خريدهاي جديد با گل جواب منتقدان را دادند؛تازه‌واردهای دوست‌داشتنی

0 30
خريدهاي جديد با گل جواب منتقدان را دادند؛تازه‌واردهای دوست‌داشتنی

شیوا دورانگر – خبرنگار: تیم فوتبال پرسپولیس در نخستین مسابقه خود در لیگ برتر به مصاف فولاد رفت و توانست این تیم را در خانه‌اش شکست دهد تا گام اول را در لیگ بیست و یکم محکم بردارد. این بازی از نظر فنی 2 نیمه متفاوت داشت؛ یک نیمه سرد و خالی از هیجان و یک ۴۵ دقیقه جذاب که ۴ گل داشت و 3 تای آن وارد دروازه فولاد شد تا باز هم این پرسپولیس باشد که به روند شکست‌ناپذیری اهوازی‌ها در خانه بعد از ۷۱۸ روز خاتمه دهد. طبق آمار متریکا، پرسپولیس با ارائه یک بازی مالکانه، ۱۰ مرتبه دروازه فولاد را با شوت تهدید کرد که نیمی از آن‌ها در چارچوب بود. شاگردان گل‌محمدی در نبردهای تن به تن هم تیم برتر فولادآرنا بودند و اجازه ثبت فقط دو شوت در چارچوب را به قهرمان جام حذفی فصل قبل دادند تا با نمره ۷.۹ بهترین تیم هفته اول لیگ لقب بگیرند.

