پشت پرده انتشار ارنج پرسپولیس در دو رسانه مجازی، پیش از اطلاع رسانی در سایت باشگاهچه کسی ترکیب را لو می دهد؟

0 26
پشت پرده انتشار ارنج پرسپولیس در دو رسانه مجازی، پیش از اطلاع رسانی در سایت باشگاهچه کسی ترکیب را لو می دهد؟

میلاد اعظمی – خبرنگار:‌ خوشبختانه عملکرد و شرایط پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا در ۴ بازی اول استثنایی بوده. شاگردان گل‌محمدی ۱۲ امتیاز کامل ۴ بازی اول به کسب کردند، ضمن این‎که پرسپولیس تنها تیم غرب آسیاست که چنین رکوردی را به جا گذاشته.

این یعنی پرسپولیس از نظر فنی هیچ مشکل و هیچ ایرادی ندارد حتی در ۴ بازی گذشته آن‌قدر پرسپولیس روی دروازه حریفانش با تاکتیک‌های متنوع موقعیت‌سازی کرده که خیال همه راحت است که تیم فعلی یحیی از نظر فنی مشکلی ندارد. در این شرایط اگر ایرادی هم باشد کاملا غیره فنی است، مثل لو رفتن تکراری ترکیب پرسپولیس آنه م در یکی، ۲ رسانه مجازی مشخص.
از فصل گذشته بود که بحث لو رفتن ترکیب پرسپولیس در چند کانال تلگرامی مطرح شد. همان زمان با کمی پیگیری هویت بعضی افراد در این خصوص مشخص شد و حتی شنیده شد که از طرف مسوولان تیم و باشگاه به شخص و اشخاصی که در این مورد مشکوک بودند تذکر هم داده شد. بعد از آن وضعیت تا چند وقت و چند هفته خبری از لو رفتن ترکیب پرسپولیس نبود اما باز هم روز از نو و روزی از نو.
در اوایل فصل که به‌نوعی ترکیب پرسپولیس به‌خاطر بعضی محرومیت‌ها و مصدومیت‌ها مشخص بود خیلی روی این مساله حساسیت وجود نداشت، چون می‌شد با کمی مطالعه و آنالیز ترکیب پرسپولیس را به صورت کاملا درست حدس زد اما این اتفاق در زمانی که پرسپولیس تمام نفراتش را در اختیار دارد و حتی امکان چیدن چندین ترکیب مختلف هم وجود دارد باز هم رخ می‌دهد و این دیگر قابل چشم پوشی نیست.
در خصوص لو رفتن ترکیب ۲ فرضیه وجود دارد. اول این‌که ترکیب از طرف یک یا چند بازیکن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم (غیرمستقیم یعنی از طرف ایجنت‌ها) به یکی، ۲ کانال تلگرامی داده می‌شود. این می‌تواند فرضیه‌ای قابل قبول باشد، چون بالاخره در شرایطی که به خاطر کرونا غیر از اعضای اصلی تیم کسی در تمرینات حضور ندارد و بازیکنان هم در طول هفته می‌تواند با چیدمان تمرین‌ها و تاکتیک‌ها ترکیب تیم را متوجه شود. پس یک یا چند بازیکن ترکیب را به دوستان خود یا ایجنت‌های خود می‌دهند و آن‌ها هم به‌خاطر بعضی ارتباطاتی که با بعضی کانال‌ها دارند ترکیب را لو می‌دهند.
فرضیه دومی هم در این خصوص وجود دارد، آن هم این‌که شخص یا اشخاصی از کادرفنی یا نفرات کنار تیم دست به لو‌دادن ترکیب می‌زنند. حتی در این خصوص شایعات تایید نشده‌ای به گوش می‌رسد که هر ترکیب ‌پرسپولیس بین ۲ تا ۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. اگر یک درصد چنین شایعه‌ای درست باشد باید به حال پرسپولیس و البته شخص یا اشخاصی که این کار را انجام می‌دهند تاسف خورد و گریه کرد.
از قدیم الایام این اتفاق رخ می‌داد که بعضی اخبار خصوصی تیم به گوش خبرنگاران می‌رسید و آن‌ها با وجود داشتن ارتباطات خبری به اشکال مختلف اخبار را دریافت می‌کردند اما حالا شاهد این هستیم که اخبار نه به خبرنگاران که به بعضی کانال‌های مجازی می‌رسد که جنبه هواداری و رنگی دارند. یعنی ارتباطی بین این کانال‌ها و رسانه‌های مجازی با افراد داخل تیم وجود دارد.
