گزارشی دقیق و ویژه از ۲۴ ساعت اذیت و آزار پرسپولیسی‌ها در اصفهانآقای حاشیه‌ساز

0 36

میلاد اعظمی – خبرنگار: چگونه یک عکاس یا فیلمبردار در حالی که هنوز بازیکنان به رختکن نرفته اند در آن نقطه زمین و خروجی به سمت رختکن قرار می گیرد؟

می‌شد پیش‌بینی کرد که این تقابل پرسپولیس و سپاهان در اصفهان هم به جنجال کشیده می‌شود. با اینکه محرم نویدکیا و برخی از سپاهانی‌ها از پیش از مسابقه سعی داشتند فضای بازی و حواشی آن را کنترل کنند اما باز هم شاهد اتفاقات عجیب و غریب در اصفهان بودیم. اتفاقاتی که به محض ورود کاروان پرسپولیس به اصفهان شروع شد و تا پایان بازی هم ادامه داشت. در این گزارش قصد داریم با توجه به اطلاعات دقیقی که به دست آوردیم، سیر تا پیاز اتفاقات اصفهان را برای شما بازگو کنیم. پس این گزارش را تا انتها بخوانید.

شروع حواشی قبل از سفر پرسپولیس به اصفهان

از چند روز قبل از سفر پرسپولیس به اصفهان حواشی بازی با سپاهان شروع شد. تعدادی از صفحات هواداری سپاهان شروع به به هم زدن فضا علیه پرسپولیسی‌ها کردند. پیش از حرکت کاروان پرسپولیس به اصفهان، مسئولان باشگاه نامه‌ای به سازمان می‌زنند و تمام این موارد و این تهدیدات را گوشزد می‌کنند. حتی در آن نامه از سازمان درخواست می‌شود جلوی این اتفاقات گرفته شود اما …

اذیت و آزار پرسپولیسی ها از لحظه ورود به اصفهان

به محض ورود کاروان پرسپولیس به اصفهان، اذیت و آزارها شروع شد. وقتی اتوبوس پرسپولیس در حال حرکت به سمت هتل بود، تعداد زیادی از هواداران سپاهان با موتور و ماشین مقابل اتوبوس پرسپولیس حضور داشتند و اجازه حرکت به اتوبوس پرسپولیس نمی‌دادند. در این شرایط حتی راننده اتوبوس اعلام کرد که ۲ مرتبه مسیرش را عوض کرده اما همچنان این مزاحمت‌های خیابانی وجود داشته.

اتفاقات عجیب مقابل هتل پرسپولیسی ها

بعد از مستقر شدن کاروان پرسپولیس در هتل آسمان، تا ساعاتی از نیمه شب تعدادی از هواداران سپاهان با حضور مقابل هتل مشغول شعار دادن و فحاشی به پرسپولیسی‌ها بودند. حتی چند فقره درگیری هم به وجود آمد اما با دخالت به موقع پلیس همه چیز جمع شد. به خاطر حضور پلیس، هواداران سپاهان خیلی نمی‌توانستند مقابل هتل تجمع کنند اما با رفت و آمدهای مکرر ایجاد مزاحمت می‌کردند. ذکر این نکته هم ضروری است که پلیس اصفهان به خوبی و کامل توانست کاروان پرسپولیس را از لحظه ورود تا لحظه خروج اسکورت کند.

کتک زدن هواداران پرسپولیس توسط سپاهانی ها، تاخیر ۴۰ دقیقه کاروان سرخ و حمله به اتوبوس  پرسپولیس

