پرسپولیس ایران ۱- ۰ الوحده اماراتسید جلال باز هم در نقش “سوپر من”

0 19

تیم فوتبال پرسپولیس  در اولین هفته از دور گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا،ساعت ۱۹:۰۰ به مصاف الوحده امارات رفت.

به گزارش پرسپولیس نیوز ، گزارش لحظه ای این دیدار به شرح زیر است:

هفته اول لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲-۲۰۲۱ ، گروه E، چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

ورزشگاه: جواهر لعل نهرو- گوآ هند

داور:هیرو یوکی کیمورا 

کمک ها: تاکومی تاکاگی، ایسائو نیشی هاشی و هنا هتاب 

ترکیب پرسپولیس ایران:حامد لک، سید جلال حسینی، حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری، شهریار مغانلو(دقیقه ۷۶ کمال کامیابی نیا)، سیامک نعمتی، امید عالیشاه(دقیقه ۷۰ عیسی آل کثیر) و مهدی ترابی/ سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب الوحده امارات:راشد علی، لوکاس پیمنتا، خلیل ابراهیم، تیم ماتاوز، خمیس اسماعیل(۶۴- اسماعیل مطر)، عبدالله الکربی، لی میونگ جو، احمد رشید، فارس جمعه، عبدالله حمد(۸۲- منصور الحربی) و عمر خریبین/ سرمربی : هنک تن‌کاته

اخطار:

  • پرسپولیس:امید عالیشاه (۵۴)
  • الوحده: احمد راشد (۲۶)،خمیس اسماعیل(۴۳)

اخراج:

 

لحظات حساس:

دقیقه ۳: احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت زنی کرد اما این توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۸: مهدی ترابی با عبور موفق از مدافعین الوحده و پاسی در عرض شهریار مغانلو را صاحب توپ کرد که ضربه سر این بازیکن پس از دفع راشد علی به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۱۰: مغانلو در دو صحنه متوالی صاحب موقعیت های جدی شد اما ضربات او راه به دروازه الوحده باز نکرذ.

دقیقه ۲۱: شوت زمینی خریبین را حامد لک مهار کرد.

دقیقه ۳۶:ضربه آزاد غیر مستقیم برای پرسپولیس به درون حوطه جریمه ارسال شد و توپ روی سر کنعانی زادگان فرود آمد اما این بازیکن علی رغم تلاش برای گلزنی موفق به باز کردن دروازه الوحده نشد.

دقیقه ۴۰:ارسال به درون محوطه جریمه بت ضربه داخل چهارچوب کنعانی زادگان همراه بود اما جایگیری مناسب مدافع الوحده و دفع توپ از روی خط دروازه  با بد شانسی مدافع سرخ ها همراه و مانع از به ثمر رسیدن گل شد.

دقیقه ۶۵: توپ ربایی شهریار مغانلو و جا گذاشتن دو مدافع الوحده با ارسال او درون محوطه جریمه همراه بود. مهدی ترابی در این صحنه صاحب توپ شد اما تعلل او موجب شد تا تعداد بازیکنان حریف در محوطه جریمه زیاد شود .پاس او به امید عالیشاه و عبور او از میان بازیکنان الوحده موقعیتی را برای پرسپولیس فراهم کرد اما ضربه عالیشاه راه به دروازه باز نکرد.

دقیقه ۶۶: پاس مغانلو برای ترابی این بازیکن را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد اما نتوانست دروازه حریف را باز کند.

دقیقه ۸۰: پاس پشت پای احمد نوراللهی در محوطه جریمه  برای ترابی می رفت تا خطری برای دروازه الوحده به شمار رود اما بازیکن حریف شماره ۹ سرخ ها را نقش بر زمین کرد. تصمیم داور در این صحنه مشکوک به پنالتی ، ادامه بازی بود.

شرح گل :

دقیقه ۴۰(پرسپولیس ایران ۱- ۰ الوحده امارات): پس از حملات متعدد پرسپولیس بالاخره این سید جلال حسینی بود که توانست دروازه الوحده را باز کند. پاس کوتاه مهدی ترابی پشت محوطه جریمه و ضربه دقیق و فنی پای راست کاپیتان سرخ ها، نتیجه را به نفع شاگردان یحیی تغییر  داد.

شرح بازی:

پرسپولیسی ها در حالی مقابل الوحده به میدان رفتند که طی روزهای گذشته به دلیل نا هماهنگی در میزبانی هندی ها با مشکلاتی مواجه بودند.

آنها که سعید آقایی را برای این بازی به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار نداشتند وحید امیری را در پست دفاع چپ به میدان فرستادند.

در نیمه اول مسابقه نماینده شایسته ایران کاملا سوار بر بازی بود و بارها دروازه الوحده را تهدید کرد. در دقایق پایانی این نیمه، سد جلال حسینی با یک ضربه دقیق توانست دروازه نماینده امارات را باز کند.

در نیمه دوم مسابقه نیز شاگردان تن کاته موقعیت ها چندانی به دست نیاوردند اما شاگردان گل محمدی چند موقعیت عالی را از دست دادند. در نهایت اولین بازی سرخپوشان در این دوراه از لیگ قهرمانان با پیروزی یک بر صفر همراه بود.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.