم فصل اول بود که به خواست استقلال نزدیک به ۲۰ بازی جا به جا شد تا پرسپولیس اول معوقه‌هایش را انجام دهد و بعد در دربی بازی کند. همین حالا که هفته بیست و یک را سپری کرده‌ایم هنوز تیم‌ها از برنامه بازی‌های خود خبر ندارند و سازمان لیگ هر بار با سلام و صلوات برنامه چند هفته را اعلام می‌کند. این از وضعیت تقویم و به‌هم‌ریختگی جدول و آن از شرایط چمن و ورزشگاه‌ها. شاید الان مسابقات تیم ملی و بازی‌های لیگ قهرمانان باعث شکل گرفتن این شرایط شده باشد، اما در ابتدای لیگ که خبری از اینها نبود چرا بازی‌ها منظم برگزار نمی‌شد؟
به راستی به جز پرسپولیس که مقتدرانه صعودش را قبل از پایان بازی‌ها مسجل کرد، مگر غیر این است که سایر نماینده‌ها با نذر و دخیل به یک هشتم رسیدند و تا روز آخر چرتکه به دست احتمالات صعودشان را بررسی می‌کردیم؟ خوب است که به جای خوابیدن در باد غروری که معلوم نیست از کجا آمده، به فکر برنامه‌ریزی برای مراحل بعد باشیم که تیم‌هایی که میزبان هستند باز هم قربانی لابی سعودی‌ها نشوند.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.