صبح روز بازی، کم‌کم حدود ۴۰۰ هوادار پرسپولیس برای حمایت از تیم محبوبشان مقابل هتل آمدند و تیم را تشویق کردند. هنگامی که اتوبوس پرسپولیس قصد داشت هتل را به مقصد ورزشگاه ترک کند، تعداد زیادی از هواداران سپاهان که در خیابان روبروی هتل بودند ابتدا شروع به دادن شعار و فحاشی کردند و در مواردی به سمت هواداران پرسپولیس حمله‌ور شدند و آنها را کتک زدند. یعنی دقیقا هواداران پرسپولیس به عشق تیمشان جانشان را به خطر انداختند و کلی کتک هم خوردند. همین مسئله باعث شد کاروان پرسپولیس با ۴۰ دقیقه تاخیر نسبت به برنامه قبلی به سمت ورزشگاه حرکت کند. همچنین به خاطر حضور هواداران موتور و ماشین سوار و البته با وجود حضور اسکورت پلیس اما باز هم اتوبوس پرسپولیس به سختی وارد ورزشگاه شد. در مسیر منتهی به ورزشگاه و مقابل درب ورودی ورزشگاه هم هواداران پرتعداد سپاهان شروع به حمله به اتوبوس پرسپولیس کردند و با مشت و لگد به بدنه اتوبوس ضربه می‌زدند.

عدم رعایت پروتکل‌های کرونایی در ورزشگاه و حضور غیرقانونی

از زمان شیوع کرونا برخی پروتکل‌ها در ورزشگاه‌ها رعایت می‌شود. مثلا تعدادی محدود عکاس، خبرنگار یا عوامل اجرایی می‌توانند در ورزشگاه باشند یا هیچ هواداری نمی‌تواند به ورزشگاه بیاید اما همین پروتکل‌ های ساده که در تمام ایران رعایت می‌شود در ورزشگاه نقش جهان رعایت نشد و به نظر می‌رسد تعداد زیادی (بیش از تعداد مصوب) مسئول و غیرمسئول در ورزشگاه حضور داشتند. این موضوع بعد از گل سپاهان کامل خودش را نشان داد. بعد از گل سپاهان از تونلی که بین طبقه اول و دوم ورزشگاه است، از پشت نیمکت پرسپولیس و حتی از روبروی جایگاه صدای خوشحالی تعداد نفرات زیادی شنیده شد! در حالی که قرار نبود کسی در ورزشگاه باشد. نکته عجیب دیگر اینکه بعد از پایان بازی تعداد خیلی زیادی لباس شخصی کنار زمین آمدند که بیشتر از تعداد قانونی و مصوب بودند. سوال اینجا بود که چطور آن تعداد عکاس و خبرنگار به یکباره کنار زمین بودند!

عدم رعایت پروتکل های هواداری در نقش جهان و ناظرانی که نمی شنیدند!

یکی از مواردی که مورد اعتراض رسمی پرسپولیسی‌ ها قرار گرفت عدم رعایت پروتکل‌های هواداری بود. طبق قانون تیم میزبان در هر نیمه در ۳ وقت ۳ دقیقه‌ای می‌تواند شعارهایی را در ورزشگاه پخش کند. این شعارها اصلا نباید در مورد تیم حریف یا تیم دیگری باشد و نباید از تیم حریف هم اسمی آورده شود اما در نقش جهان کاملا برعکس بود. در اواسط نیمه اول پرسپولیسی‌ها به پخش شدن شعارهایی که در آن به پرسپولیس توهین شده بود اعتراض کردند اما ناظران بازی می‌گفتند که چیزی نشنیده‌اند اما قول دادند که این مشکل حل شود. با شروع نیمه دوم اما باز هم شاهد چنین مسئله‌ای بودیم و باز هم ناظران مدعی بودند صدا به آن بلندی را نمی‌شنوند! البته هر ۲ ناظر بازی بعد از مسابقه گفتند که این مسائل را شنیده‌اند و خود اصفهانی‌ها این موضوع را تایید کرده‌اند و آنها در گزارش پایان بازی خود به آن اشاره کرده‌اند.

شلوغ‌کاری سپاهانی‌ها کنار زمین، کارت زرد برای پرسپولیسی ها!

