گفت و گو با کادر فنی تیم کشتی مقاومت بسیج کشور / حسن رحیمی : مقاومت باشگاه ریشه دار و بزرگی است

0 97

دور رفت رقابت های لیگ برتر کشتی آزاد در گروه ب جام یادگار امام (ره) در شهر جویبار و به میزبانی تیم صنایع مازندران برگزار شد.

 

به گزارش پرسپولیس نیوز، تیم جوان و جویای نام مقاومت بسیج کشور با سرمربیگری حسن رحیمی قهرمان جهان و نفر سوم المپیک و از چهره های خوش نام کشتی کشور، در جدولی سخت با حضور تیم های توانمند مالی و قهرمانان بزرگ همچون صنایع مازندران و ستارگان ساری، حضوری قابل قبول از خود نشان داد.

 

حسن رحیمی در گفت و گو با خبرنگار پرسپولیس نیوز اظهار داشت: من ابتدا جا دارد از تیم جوانان مقاومت بسیج کشور، تمام عواملی که از هر جهت ما را یاری دادند و به کمک ما آمدند تا تیم ما بدون مشگل در رقابت ها حاضر شود از قبیل: پشتیبانی، هتل، تغذیه، محل تمرین، ترابری و … خصوصاً رضا صفری سرپرست زحمت کش این تیم و همکاران خوبم تشکر و قدردانی می کنم.

 

رحیمی ادامه داد: من از همان ابتدا و قبل از حضور در مسابقات گفته بودم یک تیم جوان را جمع کردیم دور هم تا در این میدان بزرگ مانند لیگ برتر حضور داشته باشند و کشتی بگیرند، میانگین سنی اکثر کشتی‌گیران ما 18 تا 20 سال است داشتند و اکثرا آنان جوان بودند و برای مسابقات آمدند تا یک میدان ببینند.

 

و دیدیم از میان این بچه‌ها کشتی گیر شگفتی‌سازی در وزن ۷۹ کیلو گرم همچون: هادی شرفبیانی بسیار خوب کشتی گیر و با اخلاق که توانست دو نفر از خوب های دوم و سوم تیم ملی ما را ببرد. از سوی دیگر خدایاری کشتی‌گیر تهرانی که خیلی با تکنیک است، می جنگند و کشتی را خوب می فهمد، به نظر من خوب کشتی گرفت، مرصاد مرغزاری هم خوب بود و ایشان هم خوب کشتی گرفت، چند نفر از بچه های دیگر ما به آنهایی که باختند حریفان بهتر بودند. چون بعضی از بچه های ما تجربه مسابقات بزرگ را نداشتند و جو سالن کشتی مهدی حاجی زادهر جویبار مرکز کشتی ایران با آن تماشاگران خونگرم خود سالن هم به نفع آنها بود، اصلاً کشتی گرفتن در جویبار بسیار سخت است و کسی هم که مربی است، استرس می گیرد.

 

سرمربی تیم مقاومت ادامه داد: بچه های ما آینده بسیار خوبی دارند امیدوارم این جوان ها به تکنیک و تاکتیک و تجربه شان اضافه کرده باشند که این برای ما مهم است ما دنبال این هستیم که همان پشتوانه سازی، بحث جوانگرایی مد نظر ما است و همه دست به دست یکدیگر داده ایم تا کاری را پیش ببریم.

 

رحیمی در مورد انگیزه حضورش در کادر فنی تیم مقاومت بسیج اظهار داشت: پیشنهادهای دیگری داشتم اما مقاومت بسیج کشور یک باشگاه ریشه دار و بزرگی است و چون روحیه منهم بیشر به بسیج می خورد با این تیم همکاری کردم و صرف نظر از سرپرست تیم آقای رضا صفری که خیلی ما را یاری دادند، بقیه عوامل تیم بسیار زحمت کشیدند یک تیم جوان را جمع کردند و در این مسابقات حضور پیدا کردند.

 

سرمربی مقاومت بسیج ادامه داد: در دور برگشت تغییرات جزعی خواهیم داشت و از مسئولین باشگاه مقاومت انتظار داریم در دور برگشت بیشتر این جوانان را حمایت کنند تا بهترین نتیجه را در کشتی کشور دریافت کنیم.

 

صفری: مقاومت، افق بلند مدتی را برای خود ترسیم کرده است

رضا صفری سرپرست تیم کشتی  مقاومت بسیج کشور گفت: مقاومت افق بلند مدتی را برای خود ترسیم کرده است و بنا دارد در لیگ برتر و فعالیت های حرفه ای کشتی حضور فعال تری داشته باشد.

وی ادامه داد: چند کشتی گیر خوب و شاخص و آینده دار در تیم مقاومت حضور دارند کشتی گیران خوبی همچون: هادی شرفبیانی، مرصاد مرغزاری و … ضعف های تیم با جمع بندی کادر فنی تیم مقاومت احصا شده و برای حضور بهتر در دور برگشت، به دنبال جذب کشتی گیران خوب و برطرف کردن ضعف های تیم برای حضور قوی تر در دور برگشت هستیم.

 

صفری اظهار داشت: تیم مقاومت تیم جوانی است و میانگین سنی کشتی گیران تیم حدود 18 تا ۲۰ سال است و به آینده نیز بسیار امیدواریم.

 

سرپرست تیم مقاومت ادامه داد: باشگاه مقاومت افتخار دارد که آقای حسن رحیمی شاخص ترین و پرافتخارترین مربی لیگ امسال، هدایت تیم مقاومت را برعهده گرفت و همچنین از مربیان بزرگ و مطرحی همچون آقایان: علی اصغر بذری، حسین ضیایی، امیر آشوری، سید حسین ابوطالبی و هادی خیری نیا برای هدایت تیم بهره می برد. مربیان تیم مقاومت مربیان یک دست و هماهنگی هستند که همگی عاشق این ورزش هستند و برای خدمت به کشتی و جوانان عزیز و استعدادهای آینده دار کشورمان دور هم جمع شده اند و برای بستن این تیم از پتانسیل کشتی گیران استان های:  مازندران، کردستان، البرز، قزوین، گلستان و تهران استفاده کرده ایم.

صفری در پایان گفت: مقاومت باشگاه بزرگ و ریشه داری است و در بیشتر رشته‌های ورزشی حضور دارد که امسال کشتی هم به آن اضافه شد.

 

شرفبیانی شگفتی ساز و پدیده مسابقات

هادی شرفبیانی کشتی گیر جوان، بااخلاق و آینده دار کشورمان و کشتی گیر تیم آزاد مقاومت بسیج کشور از شاگردان حسین ضیایی مربی کردستان با حدود ۲۰ سال سن توانست جمال عبادی را شکست داده و به عنوان پدیده این دوره از رقابت ها خود را مطرح و به همه ثابت نماید.

گفتنی است جمال عبادی حدود یک دهه است که در رده های مختلف ملی پوش بوده و مدال آسیایی را یدک می کشد.

امیدواریم کادر فنی فدراسیون‌کشتی بتواند با دعوت از امثال هادی شرفبیانی به اردوی تیم ملی بیش از پیش همچون گذشته به شکوفایی استعدادهای این نخبه ورزشی کمک نماید.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.