پرسپولیس امسال می‌تواند در آسیا سنت‌شکنی کندابراهیمی: شانس قهرمانی در لیگ ۸۰ درصد است

0 18

مربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است که شاگردان گل‌محمدی برای موفقیت در آسیا چیزی کم ندارند و می‌توانند پس از سال‌ها به عنوان یک تیم ایرانی سنت‌شکنی کنند و قهرمان شوند.
به گزارش پرسپولیس نیوز، ناصر ابراهیمی درباره آخرین دیدار سرخپوشان مقابل الریان قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تسنیم گفت: سرخپوشان بازی زیبایی مقابل حریف قطری انجام دادند و هر کاری که خواستند در این بازی انجام دادند. ۴ گل به ثمر رساندند و چندین موقعیت گلزنی دیگر هم داشتند و با قدرت صدرنشین گروه شدند و صعودشان را قطعی کردند. من صعود مقتدرانه پرسپولیس را به هواداران و اعضای تیم تبریک می‌گویم.

وی با اشاره به دریافت دو گل سرخپوشان از الریان تاکید کرد: در ابتدای نیمه دوم الریان نسبت به نیمه اول عملکرد بهتری داشتند و روی دروازه پرسپولیس خطر ایجاد کردند و حتی می‌توانستند گل سوم را هم بزنند ولی در ادامه بازی شاگردان گل‌محمدی توپ و میدان در دست گرفتند و دو گل دیگر به ثمر رساندند. متاسفانه در این تورنمنت مدافعان کناری پرسپولیس نتوانستند به خوبی مدافعان وسط تیم را پوشش دهند و گل‌هایی هم که سرخپوشان دریافت کردند از این منطقه چپ و راست دفاع بود.

مربی پیشین پرسپولیس ادامه داد: امیری و نعمتی جزء بهترین‌های پرسپولیس در این مسابقات بودند و در کارهای هجومی عالی بازی کردند، اما نتوانستند در برگشت‌ها خیلی موفق باشند و در کار دفاعی شرکت کنند. نکته دیگری که در بازی‌های پرسپولیس مشهود است، بازی هافبک‌های دفاعی تیم است که بیشتر تمایل دارند در حمله شرکت کنند و حتی گلزنی هم کنند. هافبک دفاعی تیم باید بیشترین حضور را در جلوی خط دفاعی تیم داشته باشد تا به خوبی توپ‌های پشت محوطه جریمه خودمان را جمع کنند و نگذارند که مهاجمان حریف در موقعیت گلزنی قرار بگیرند. این موضوع باید توسط کادرفنی مورد بررسی قرار بگیرد و تا در مراحل بعد مقابل حریفان قوی‌تر مشکل‌ساز نشود.

ابراهیمی با تمجید از عملکرد کادرفنی پرسپولیس عنوان کرد: در کنار یحیی گل‌محمدی نفرات خوب و باتجربه‌ای حضور دارند. حمید مطهری و کریم باقری در کنار افشین پیروانی و سایر اعضا کادرفنی، به لحاظ فنی یک نیمکت فنی قوی را تشکیل دادند که در لحظات بحرانی و حساس خیلی به پرسپولیس کمک می‌کند.

وی افزود: همه چیز برای پرسپولیس از لحاظ داشتن بازیکنان باکیفیت و آماده و همچنین کادرفنی خوب آماده است تا سرخپوشان در سال ۱۴۰۰ سنت‌شکنی کنند و قهرمان آسیا شوند. پرسپولیس پس از ۲بار حضور در فینال آسیا، امسال توانایی قهرمانی را دارد و چیزی برای رسیدن به هدفش کم ندارد. امیدوارم که در مراحل بعدی هم این تیم بازی‌های خوبش در مرحله گروهی را انجام دهد و کاری که سالیان سال هست هیچ تیمی ایرانی موفق به انجام آن نشده است، انجام دهد.

این مربی درباره ادامه مسابقات لیگ برتر و شرایط سرخپوشان عنوان کرد: امسال رقابت برای قهرمانی خیلی نزدیک است، سپاهان و استقلال نتایج خوبی گرفتند و شانس بالایی برای قهرمانی دارند اما به عقیده من شانس قهرمانی پرسپولیس امسال ۸۰ درصد است و تنها مشکلی که پرسپولیس دارد فشردگی بازی‌ها و خستگی بازیکنان هست، امیدوارم با تدابیر مناسب کادرفنی این موضوع به خوبی مدیریت شود تا شاهد پنجمین قهرمانی پی‌درپی پرسپولیس باشیم.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.