غیر از آن  ۲ پنالتی مسلم که برای پرسپولیس گرفته نشد، بقیه موارد هم از نظر داوری به ضرر پرسپولیس بود. مثل همان صحنه هندی که وحید امیری دقیقه ۳ کارت زرد گرفت، محمد محبی هم هند کرد اما خبری از کارت زرد نبود. یا در تمام طول بازی نیمکت‌نشینان و اطرافیان سپاهان با صدای بلند حرف‌های نامطلوبی می‌زدند، به داور اعتراض می‌کردند یا رو به نیمکت پرسپولیس حرف می‌زدند اما داور بعد از اولین اعتراض به گل محمدی کارت زرد داد! نکته جالب اینجا بود که در دقایق پایانی بازی که بازی با یک گل به سود پرسپولیس بود، نیمکت‌نشینان و اطرافیان تیم از روی سکو بازیکنان را تشویق می‌کردند که یک نفر سمت آنها آمد و به آنها تذکر داد! همان زمان از طرف سپاهانی‌ها به سمت پرسپولیسی‌ها توهین می‌شد و اما همان شخص می‌گفت اشکالی ندارد و آنها میزبان هستند!

محبی، پورقاز و یک فیلمبردار عاملان حواشی بعد از بازی

پس از سوت پایان بازی همه سپاهانی‌ها به سمت داور رفتند و به او اعتراض کردند. در این بین محمد محبی که کلا ۲ سال است در فوتبال ایران مطرح شده به شکلی شدید مشغول اعتراض بود. همان موقع پرسپولیسی‌ها از احسان حاج صفی به عنوان کاپیتان سپاهان خواستند که تیمش را جمع کند و حاج صفی هم اعلام کرد این کار را می‌کند. در این بین عزت پورقاز هنگام خروج از زمین توپی که کنار زمین بود را به سمت تونل ورزشگاه و  جایی که پرسپولیسی‌ها بودند شوت کرد تا درگیری آغاز شود. همزمان هم یک فیلمبردار اصفهانی با دوربین خود به سمت وحید امیری رفت و فیلم گرفت. امیری هم از او چندبار خواست که فیلم نگیرد اما او می‌گفت وظیفه‌اش است فیلم بگیرد و بازیکن هم می‌تواند حرف نزند! در حالی که خبرنگاران فقط می‌توانند در سالن کنفرانس یا میسکدزون فیلمبرداری کنند. به نظر می‌رسد آن فیلمبردار اصفهانی دنبال این بود که فیلمی بگیرد تا ماجراهای بازی استقلال و فولاد و فحاشی فکری به نکونام تکرار شود و برای پرسپولیس حاشیه بسازد که این اتفاق رخ نداد.

حبس در ورزشگاه

حدود ۲ ساعت و نیم بعد از بازی هم تیم پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان حبس بود. مسئولان اعتقاد داشتند این کار برای کنترل حواشی و عدم ایجاد دعوای دوباره است. هرچه بود پرسپولیسی‌‌ها بعد از ۲۴ ساعت پرحادثه و انواع آزار و اذیت بالاخره در سلامت توانستند از اصفهان خارج شوند.

چرا برای پرسپولیس در بازی با سپاهان و در سفر به اصفهان مشکل ایجاد می‌شود؟

تهدیدهای قبل از سفر، حمله به اتوبوس پرسپولیس، کتک زدن هواداران پرسپولیس، جلوگیری ۴۰ دقیقه‌ای از حرکت پرسپولیس به سمت ورزشگاه، ایجاد سر و صدا و ناامنی در هتل و مسیر رفت و آمد، اتفاقات بعد از بازی و … مشکلات این سفر پرسپولیس به اصفهان برای بازی با سپاهان بود. حالا مسئله اینجاست که چرا این اتفاقات برای پرسپولیس در بازی با سپاهان در اصفهان رخ می‌دهد؟ چرا هیچ وقت هواداران بافرهنگ ذوب آهن چنین مشکلاتی را ایجاد نمی‌ کنند؟ چرا به این اندازه از طرف سپاهانی‌ها نسبت به پرسپولیس کینه وجود دارد؟ چرا در حالی که ۲ تیم از یک مکتب هستند، سپاهانی‌ها اینقدر به جار و جنجال، دعوا، تهدید، کتک زدن، خسارت مالی زدن و … به پرسپولیس علاقه دارند؟

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.