۵ گل دور رفت به خاطره‌ها پیوست، امروز برای تداوم صدرنشینی فقط به ۳ امتیاز فکر کنیدتثبیت امپراتوری سرخ

0 74
۵ گل دور رفت به خاطره‌ها پیوست، امروز برای تداوم صدرنشینی فقط به ۳ امتیاز فکر کنیدتثبیت امپراتوری سرخ

شیوا دورانگر – خبرنگار: در هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، تیم پرسپولیس از ساعت ۱۹:۵۰ امروز در ورزشگاه آزادی میزبان گل گهر است. اشکان خورشیدی قضاوت این بازی حساس را بر عهده دارد.
پرسپولیس و گل گهر در یک نگاه
رتبه در جدول:
پرسپولیس: ۱
گل گهر: ۶
نتیجه بازی رفت: گل گهر صفر – پرسپولیس ۵
بهترین گلزن:
پرسپولیس: احمد نوراللهی(۶گل)
گل گهر: منشا (۱۰ گل)
بهترین پاسور:
پرسپولیس: امید عالیشاه (۵ پاس گل)
گل گهر: احمدرضا زنده روح(‌۵ پاس گل)

پرسپولیس به دنبال تثبیت صدرنشینی
سرخپوشان پس از ۲ برد شیرین مقابل استقلال و مس که با بازگشت این تیم به صدر همراه بود، انگیزه دوچندانی برای ادامه لیگ یافته‌اند و به هیچ عنوان دوست ندارند ۳ امتیاز این بازی خانگی را از دست دهند، خصوصا که این فصل در خانه باختی نداشته‌اند. شاگردان گل‌محمدی در ۵ بازی اخیری که در آزادی به میدان رفته‌اند با برد زمین را ترک گفته و اگر بتوانند گل گهر را هم شکست دهند به یازدهمین برد خانگی این فصل خود دست خواهند یافت. ناگفته نماند که ۳۲ امتیاز از ۵۱ امتیاز این فصل پرسپولیس در همین ورزشگاه به‌دست‌آمده است.
افت تیم قلعه‌نویی در نیم‌فصل دوم
گل گهر هم در حال حاضر با ۳۵ امتیاز در رتبه ششم قرار دارد. این تیم بعد از شروعی خوب در ابتدای فصل که با صدرنشینی همراه بود، در ادامه فصل پرفراز و نشیب ظاهر شد و تا به اینجا که ۹ هفته از نیم‌فصل دوم را سپری کرده‌ایم فقط موفق به کسب ۱۳ امتیاز شده است. به عبارتی تیم قلعه‌نویی ۴ باخت داشته که آخرین آن همین هفته پیش مقابل استقلال بود که با نتیجه ۲ بر صفر در آزادی مغلوب شد. البته داور با اشتباهات خود در ثبت این نتیجه بی تاثیر نبود، ولی در هر صورت قابل کتمان نیست که گل گهر مثل اغلب تیم‌هایی که قلعه‌نویی هدایتش را تاکنون بر عهده داشته است در نیم‌فصل دوم با افت مواجه شده; به‌طوری‌که شاگردان این مربی به سپاهان، فولاد و استقلال که همگی ازجمله بالانشینان جدول هستند در نیم‌فصل دوم باخته‌اند‌.
دور شدن منشا از کورس آقای گلی
یکی از دلایل عدم نتیجه‌گیری گل گهر در هفته‌های اخیر، افت خط حمله این تیم و به‌ویژه مهاجم خارجی این تیم یعنی منشاست. این مهاجم نیجریه‌ای که در نیم‌فصل اول پا به پای شهباززاده برای آقای گلی رقابت می‌کرد بعد از زدن ۱۰ گل در نیم‌فصل نخست، حالا ۱۱ هفته متوالی است که پایش به گل باز نشده است. منشا آخرین بار دروازه نساجی را باز کرده بود که از آن روز تاکنون چیزی نزدیک به ۵ ماه می‌گذرد.
تلاش گل گهر برای کسب سهمیه
با وجود آنچه گفته شد امیر قلعه‌نویی در تیمش نفرات خوبی را در اختیار دارد. به غیر از منشا که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد، نفرات اسمی و باتجربه‌ای چون علیرضا حقیقی، آرمین سهرابیان، احمد زنده روح، فرشید باقری و …در این تیم توپ می‌زنند که این بیانگر آن است که پرسپولیس با یکی از تیم‌های پرمهره لیگ بازی دارد.کما اینکه تیم قلعه‌نویی هفته قبل با وجود باخت به لحاظ آماری نمایش بهتری نسبت به استقلال توانست ارائه کند و قطعا مقابل سرخ‌ها با تمام توان بازی می‌کند چون برای به دست آوردن سهمیه تلاش می‌کند. ناگفته نماند که گل گهر در ۵ بازی اخیری که در خانه حریفان به میدان رفته است فقط یک‌بار پیروز از زمین خارج‌شده و ۴ بار مغلوب شده است. قطعا شاگردان گل‌محمدی همان‌طور که در باد برد پرگل خود در کرمان مقابل این تیم نخوابیدند و لیگ را جدی گرفتند، حالا هم فریب نتایج اخیر گل گهر را نمی‌خورند و با چنگ و دندان جایگاه خود را در صدر حفظ خواهند کرد.
گل گهر در حسرت برد مقابل پرسپولیس
تیم‌های پرسپولیس و گل گهر تاکنون ۴ بار در مسابقات مختلف مقابل هم قرارگرفته‌اند که حاصل آن ۳ برد برای سرخپوشان و یک تساوی میان ۲ تیم بوده است. تنها تساوی ۲ تیم به دور برگشت فصل نوزدهم برمی‌گردد که تیم پرسپولیس در دیداری تشریفاتی با تساوی پرگل ۳ بر ۳ در آزادی متوقف شد.
از صعود در جام حذفی تا شکست سنگین قلعه‌نویی
اولین جدال ۲ تیم از مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی در ششم آذرماه ۹۳ برگزار شد که در پایان ۱۲۰ دقیقه ۲ تیم به تساوی یک بریک رضایت دادند. اما در ضربات پنالتی این پرسپولیس بود که به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. در آخرین جدال ۲ تیم که در دور رفت فصل جاری انجام گرفت سرخپوشان با ۵ گل تیم قلعه‌نویی را در هم کوبیدند. احمد نوراللهی، مهدی شیری، امید عالیشاه، سیامک نعمتی و بازیکن حریف گل‌های این بازی را زدند تا گل محمدی سنگین‌ترین شکست سال‌های اخیر قلعه‌نویی را رقم‌زده باشد.
جنگ پاسورها در آزادی
به غیر از نفراتی که اسم بردیم مهدی ترابی از پرسپولیس و علیرضا ابراهیمی از گل گهر سابقه گلزنی در این بازی را دارند. این ۲ بازیکن به همراه نوراللهی با زدن ۲ گل به طور مشترک بهترین گلزنان مصاف های ۲ تیم محسوب می‌شوند و باید دید چه کسی در بازی امروز می‌تواند شمار گل‌هایش را افزایش دهد؟ از دیگر تقابل‌های جذاب این مسابقه باید به جدال عالیشاه و زنده روح در جدول پاس گل‌های لیگ اشاره کرد. این دو بازیکن تاکنون ۵ بار همبازیان خود را صاحب موقعیت گلزنی کرده‌اند و هرکدام بتواند در بازی امروز پاس گل دهد می‌تواند در صدر بایستد.

 

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.