پرسپولیس از همه تیم‌ها تیم‌تر و همدل‌تر است/ قول می‌دهم آل‌کثیر چند سال در تیم‌ملی هم بازی کندپنجعلی: به من الهام شده که این پرسپولیس جام قهرمانی آسیا را به تهران می‌آورد

0 41

مرضیه دارابی – خبرنگار: از امروز دوباره همه چیز شروع می‌شود، هم برای مردم و هم برای فوتبال. بعد از نزدیک به ۲ هفته تعطیلی مسابقات لیگ برتر، از امروز بازی‌ها به جریان می‌افتد و پرسپولیسی که در نوروز بازی دوستانه‌ای را با سایپا برگزار کرده و با برد پشت سر گذاشته بود، به مصاف شهرخودرو می‌رود. آن هم در شرایطی که هم اکنون هم امتیاز با سپاهان در صدر جدول به سر می‌برد.
خبر خوب آن‌که از امروز عیسی آل‌کثیر اجازه بازی دریافت کرده و می‌تواند بعد از ۶ ماه محرومیت بار دیگر لباس سرخ را برتن کرده و به زمین برود. این‌که امروز (شنبه) شاهد حضور او در بازی باشیم به میزان آمادگی و تمرینات او برمی گردد، هرچند بعید به نظر می‌رسد یحیی گل‌محمدی در مورد بازیکنش ریسک کند.
در مورد بازی پیش روی سرخپوشان و اتفاق‌هایی که طی این ۲ هفته رخ داد، با محمد پنجعلی، مدیر تیم‌های پایه سرخپوشان و پیشکسوت فوتبال صحبت کردیم. گفت‌وگوی روزنامه پرسپولیس با بازیکن سابق تیم‌ملی و پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

*امیدوارم که سال خوبی را شروع کرده باشید.
امسال هم مثل سال قبل. خوب بود، خداراشکر. از شنبه هم که استارت فوتبال می‌خورد.

*بله، پرسپولیس باید به مصاف شهرخودرو برود. تیم می‌تواند استارت سال ۱۴۰۰ را با برد بزند؟
معتقدم تیم الان خیلی بهتر شده، چند تا از بچه‌ها هم به ما اضافه شدند و آل‌کثیر خوشبختانه محرومیتش تمام شد.

*گل‎محمدی در بازی امروز از او استفاده می‌کند؟
مشخص نیست، چون در این مدت در شرایط بازی نبوده کم کم استفاده می‌کند. یک موقع که در تمرینات آماده نشان دهد، کادرفنی او را به به زمین می‌آورد.

*آل‌کثیر در شرایطی با محرومیت ۶ ماهه مواجه شد که خیلی آماده بود.
شرایطی که برای آل‌کثیر پیش آمد خیلی سخت بود و امیدوارم زود به شرایط عادی برگردد.

*باز هم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در پیش است، می‌تواند در این رقابت‌ها گل کند؟
صددرصد، چون کیفیت بالایی دارد. یک فوروارد نیاز به سرعت، خلاقیت و قدرت سرزنی دارد که او همه این‌ها را دارد.

*به نظر به خاطر ۶ ماهی که از دست داد باید انگیزه زیادی برای جبران این مدت داشته باشد.
به نظرم انگیزه‌اش بالا خواهد بود و می‌آید که این ۶ ماه را جبران کند. قول می‌دهم راحت چند سال برای تیم‌ملی هم بازی کند.

*یک کاری هم این پیج‌های استقلالی انجام دادند که دوباره برایش مشکل درست کنند. آن‌ها راپورت تمرین کردن او را به afc دادند، همانطور که عکس و فیلم و نوشته‌های آن‌ها کنفدراسیون فوتبال آسیا را مجاب به محرومیتش در آن مقطع حساس کرد.
متاسفانه عده‌ای همه چیز را فراموش می‌کنند، این‌که ما ایرانی هستیم، طبیعی است که عِرق روی خودمان داشته باشیم، این مدل تعصب فوتبالی قشنگ نیست که کری داخل ایران را به موارد ملی بکشانیم. البته این را هم بگویم که این‌ها آدم‌های خاصی هستند. شما شک نکنید ایرانی تعصب دارد روی ممکلت و ملتش، آن‌ها یک عده قلیلی هستند که این را در نظر نمی گیرند که راسAFC عرب‌ها هستند. حواس‌شان نیست که باید تمرکزمان روی فوتبال خومان باشد.