این نتیجه در شرایطی به‌دست آمد که سرخپوشان پس از شکست مقابل الهلال تحت فشار زیادی قرار داشتند و پیش‌بینی می‌شد به دلیل حذف از لیگ قهرمانان آسیا شرایط روحیه خوبی برای شروع لیگ نداشته باشند، اما کادرفنی پرسپولیس در همین فرصت کم سعی کرد روحیه و انگیزه را به تیم بازگرداند و همانطور که شاهد بودید هر چه از زمان بازی سپری شد شاهد نمایش بهتری از بازیکنان بودیم; خصوصا نفرات تازه‌وارد که توانستند با گلزنی به فولاد، نتیجه را رقم بزنند.
یکی از نفرات رضا اسدی است که توانست در سومین بازی اش برای پرسپولیس اثرگذار ظاهر شود و با نمایش درخشانی که از خود ارائه کرد به عنوان بهترین بازیکن این میدان انتخاب شود. اسدی که در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند به همراه میلاد سرلک با دوندگی و جنگندگی در مرکز میدان توانست وسط زمین را از دست فولادی‌‌‌‌ها بگیرد. او ۸ بازپس‌گیری توپ داشت و ۳ بار یار مقابلش را دریبل زد و علاوه بر اینکه در کارهای دفاعی موفق بود، حضور موثری هم در حملات پرسپولیس داشت و 2 پاس کلیدی داد، 2 بار اقدام به شوتزنی کرد و در شصتمین دقیقه بازی با یک پرش تماشایی از روی ضربه کرنر قفل دروازه فولاد را شکست تا اولین گلزن پرسپولیس در فصل بیست و یکم لقب بگیرد. اسدی با این نمایش درخشان جواب دندان شکنی به منتقدانش داد و ثابت کرد شایسته پیراهن سرخ است.
ناگفته نماند که پس از دیدار با الهلال انتقاد زیادی به خریدهای گل محمدی و در راس آنها رضا اسدی صورت گرفت و برخی‌ها توانایی‌های بازیکنان جدید را زیر سوال بردند که در بازی مقابل فولاد ثابت شد برای قضاوت کردن عجله به خرج داده و باید در این مورد صبر و حوصله به خرج می‌دادند،نه اینکه خریدهای تیم را با تنها یک بازی نقد کنند. در بازی مقابل فولاد علاوه بر اسدی شاهد گلزنی حامد پاکدل نیز بودیم و این بازیکن که به عنوان یار تعویضی در نیمه دوم جانشین مهدی عبدی وارد زمین شده از روی یک ضربه ایستگاهی با پشت سر دروازه مرادیان را باز کرد تا هوش و مهارت بالایش در گلزنی را به رخ بکشد. این مهاجم که از جمله خوب‌‌‌‌‌های لیگ در فصل گذشته بود برخلاف برخی بازیکنان بدون بازارگرمی و شرط و شروط به پرسپولیس پیوست تا از همان ابتدا نشان دهد بدون هیچ ادعایی آمده تا برای موفقیت این تیم تلاش کند و همانطور که دیدید نیمکت‌نشینی نه تنها تاثیری در اخلاقش نذاشته که روحیه‌اش را برای رقابت افزایش داده است. پاکدل برای زدن اولین گلش با پیراهن سرخ فقط به ۶ دقیقه زمان نیاز داشت. این مهاجم که تبحر خاصی در زدن ضربات سر دارد در فصل گذشته برای آلومینیوم گل‌های حساسی را به ثمر رساند که از جمله آنها می‌توان به گلی اشاره کرد که در دور رفت وارد دروازه سرخپوشان کرد. قطعا در ادامه فصل از پاکدل و سایر خریدهای پرسپولیس بیشتر خواهیم شنید، اما این به شرطی امکانپذیر خواهد بود که از نفرات جدیدالورود مثل سایرین حمایت شود و با آنها برای جا افتادن در ترکیب تیم زمان داده شود. به هرحال هر بازیکن برای اینکه بتواند در تیم جدیدش خود را اثبات کند به فرصت نیاز دارد که این پروسه در تیم‌هایی مثل پرسپولیس زمانبر است؛ چون جا افتادن در تیم‌های بزرگ و پرهوادار سخت‌تر از تیم‌های دیگه است و بعضا شاهد بودیم که ستاره‌های اسمی هم در این فضا کم آورده‌اند.
موضوع دیگری که باید به آن اشاره کرد بازگشت ملی‌پوشان پرسپولیس به شرایط مسابقه، بعد از آن نمایش نگران‌کننده مقابل الهلال بود. یکی از این نفرات میلاد سرلک است که در پاراگراف بالا به او اشاره کردیم و گفتیم که به همراه اسدی توانست نبض بازی را در دست بگیرد و کار بازیسازی را از عقب زمین به خوبی انجام داد. البته این را هم نباید نادیده بگیریم که این بازیکن مدتی را مصدوم بود و دوری اش از تمرینات و خصوصا مسابقه تیم تاثیر خودش را روی کیفیت فنی این بازیکن گذاشت. مهدی ترابی هم که در بازی قبلی بسیار ضعیف ظاهر شده بود، در مقابل فولاد نمایش متفاوتی داشت و دوباره تبدیل شد به همان ستاره‌ای که با گل‌ها و پاس گل‌هایش ورق بازی را عوض می‌کند. او در دقیقه ۷۰ روی یک ضربه ایستگاهی پاس گل دوم را برای حامد پاکدل ساخت تا حسرت هواداران را چند برابر کند. شاید اگر اسکوچیچ این ستاره خوش‌فکر را به نیمکت تیم‌ملی میخ نمی‌کرد، ترابی این همه از شرایط آمادگی دور نمی ماند که اثری از او در زمین نباشد. متاسفانه سرمربی تیم‌ملی حتی فرصت این را هم از گل محمدی گرفت که ملی پوشانش را در یک بازی دوستانه محک بزند و چه بسا اگر ترابی و سرلک مقابل سپاهان به میدان رفته بودند، شرایط بهتری برای بازی داشتند و می‌توانستند مثل وحید امیری تاثیرگذار باشند. گرچه نبش قبرگذشته دیگر دردی را از این تیم دوا نمی کند و بازی با الهلال با همه اتفاقات تلخش به تاریخ پیوست و حالا آنچه مهم است لیگ و کسب افتخارات جدید برای پرسپولیس است.
خوشبختانه ملی‌پوشان تیم بعد از یک افت مقطعی دوباره به شرایط بازی رسیده اند. نمایشی که از این بازیکنان و سایر نفرات دیدیم، نیمی از توانایی آنها بود و پرسپولیس باید خیلی قویتر و بهتر از اینها ظاهر شود و این توقعی است که از قهرمان چند دوره اخیر لیگ می‌رود. البته هنوز تیم‌ها در ابتدای فصل هستند و به‌تازگی تمرینات بدنسازی پیش فصل را پشت‌سرگذاشته اند و سرخپوشان هم برای اینکه بتواند به تیم کامل و یکدستی تبدیل شوند به چتد هفته زمان نیاز دارند و قطعا پرسپولیس واقعی را باید از هفته پنجم به بعد دید.

 

اخبار و مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.