پرسپولیس و ماجرای پاداش‌هایی که باشگاه نمی‌دهد!امداد غیبی

0 28
پرسپولیس و ماجرای پاداش‌هایی که باشگاه نمی‌دهد!امداد غیبی

بازیکنان و اعضای کادر فنی پرسپولیس مدتی است که به‌خاطر مشکلات مالی و عدم دریافت به اندازه پول‌های‌شان اعتراض دارند. البته ما پیش از این و در یک گزارش مفصل به این موضوع رسیدگی کامل کرده‌ایم اعلام کردیم که نوع دریافتی بازیکنان چقدر بوده اما یکی از مسایلی که باعث اعتراض شده، عدم پرداخت پاداش پس از هر برد از طرف باشگاه به بازیکنان است.
تا پیش از این، در دوره‌های قبلی مرسوم بوده که پس از هر برد یا بعد از هر ۳یا ۴پیروزی، پرسپولیس از طرف باشگاه و بازیکنان پاداش پرداخت می‌شد تا برای ادامه لیگ و پیروزی‌های بعدی انگیزه داشته باشند اما این مساله در دوره فعلی انجام نمی‌شود تا موجبات ناراحتی بازیکنان و کادر فنی را فراهم کرده باشد.
البته بازیکنان و اعضای کادرفنی خیلی به صورت علنی به این موضوع اعتراض نکرده‌اند و به آن نپرداخته‌اند که این هم دلیل خودش را دارد، دلیلی که باعث شد این گزارش را بنویسیم و در خصوص یک موضوع مهم افشاگری کنیم.
واقعیت این است که باشگاه پرسپولیس پس از پیروزی بازیکنان پاداش نمی‌دهد اما بازیکنان پاداش خود را دریافت می‌کنند! شاید درک این موضوع سخت باشد که در شرایطی که باشگاه پاداش نمی‌دهد چطور بازیکنان پاداش می‌گیرند اما این اتفاق رخ می‌دهد.
واقعیت امر این است که طبق اطلاعات دریافتی ما پس از هر پیروزی پرسپولیس، یکی از هواداران متمول پرسپولیس که قبلا علاقه‌اش را به پرسپولیس نشان داده و در یکی از کشورهای همسایه هم زندگی می‌کند مبلغ هنگفتی (چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان) به بازیکنان پرداخت می‌کند تا بین آن‌ها تقسیم شود.
این شخص با توجه به اتفاق‌های گذشته باشگاه پرسپولیس، هیچ علاقه به همکاری با مدیران باشگاه ندارد اما از طرف یحیی گل‌محمدی به بازیکنان پاداش دهد. شنیده‌ها حاکی از آن است که پس از هر پیروزی این مبلغ از طرف این فرد به حساب یحیی گل‌محمدی وارد می‌شود و گل‌محمدی هم این پول را طبق یک الگوریتم خاص پول را بین بازیکنان تقسیم می‌کند. یعنی مثلا کاپیتان‌ها بیشتر پول می‌گیرند و مثلا گلزن‌ها و پاسورهای گل بیشتر از بقیه پول می‌گیرند.
این موضوع از چند جهت قابل بحث و بررسی است. یکی این‌که خوب است که یک شخص هواداران عاشق پرسپولیس این‌طور از جیب خودش هزینه می‌کند و بازیکنان را پس از پیروزی شارژ مالی می‌کند تا آن‌ها برای بازی‌های بعدی و برد‌های بعدی انگیزه زیادی داشته باشند و به‌نوعی حتی یک بار هم از روی دوش باشگاه برمیدارد این موضوع قابل تقدیر و تشکر است. وقتی که یک شخص برای هر بازی مبلغ هنگفتی را به حساب پرسپولیسی‌ها می‌ریزد تا آن‌ها مشکل مالی نداشته باشد و پاداش خود را بگیرد خوب است، ضمن این‌که این شخص پیش از این هم در پرونده‌های مختلف از نظر مالی به داد پرسپولیس رسید و کمک‌ حال پرسپولیسی‌ها بوده.
اما این موضوع می‌تواند از منظر دیگر هم مورد بررسی قرار بگیرد. وقتی بازیکنان بدانند که بعد از گلزنی برای پرسپولیس پاداش بیشتری می‌گیرند شاید این مساله باعث شود خودخواه شوند و موقعیت‌های پرسپولیس هم شاید به خاطر همین مساله از دست می‌رود. البته خیلی نمی‌شود با این موضوع ایراد گرفت که چرا بازیکنی که گل می‌زند یا پاس گل می‌دهد بیشتر پاداش داده می‌شود اما در کل چنین موضوعی می‌تواند مشکل گلزنی را هم ایجاد بکند.
شاید اگر از این لحاظ روی بازیکن استرسی نباشد و فرق بین گلزن یا بازیکنان دیگر نباشد شاهد این باشیم که موقعیت‌ها کمتر از دست می‌رود اما شاید این موضوع یعنی از دست رفتن موقعیت‌ها چنین دلیلی داشته باشد.
مساله دیگر این است که واقعا پرداخت پاداش به یک مساله مرسوم تبدیل شده است و نمی‌شود یک شبه با این مساله به این صورت برخورد کرد و ناگهان به هر دلیلی پاداش‌ها قطع شود.
به هر حال باشگاه هم باید برای این موضوع برنامه داشته باشد و به سهم خودش پاداش‌ها را پرداخت کند. همه می‌دانیم که پرداخت پادشاه خارج است تعهدات مالی است و اصلا ایرادی هم ندارد اگر این‌طور باشد باشگاه می‌تواند هم روی چنین کمک‌هایی حساب کند.
موضوع دیگر این است که اگر چنین کمک‌هایی از طرف هواداران خاص به پرسپولیس می‌شود بهتر است در چهارچوب باشگاه باشد. متاسفانه در دوره‌های قبلی آن‌قدر در مورد همین شخص مسایل و رفتاری پیش آمده و آن‌قدر به او دروغ گفته شده که دیگر به مدیران باشگاه هیچ اعتمادی ندارد. پس بهتر است مدیران فعلی شرایط را طوری فراهم کنند که اعتمادسازی کامل صورت بگیرد. اگر چنین هوادار عاشقی هم هست که چنین مبلغی را برای هر بازی هزینه می‌کند بهتر است این پول از کانال باشگاه به بازیکنان داده شود. البته ایرادی ندارد که با اطلاع باشگاه پول به حساب سرمربی ریخته شود اما بهتر است که این کار از طریق کانال باشگاه انجام شود.
درست است که با وجود چنین هوادارانی باری از روی دوش باشگاه برداشته می‌شود اما اگر باشگاه بتواند حسن نیت خود را به چنین افرادی ثابت بکند آن وقت این پول از طریق باشگاه به بازیکنان داده می‌شود و این وسط مشکلی هم به وجود نمی‌آید.
شاید درست‌ترین کار این باشد که با اعتمادسازی از ظرفیت چنین هوادارانی استفاده شود تا دیگر کمتر به مشکلات مالی حد اقل در پرداخت پاداش برخورد شود.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که کاملا وظیفه باشگاه است که چنین پاداش‌هایی را پرداخت کند اما حالا که چنین امکاناتی وجود ندارد و می‌شود از ظرفیت هواداران خاص استفاده کرد باید شرایط طوری فراهم شود که این فراری نشوند و وقتی با عشق‌شان به پرسپولیس کمک می‌کنند به این عشق ضربه نخورد و اعتماد بین طرفین برقرار باشد.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.