این‌که یک رسانه یا یک نفر به صورت رندوم ترکیب یک یا ۲ بازی را درست حدس بزند اتفاق عجیبی نیست و هر کسی می‌تواند چنین کاری را انجام بدهد اما وقتی بعد از ۳ بازی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، ترکیب پرسپولیس به صورت کاملا درست و بدون هیچ اشکالی در یک کانال تلگرامی آن هم حدود ۱۲ ساعت قبل از بازی اعلام می‌شود یعنی این‌که یک نفر که اطلاعات کاملی هم دارد این کاری را انجام می‌دهد و قطعاً انجام چنین ریسکی رایگان هم نیست.
در همین شرایط و در حالی که خیلی از هواداران و رسانه‌ها از این موضوع ناراحت هستند می‌بینیم حداقل در ظاهر از طرف مدیریت باشگاه اتفاقی رخ می‌دهد. هرچند در چند هفته گذشته شنیده شد که مدیریت باشگاه تذکر‌های جدی را هم در خصوص لو رفتن ترکیب داده اما حداقل اثری از این تذکرات و اقدامات دیده نمی‌شود و به شکل طعنه‌آمیز و تمسخرآمیزی ترکیب پرسپولیس خیلی زودتر از حد موعد آن هم در یک یا چند کانال تلگرامی غیر خبری منتشر می‌شود.
تنها فرقی که در این چند وقت گذشته رخ داده این است که در گذشته ترکیب پرسپولیس ۲۴ ساعت قبل از هر بازی به صورت درست و کامل در این کانال‌های خبری لو می‌رفت اما الان ۱۲ سال قبل از بازی و روز بازی این اتفاق رخ می‌دهد. حالا سوال این‌جاست که «آیا مدیریت باشگاه که از همان اول قول مبارزه با فساد در باشگاه پرسپولیس را داده بود به این مساله می‌تواند ورود کند و می‌تواند این معضل بزرگ را حل کند یا خیر؟ اساسا آیا چنین اراده‌ای وجود دارد و مدیریت دوست دارد که این معضل بزرگ و برای همیشه حل بکند یا نه؟»
وقتی ترکیب دگرگون شده پرسپولیس برای بازی برگشت با گوا بدون هیچ ایراد و غلط در یک یا چند کانال تلگرامی منتشر می‌شود یعنی این‌که یک فرد بین بازیکنان یا اعضای کادر فنی و اطرافیان تیم وجود دارد که با اطمینان کامل ترتیب را لو می‌دهد. درست است که مثلا برای بازی با گوا چنین مساله خیلی مهم نباشد اما برای بازی‌های بعدی و دیدار‌هایی مثل سپاهان و استقلال در لیگ خودمان می‌تواند یک معضل بزرگ و غیر قابل حل شدن شود.
واقعا اگر اراده کاملی در این خصوص وجود داشته باشد پیدا کردن شخص یا اشخاص ترکیب فروش کاری ندارد. به هر حال در نهایت چند نفر هستند که از ترکیب کامل تیم خبر دارند و می‌دانند که چه بازیکنی در چه پستی بازی می‌کند. پس از پیدا کردن این افراد قاعدتا نباید کاری داشته باشد. با توجه به این‌که این اتفاق در رسانه‌های رسمی خبری رخ نمی‌دهد نمی‌شود آن را گردن خبرنگاران و اصحاب رسانه هم انداخت. پس با کمی دقت و کمی پافشاری می‌شود جلوی این اتفاق را گرفت.
در نهایت این‌که لزومی ندارد که فرد یا افراد ترکیب فروش به صورت علنی اعلام شوند اما می‌شود عذر آن‌ها را خواست یا در خفا آن‌ها را با جرائم سنگین روبه‌رو کرد تا دیگر چنین اتفاقی رخ ندهد، چون در شرایط سخت و در بازی‌های مهمی می‌تواند به پاشنه‌آشیل پرسپولیس تبدیل شود.

انتهای پیام/

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.