*تیم بازی دوستانه‌ای هم در تعطیلات مقابل سایپا انجام داد که برد.
به نظرم نیاز بود، چون فاصله بازی‌ها و تعطیلات هم زیاد می‌شد، تیم بایستی در شرایط مسابقه قرار می‌گرفت. البته بچه‌ها مرتب تمرین می‌کردند ولی فوتبال حرفه‌ای تمرین می‌خواهد. حالا هم با شهرخودرو بازی داریم، برای پرسپولیس همه بازی‌ها سخت است این یک واقعیت است. ما هم در این تیم بودیم بازی کردیم همه مقابلت انگیزه دارند چون می‌دانند چند میلیون نفر بازی را می‌بینند. بچه‌ها دقیقا واقفند که همه بازی‌های‌شان سخت است و می‌دانند بقیه چقدر مقابل آن‌ها انگیزه دارند چون خودشان قبلش در تیم‌های دیگر بودند. همه این‌ها هم به خاطر محبوبیت و بزرگی تیم است. من که معتقدم پرسپولیس شهر خودرو را می‌برد. تیم در شرایط خیلی خوب است اما ممکن است یک مواقعی تیم گیر کند این در فوتبال طبیعی هست. در بهترین شرایط ممکن است یک تیم گیر کند اما در حالت طبیعی پرسپویس از همه تیم‌ها بهتر است. این را بدون اغراق و تعصب می‌گویم چون ما تیم هستیم خیلی یکدست و همدل، و این خیلی مهم است. به هرحال مدیریت هم دارد حمایت می‌کند. مدیریت کمک می‌کند تیم دور از حاشیه کارش را پیش ببرد و به هدفش برسد. اول قهرمانی داخلی را می‌خواهیم اما هدف مهم باید لیگ قهرمانان آسیا باشد. به امید خدا امسال جام قهرمانی را بچه‌ها می‌گیرند.

*پیش بینی تان برای امسال چیست؟
ان‌شاءا… سال خوبی برای پرسپولیس باشد. پارسال هم البته خوب بودند، اصلا این چند سال همه اش خوب بودند، به من الهام شده این پرسپویس بعد از چند سال، امسال جام قهرمانی لیگ قهرمانان را به ایران می‌آورد.

*در لیگ خودمان سپاهان هم امتیاز با پرسپولیس شده و به نظر حریف سرسختی می‌آید.
سپاهان خطرناک است اما قبلا هم بوده به هرحال همیشه رقابت هست. بچه‌ها باید هدف‌شان را در نظر بگیرند و به نتایج سایر تیم‌ها نگاه نکنند، مهم نیست با کدام تیم بازی داریم، ما باید کار خودمان را بکنیم. پرسپولیس راه خودش را برود، و فقط به هدف خودش فکر کند.

*تیم‌ملی بازی دوستانه‌ای با سوریه انجام داد، هرچند خیلی‌ها اعتقاد داشتند تیم ضعیفی برای بازی دوستانه انتخاب شده بود و این محک خوبی برای ما نبود.
ما راه سختی را در پیش داریم و در مجموع بعد از چند وقت وقفه خوب بود بازی کردیم. آن‌ها درست می‌گویند که سوریه محک خوبی برای تیم‌ملی نبود اما اگر این شروع بازی‌های دوستانه باشد خب خوب است چون باید با تیم‌های ضعیف‌تر شروع کرد. یعنی اگر قرار است ۳-۴ تا بازی کنیم عیب ندارد یکی دوتای اول ضعیف‌تر باشند. صددرصد بعد از دو سه تا بازی باید سراغ تیم‌های قوی‌تر باشند که فشار بیاورند و تیم تحت فشار محک بخورد.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.